İstanbul Büyükçekmece

İstanbul Büyükçekmece Araç Kiralama

Marmara Denizi ve Karadeniz’e kıyısı bulunan İstanbul, her anlamda Türkiye’nin en önemli kentleri arasında yer alıyor. Elbette bu önemli şehrin ünü, ülkemizin sınırları da aşıyor. Her türlü imkanın mevcut olduğu İstanbul’da ilçeleri de kentin geneli kadar önemli bir konumda bulunuyor. Bu ilçeler arasında Büyükçekmece de varlık gösteriyor. İstanbul’un denize nazır ilçelerinden biri olan Büyükçekmece, kentin Avrupa Yakası’nda konumlanıyor. Şehrin daha sakin bir lokasyonunda yer alan ilçeye ulaşmak için farklı alternatiflerden faydalanabilirsiniz. Bu alternatiflerin ilk sırasında hava yolu var. Büyükçekmece, İstanbul Havalimanı’nda 52 km uzak. İlçeye hızlı bir ulaşım sağlamak için İstanbul uçak bileti alabilirsiniz. Alana geldikten sonra İstanbul Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Hava yolu dışında tercih edebileceğiniz bir başka seçenek ise otobüs yolculuğu. Büyükçekmece, şehrin otobüs terminali Esenler Otogarı’na 35 km’lik bir uzaklıkta. Yakın kentlerden İstanbul Büyükçekmece’ye gelmek için araç da kiralayabilirsiniz. Örneğin; Edirne araç kiralama ile Büyükçekmece’ye ulaşabilirsiniz. Edirne ve Büyükçekmece arasının 200 km olduğunu da belirtelim. Ayrıca Büyükçekmece ve civarında gezmek için de rent a car firmalarından araç teslim alabilirsiniz.


İstanbul Büyükçekmece Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İlçe ve etrafında seyahat etmek için İstanbul Büyükçekmece kiralık oto alternatiflerine göz atmadan önce size Büyükçekmece hakkında birtakım bilgiler sunalım. İstanbul Avrupa Yakası’ndaki ilçeleri arasında yer alan Büyükçekmece, şehrin batısında konumlanıyor. İlçe aynı zamanda Büyükçekmece Gölü’ne de ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle ilçenin bir yüzü Marmara Denizi’ne diğer bir yüzü ise Büyükçekmece Gölü’ne bakıyor. İlçede yer alan her ikisi sahile gitmek için de İstanbul Büyükçekmece oto kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. İstanbul Büyükçekmece aynı zamanda yazlık bir bedel olarak biliniyor. İlçenin özellikle Marmara Denizi’ne karşı konumlanan sahili, oldukça uzun bir şeride sahip. Türkiye’nin en büyük sergi alanı olan TÜYAP ve ülkemizin 1., Avrupa’nın ise 3. büyük TV kulesi de Büyükçekmece sınırları içerisinde yer alıyor. Ayrıca Büyükçekmece sınırları içerisinde Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Sokullu Mehmet Paşa Camii başta olmak üzere önemli tarihi yapılar da bulunuyor. Bu yapıların hepsini gezmek için İstanbul Büyükçekmece araba kiralama opsiyonlarından yararlanabilirsiniz. 


İstanbul Büyükçekmece’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Büyükçekmece, kentin batı noktasında yer alsa da ulaşım olanakları konusunda çeşitlilik sunuyor. Bu anlamda Büyükçekmece’ye şehir dışından gelecek olanlar hava yolunu tercih edebilir. Büyükçekmece her ne kadar İstanbul Havalimanı’na yakın olsa da bu anlamda Sabiha Gökçen Havalimanı da tercih edilebilir bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. İstanbul Büyükçekmece ve Sabiha Gökçen Havalimanı arasının da 90 km olduğunu belirtelim. Alana iniş yaptıktan sonra İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. İstanbul Büyükçekmece’ye gelmek için düşünebileceğiniz bir başka seçenek de otobüs yolculuğu oluyor. Bu seçeneği değerlendirmek için İstanbul otobüs bileti almanız yeterli. Esenler Otogarı’ndan Büyükçekmece’ye ulaşmak için çeşitli ulaşım araç araçlarını tercih edebileceğiniz gibi İstanbul Büyükçekmece araç kiralama imkanlarını da göz önünde bulundurabilirsiniz. Ayrıca şehir dışından Büyükçekmece’ye gitmek için de araç kiralayabilirsiniz. Örneğin; Kırklareli araç kiralama ile Büyükçekmece’ye gidebilirsiniz. Kırklareli’nin Büyükçekmece’den 176 km uzaklıkta yer aldığını belirtelim. 


İstanbul Büyükçekmece’de Araç Kiralama

İstanbul Büyükçekmece araç kiralama firmaları kendi bölgelerinde müşterilerine kesintisiz hizmetler sunuyor. Firmalar bu kapsamda çeşitli kiralama opsiyonları ile kullanıcıların taleplerine karşılık veriyor. Büyükçekmece’deki rent a car firmaları hizmet kalitelerini geniş araç portföyü ile birleştirmeyi de ihmal etmiyor. İstanbul Büyükçekmece araç kiralama şirketleri bu sayede farklı kullanıcılara ve farklı müşterilere hitap etmeyi başarıyor. Bununla birlikte firmaların sunduğu marka ve model opsiyonları arasından tercih yaparken, bu seçimlerin İstanbul Büyükçekmece araç kiralama fiyatları üzerinde etkili olduğunu da unutmayın. Bu konudaki tercihinizle birlikte aracın yakıt türü ve şanzıman seçenekleri arasından yapacağınız tercihlerde fiyatları etkiliyor. Hatta aracın donanım paketi belli oranda fiyatlara yön veriyor. İstanbul Büyükçekmece kiralık araba fiyatları adına oldukça etkili olan bir başka konu başlığı ise kiralama süresi. Ayrıca rent a car firmalarının kampanyalarından da istifade edebilirsiniz. Bu sayede ucuz araç kiralama fırsatı yakalayabilirsiniz. 


İstanbul Büyükçekmece’de Gezilecek Yerler

İstanbul’un hem denize hem de göle bakan nadir bölgelerinden biri Büyükçekmece ilçesi, gezilecek yerler açısından ziyaretçilerine bonkör davranıyor. 

  • Sokullu Mehmet Paşa Cami, Mimar Sinan imzası taşıyan ve Büyükçekmece’nin tarihi yapıları arasında yer alan bir eser. Sokullu Mehmet Paşa Cami, Büyükçekmece merkeze sadece 1-2 km uzak. 
  • Albatros Sahili, hiç şüphe yok ki Büyükçekmece’nin en güzel lokasyonlarının başında yer alıyor. Özellikle size İzmir Kordon’da olduğunuzu hissettirebilir. Albatros Sahili, Büyükçekmece merkezden 2 km kadar uzak. Sahile başka ilçelerden de İstanbul Büyükçekmece kiralık araç seçenekleriyle gelebilirsiniz.
  • Dünya kostümleri müzesi, dünyanın ve Türkiye’nin birçok farklı noktasında 500’ün üzerinde kostümün sergilendiği bir müze. Enteresan bir deneyim yaşamak istiyorsanız, bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Büyükçekmece’de sadece 4-5 kadar uzaklıkta bulunuyor. İstanbul Büyükçekmece kiralık araba fırsatlarından yararlanarak da gidebilirsiniz.
  • Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, Büyükçekmece sınırları içerisinde yer alan en önemli tarihi yapılarından biri olarak dikkat çekiyor. Büyükçekmece Gölü ve Marmara Denizi arasında bulunan köprü, Büyükçekmece merkezden 4,5 - 5 km kadar uzaklıkta bulunuyor.


İstanbul Büyükçekmece Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız