İstanbul İstoç

İstanbul İSTOÇ Araç Kiralama

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde konumlanan İstanbul Toptancılar Çarşısı, halk arasında daha çok İSTOÇ kısaltmasıyla biliniyor. İSTOÇ, Eminönü lokasyonunda yer alan Tahtakale, Kantarcılar, Mercan, Küçükpazar, Süleymaniye ve diğer semtlerdeki çeşitli meslek gruplarına sahip toptancı esnafının kurduğu bir kooperatif olarak Bağcılar’da yer alıyor.

İstanbul’un gün geçtikçe yoğun bir hal alan trafiğinden kurtulmak, sağlıksız koşullara sahip iş yerlerini sağlıklı koşullara çevirmek, nakliye sırasında çıkan problemlere son vermek amacıyla kurulan İSTOÇ, müstakil iş yerlerine kavuşmak isteyen toptancılar için bir fırsata dönüşmüştür. Lojistik açıdan da nakliye işlemlerini kolaylaştıracak bir konuma sahip olan İSTOÇ’un lokasyonu birçok ulaşım alternatifine elverişli durumda.

İstanbul İSTOÇ Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İSTOÇ, 1979 yılında 52 kurucu üye ile açılmış olup günümüzde farklı meslek gruplarına sahip birçok toptancı ile hizmet vermeye devam ediyor. İSTOÇ, günümüzde kırtasiye, kağıt, madeni eşya, gıda, mobilya malzemeleri, 2. el otomobil gibi daha birçok farklı meslek gruplarıyla hizmet veriyor. Toplam 35 farklı meslek grubuyla hizmet veren İSTOÇ, bünyesindeki araç kiralama şirketleriyle ziyaretçilerine İstanbul İSTOÇ araç kiralama hizmetini de sunuyor.

İSTOÇ’u ziyaret edip ihtiyaçlarınızı giderdikten sonra kiralık aracınız sayesinde şehrin turistik, tarihi ve doğal mekanlarını ziyaret etme imkanınız bulunuyor. İSTOÇ, merkezi konumu sayesinde ziyaretçilerine şehri kolaylıkla ziyaret etme ve keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor.

İstanbul İSTOÇ’a Nasıl Gidilir?

İstanbul İSTOÇ’u ziyaret etmek isteyen kişilerin karşısına birçok farklı ulaşım alternatifi çıkıyor. İstanbul’a pratik ve konforlu bir şekilde ulaşmak isterseniz bulunduğunuz şehirden İstanbul uçak biletlerini incelemenizde fayda bulunuyor. İSTOÇ; Sabiha Gökçen Havalimanı’na 55,5 km, İstanbul Havalimanı’na 31,4 km mesafede konumlanıyor. Havalimanlarında bulunan araç kiralama şirketlerinden isteklerine ve bütçenize uygun aracı temin ederek İSTOÇ’a ulaşma imkanınız bulunuyor.

İstanbul’da konumlanan İSTOÇ’a ulaşım sağlamak için kara yolunu da tercih edebilirsiniz. İstanbul otobüs biletini satın alarak bu yolculuğun ilk adımını atabilirsiniz. Ardından Avrupa Yakası’nda konumlanan otogralarda inebilir; otobüs, minibüs ya da kiralık aracınızla seyahatinize devam edebilirsiniz.

İstanbul İSTOÇ araç kiralama firmalarından size uygun kiralık arabayı temin ederek İstanbul’a komşu olan Kocaeli, Tekirdağ ve Kırklareli şehirlerini de ziyaret etme olanağınız bulunuyor. İstanbul; Kocaeli’ye 102 km, Tekirdağ’a 146 km, Kırklareli’ye 193 km mesafede yer alıyor. Bu noktada dilerseniz Tekirdağ araç kiralama seçeneklerini kullanarak da şehre ulaşabilirsiniz.

İstanbul İSTOÇ’ta Araç Kiralama

İstanbul İSTOÇ araç kiralama şirketleri, sizlere seyahatinizi güvenli ve keyifli hale getirecek birçok hizmet sunuyor. Ekonomik ya da lüks sınıf kategorisinde yer alan araç modellerinden dilediğinizi seçerek şehir içi seyahatinizin konforunu artırabilirsiniz.

İstanbul İSTOÇ araç kiralama fiyatları, belirli kriterlere göre değişiklik gösterir. Bunların başında aracın modeli, segmenti, benzinli mi yoksa dizel mi olduğu, manuel mi yoksa otomatik mi olduğu gelir. 

Şirketlerden kendinize ve bütçenize uygun kiralık aracı temin ettiğiniz andan itibaren, günün her saatinde aracınızı kiraladığınız firmaya taleplerinizi ve sorularınızı yöneltme imkanınız bulunuyor.

İstanbul İSTOÇ Yakınında Gezilecek Yerler

  • Şehri ziyaretiniz sırasında gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok misafiri ağırlayan Topkapı Sarayı’nı seyahat rotanıza eklemenizde fayda var. İSTOÇ’a 18,5 km uzaklıkta konumlanan Topkapı Sarayı, Osmanlı Dönemi’nin köklü tarihine tanıklık etmiş olan saraylardan biri. 3 Nisan 1924 tarihinde müze olarak ziyaretçilere açılmış olan Topkapı Sarayı, günümüzde şehrin en çok ziyaret edilen turistik yapılarından biri.
  • İstanbul dendiğinde ilk akla gelen yapılardan biri olan Galata Kulesi’ni de seyahat rotanıza eklemenizde fayda bulunuyor. Galata Kulesi, İSTOÇ’a 18,7 km mesafede konumlanmakta olup ihtişamlı görüntüsü ve eşsiz İstanbul manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.
  • İstanbul araç kiralama işleminizi gerçekleştirdikten sonra ziyaret etmeniz tavsiye edilen diğer bir nokta Kapalı Çarşı. Fatih ilçesinin Beyazıt semtinde konumlanan Kapalı Çarşı, İSTOÇ’a 17,1 km mesafede yer alıyor. Kapalı Çarşı, dünyadaki en eski alışveriş merkezlerinden biri olmasıyla ön plana çıkmakta olup bünyesinde yaklaşık 4000 dükkana ev sahipliği yapıyor.

İstanbul İstoç Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız