İstanbul Ortaköy

İstanbul Ortaköy Araç Kiralama

Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan İstanbul ilinin Ortaköy Mahallesi, Avrupa Yakası’nda bulunuyor. Beşiktaş ilçesine bağlı olan mahalle, sahil gibi doğa güzellikleri ile ön plana çıkan bir alana kurulmuş. Pek çok mahallesi olan bu yerleşkenin sembolü haline gelen Ortaköy Camii, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Eğer siz de bu mahalleyi yakından görmek ve bu cami gibi yerleri gezmek isterseniz İstanbul Ortaköy araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Fiyat başta olmak üzere pek çok açıdan uygun avantajları olan araç kiralama işlemi, İstanbul’un yanında Kocaeli, Sakarya, Kırklareli ve Tekirdağ gibi illerde de gerçekleştirilebiliyor. Tercihlerinize bağlı olarak Bursa araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Böylece pek çok ilden Ortaköy’e gelebilir ve bölgeyi gezebilirsiniz. 

İstanbul Ortaköy araç kiralama fiyatları da bundan dolayı yüksek oranlarda olmuyor. 

İstanbul Ortaköy Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Ortaköy oto kiralama işlemini yapmadan önce İstanbul’un bu tarihi semti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bilgiler ile bölgeyi gezmeden önce güzel bir rota planlayabilirsiniz.

İstanbul’un bu nostaljik mahallesi modern görünümüyle gören herkesi kendine bağlıyor. Antik Çağ’dan bu yana pek çok farklı isim ile anılan mahalle, Bizans İmparatoru tarafından yapılan bir manastır ile isimlendiriliyor. Aynı zamanda rivayetlere göre Bizans İmparatoru’nun sevgilisi ile bu mahallede buluştuğu düşünülüyor. Manastıra çevrilmeden önce bu yapının bir saray olduğunu düşünülüyor. Ve Bizans İmparatoru’nun son yıllarına kadar Ortaköy’de bu manastır işlevsel olarak rahipler tarafından kullanılıyor. Akabinde ise Osmanlı’nın şehri almasıyla beraber Ortaköy Hüsrev Kethüda Hamamı gibi eserler yaptırılıyor. 9. yüzyıldan bu yana manastır gibi birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran Ortaköy, Rumlardan Ermenilere kadar pek çok milletin eserini ilk günkü gibi muhafaza ediyor. Günümüzde Ortaköy, hem tarihi hissedebileceğiniz hem de keyifli vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir yer.

Vadi arasında olan bu yeri siz de görmek isterseniz İstanbul Ortaköy kiralık araç işlemlerinizi erkenden yapabilirsiniz. İstanbul Ortaköy araba kiralama işlemleri ile bölgedeki ve yakınlardaki tarihi yapıları görmeye gidebilir, konforlu bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Ortaköy’e Nasıl Gidilir?

İstanbul Ortaköy’e birçok farklı ulaşım yolunu tercih ederek gidebiliyorsunuz. Bu denli ulaşımı rahat olan mahalle, şehre her daim gitmeyi mümkün kılıyor. 

Eğer şehre hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız hava yolunu tercih edebilirsiniz. İstanbul’da birden fazla havaalanı mevcut. İstanbul uçak bileti alarak hava yolunu tercih eden ziyaretçiler, ilk olarak tercih ettikleri havaalanına iniş yapıyor. Eğer bu tercihler arasında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı var ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Çünkü havalimanında araç kiralayabileceğiniz birçok firma yer alıyor. Bu sayede aracınızı hemen teslim alıp yola çıkabilirsiniz. Eğer İstanbul Havalimanı’na iniş yapıyorsanız İstanbul Havalimanı araç kiralama seçenekleri de ulaşım noktasında oldukça faydalı oluyor. 

Kara yolunu tercih eden ziyaretçiler İstanbul otobüs bileti satın alarak veya özel araç vasıtasıyla bölgeye ulaşabiliyor. Otobüs ile İstanbul’a vardığınızda otogardan araç kiralayabiliyorsunuz. İstanbul Ortaköy kiralık araba işleminizi gerçekleştirdikten sonra istediğiniz lokasyona doğru yola çıkabilirsiniz.

Deniz ulaşımı da olan bu semt, boğaz manzarasıyla ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Farklı ilçelerden, deniz yolu ile Ortaköy’e varabilirsiniz. Bunun yanında ise İstanbul Ortaköy araç kiralama şirketleri, yine yakın noktalarda hizmet sunuyor. 

Tren yolu ise şehre ulaşmak için alternatif yollardan biri oluyor. Ankara- İstanbul arasındaki mesafe yaklaşık olarak 4 saat 46 dakikayken bu ulaşım yolunu tercih edenler için Ankara-İstanbul arası 2 saate kadar düşebiliyor.

İstanbul Ortaköy’de Araç Kiralama

İstanbul Ortaköy ve çevre illerde araç kiralamak için birden fazla şirket ve firma mevcut. İstanbul Ortaköy kiralık araba fiyatlarını inceleyerek kendinize uygun bir model bulmanız mümkün. Bunun yanı sıra araç kiralama fiyatları çeşitli faktörlere göre değişebiliyor. Araç modeli ve kiralama süresi bu noktada oldukça etkili. Vites tipinden yakıt türüne, araç genişliğinden barındırdığı özelliklere kadar birçok detay, fiyatlandırmada etkili. Günlük, haftalık ve aylık olarak araç kiralaması yapabiliyorsunuz. Kiralama süresi de ücret noktasında en önemli faktörlerden biri oluyor.

Bunlara ek olarak ise İstanbul Ortaköy araç kiralama şirketleri, yolculuğunuzu kolaylaştıracak ek hizmetler de sunuyor. Ekstra kasko, navigasyon ve şoför gibi ek talepler yolculuğunuzu kolaylaştırıyor. Bu ek hizmetler de kiralama fiyatlarına yansıyor. Siz de İstanbul Ortaköy kiralık oto seçeneklerine göz atabilir, fiyatları değerlendirebilir ve kendinize uygun bir kiralama yapabilirsiniz.

İstanbul Ortaköy’de Gezilecek Yerler

  • Araç teslim işleminizden sonra İstanbul Ortaköy Mahallesi’nde gezebileceğiniz ve görebileceğiniz pek çok tarihi mekan mevcut. Bu yerleri gezerken ucuz araç işleminiz konforlu ve zahmet çekmeden görebilmenizi mümkün kılıyor.
  • Şehrin gözdesi olan Ortaköy Camii; diğer adıyla Büyük Mecidiye Cami, neo barok tarzıyla dikkat çekiyor. Abdülmecid tarafından yapılan bu şaheser, Ermeni asıllı bir mimara yaptırılıyor. Barok üslubunun oldukça göz alması ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.   
  • Ayios Fokas Kilisesi; ikinci lokasyonunuz olmalı. Çünkü bu kilise, neoklasist tasarıma ship. Eski tarzı modern tarzı ile birleştiren bu eserin sahibi, yarım daireli camlar eşliğinde bir tasarım ile Ortaçağ’a dair izleri bize okutturuyor. Bu iki yer İstanbul Ortaköy gezinizde gezmeniz ve sanat tarihi açısından bilgi sahibi olmanız için oldukça mükemmel duraklar.


İstanbul Ortaköy Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız