İstanbul Zincirlikuyu

İstanbul Zincirlikuyu Araç Kiralama

Kelimenin tam anlamıyla bir metropol olan İstanbul, Türkiye’nin en büyük kenti olarak biliniyor. Marmara Bölgesi’nde ikamet eden kent, aynı zamanda da ülkemizin en önemli kenti olarak da dikkat çekiyor. Tarih boyunca birçok medeniyete de ev sahipliği yapan şehrin sınırları içerisinde kalan bölgelerin kendilerine has önemleri bulunuyor. Kentin içindeki önemli bölgelerden biri de Zincirlikuyu oluyor.

İstanbul Zincirlikuyu, lokasyon olarak tam bir ulaşım merkezi. İstanbul’un önemli bölgelerini bir araya getiren semt, ulaşım olanakları açısından her türden araca ulaşmanıza zemin hazırlıyor. Minibüs, otobüs, metro ve metrobüsle Zincirlikuyu’dan ulaşım sağlamak mümkün. Ayrıca bu anlamda İstanbul Zincirlikuyu araç kiralama olanaklarına da yönelebilirsiniz. Zincirlikuyu, bir diğer ulaşım imkanı olan hava yollarına da yakın sayılabilecek bir konumda bulunuyor.

  • Zincirlikuyu ve İstanbul Havalimanı arası yaklaşık olarak 40 km sürüyor.

Kentin bu önemli şehrine ulaşmak için İstanbul Havalimanı araç kiralama opsiyonlarını değerlendirebilirsiniz. İstanbul Zincirlikuyu’ya ulaşmak için bir diğer seçenek ise araç kiralamak! Örneğin; Kocaeli araç kiralama ile İstanbul Zincirlikuyu’ya hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kocaeli ve Zincirlikuyu arasının 98 km olduğunu da belirtelim.

İstanbul Zincirlikuyu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Zincirlikuyu oto kiralama alternatiflerinden yararlanmadan önce size bu önemli semt hakkında birtakım bilgiler sunalım. Zincirlikuyu, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın sınırları içerisinde kalıyor. Zincirlikuyu’nun büyük bir kısmı Şişli ilçesine bağlı, küçük bir kısmı ise Beşiktaş’ta kalıyor. Bu iki önemli ilçenin kesişim noktası olan İstanbul Zincirlikuyu, şehrin ulaşım ve transfer noktası olarak görülüyor. Levent, Etiler, Maslak, Mecidiyeköy, Gayrettepe gibi noktalara ulaşılmasına zemin hazırlıyor, bu bölgelerin bağlantı noktası görevini üstleniyor. Bu bölgelere çeşitli yollarla ulaşabileceğiniz gibi İstanbul Zincirlikuyu kiralık oto opsiyonlarını da değerlendirmeye alabilirsiniz. İstanbul Zincirlikuyu’da; minibüs, otobüs, metro, metrobüs gibi kentteki tüm toplu taşıma türleri bulunuyor.

Zincirlikuyu ayrıca İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki otobüs terminali olan Esenler Otogarı’na da son derece yakın.

  • İstanbul Zincirlikuyu’nun Esenler Otogarı’na olan uzaklığı 18 km oluyor.

Zincirlikuyu’dan Esenler Otogarı’na ulaşmak için toplu taşıma seçeneklerinden yararlanabileceğiniz gibi araç kiralayarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Araç teslim alarak da daha hızlı gitme fırsatı elde edebilirsiniz.

İstanbul Zincirlikuyu’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Zincirlikuyu bölgesine gitmek için her türden ulaşım aracından faydalanabilirsiniz. Öyle ki İstanbul Zincirlikuyu araba kiralama seçeneklerine dahi yönelebilirsiniz. Zincirlikuyu, şehrin önemli ilçe ve bölgelerine yakın olmasının dışında İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki otobüs terminaline de fazlasıyla yakın. Bu nedenle şehir dışından bölgeye gelmek için İstanbul otobüs bileti almanız yeterli olur. Otobüs yolculuğu sonunda ulaştığınız Esenler Otogarı’ndan da rahatlıkla Zincirlikuyu’ya gidebilirsiniz. İstanbul Zincirlikuyu’ya ulaşmanın bir başka alternatifi de havayolları oluyor. Zincirlikuyu’nun İstanbul Havalimanı’na yakın olduğunu belirtmiştik. Zincirlikuyu, şehrin diğer havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na da uzak sayılmaz. Bu nedenle İstanbul Zincirlikuyu’ya gelmek için İstanbul uçak bileti alarak da değerlendirebilirsiniz. İniş yaptıktan sonra da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama yöntemlerini değerlendirerek Zincirlikuyu’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bir başka seçenek olarak araç kiralamayı da gündeminize alabilirsiniz. Örneğin; Tekirdağ araç kiralama imkanlarıyla Zincirlikuyu’ya gelebilirsiniz. Tekirdağ ve İstanbul Zincirlikuyu arası ise 168 km. Ayrıca bölgedeki ihtiyaçlarınız için de araç kiralama imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için İstanbul Zincirlikuyu kiralama şirketleri arasından tercih yapabilirsiniz.

İstanbul Zincirlikuyu’da Araç Kiralama

İstanbul Zincirlikuyu, ulaşım imkanlarının tamamına bünyesinde yer veriyor. Bu bağlamda bölgede birçok İstanbul Zincirlikuyu araç kiralama firmaları bulunuyor. Birçok araç kiralama seçeneğine fırsatı tanıyan bu firmalar, araç portföyü açısında da son derece zengin. Firmaların sunduğu marka ve model seçenekleri arasından tercih yaparken, bu durumunda İstanbul Zincirlikuyu kiralık araba fiyatları adına da belirleyici olduğunu unutmayın. Sadece marka ve model tercihi değil, araç kiralarken yapmış olduğunuz diğer seçimler de fiyatlara yön veriyor. Yakıt türü ve şanzıman alternatifleri arasında yapılan tercihler de fiyatlar konusunda etkili oluyor. Bu anlamda kiralanacak aracın sahip olduğu donanım paketi de önemli. Aracın segmenti de belli bir oranda fiyatlar üzerindeki etkisini hissettiriyor. İstanbul Zincirlikuyu araç kiralama fiyatları adına belirleyici olan bir başka madde de kiralama süresi. Aracın kiralama süresini daha uzun tutarak, aslında daha karlı çıkma şansı elde edebilirsiniz. Ayrıca rent a car firmalarının kampanyalarından yararlanarak da ucuz araç kiralama fırsatı bulabilirsiniz.

İstanbul Zincirlikuyu’da Gezilecek Yerler

İstanbul Zincirlikuyu ve çevresi birçok tarihi mekanla, görülmesi gerekenler yerler ile göz dolduruyor. İşte gezilecek yerler arasından öne çıkan lokasyonlar:

  • Ortaköy Camii ya da Büyük Mecidiye Camii, sahip olduğu İstanbul Boğazı manzarasıyla büyüleyici bir atmosfere sahip. Camii, Zincirlikuyu’dan 4-5 km kadar uzak. Ancak İstanbul Zincirlikuyu kiralık araç alternatiflerine yönelmek mantıklı olabilir, çünkü daha gezecek çok yer var.
  • Yıldız Parkı, Zincirlikuyu’nun eteklerinde konumlanıyor. Şehrin merkezindeki bir saklı bahçe olan bu park, Zincirlikuyu’dan sadece 4 km uzak.
  • Galata Kulesi, İstanbul’un simge yapılarından biri olarak öne çıkıyor. İstanbul’u tepeden ve 360 derece olarak seyretmek istiyorsanız mutlaka Galata Kulesi’ni ziyaret edin. Zincirlikuyu ile arası 10-11 km.
  • Emirgan Korusu, hem şehrin içinde hem de şehirden steril bir özellikte… Emirgan Korusu’nun sınırları içerisinde huzuru bulabilirsiniz. Ayrıca lale zamanı Emirgan Korusu’nun büyüleyici bir ambiyansa sahip olduğunu da belirtelim. Zincirlikuyu ve Emirgan Korusu arasında 8-9 km’lik bir mesafe var. Koruya gitmek için İstanbul Zincirlikuyu kiralık araba seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

İstanbul Zincirlikuyu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız