Şanlıurfa Haliliye

Şanlıurfa Haliliye Araç Kiralama

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şanlıurfa, bölgenin en hareketli kenti, Türkiye’nin de en büyük 8. şehri olmasıyla ön plana çıkıyor. “Peygamberler Şehri” olarak da bilinen Şanlıurfa, bölgenin en değerli illeri arasında bulunuyor. Şanlıurfa'nın merkez ilçelerinden biri olan Haliliye, kent ile benzer bir değere sahip. 2012 yılında ilçe olarak kabul ediliyor. 137 kırsal mahallenin yanı sıra 32 merkez mahalleye de ev sahipliği yapıyor. Şanlıurfa için oldukça büyük bir öneme sahip olan ilçe, seyahatseverlerin uğrak noktalarından biri.

Haliliye, il merkezinden 27 km’lik uzaklıkta yer alıyor. İlçeye ulaşım sağlamak için çeşitli alternatifleri seçebilirsiniz. Bunun için ilk olarak hava yollarını tercih edebilirsiniz. Şanlıurfa Havalimanı, Haliliye’den 60 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından Haliliye’ye gitmek için de Şanlıurfa Havalimanı araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Araç kiralama şirketlerinin size sunduğu imkanlardan yararlanarak Haliliye seyahatinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Bu sayede gezilecek yerlere ve bölgeye yakın lokasyonlara çok kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.


Şanlıurfa Haliliye Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Şanlıurfa Haliliye kiralık oto imkanlarını değerlendirerek ilçede ve çevre bölgelerde seyahat etmeye başlamadan önce ilçe hakkında birtakım bilgileri bilmelisiniz. Haliliye, 2012 yılında ilçe statüsüne kavuşmasının ardından Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinden biri olarak kabul ediliyor. Şanlıurfa Haliliye’yi değerli kılan bir başka yönü ise insanlığın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Göbeklitepe’ye ev sahipliği yapıyor olması. Tarih kitaplarına yeni bir sayfa açılmasını sağlayan bu keşfin Haliliye’de konumlanması, hem şehir hem de ilçe için önemli bir gelişme. Hem dünyanın farklı ülkelerinden hem de yurt içinden binlerce turistin akınına uğrayan Göbeklitepe, bölgeye yeni bir değer kazandırmış durumda. İlçeden Göbeklitepe’ye gitmek için Şanlıurfa Haliliye araç kiralama şirketleri tarafından sunulan imkanlardan istifade edebilirsiniz. 

Şanlıurfa Haliliye’nin ekonomisi, tarıma dayalı. İlçe halkı, bölgenin verimli toprakları sayesinde birçok tarım ürününü yetiştirme şansı elde ediyor. Anadolu’nun en özel tarım ürünü olan buğdaydan mercimeğe kadar pek çok seçenekleri bulunuyor.

Şanlıurfa Haliliye’yi önemli kılan bir diğer özelliği ise şehirler arası ulaşım olanaklarına yakın bir lokasyonda yer alması. Haliliye, bu anlamda hem Şanlıurfa Havalimanı’na hem de kentin şehirler arası otobüs terminaline son derece yakın. Her iki lokasyona da rahatlıkla ulaşmak için Şanlıurfa Haliliye oto kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.


Şanlıurfa Haliliye’ye Nasıl Gidilir?


Şanlıurfa Haliliye, ulaşım alternatifleri açısından çeşitlilik sunan bir bölge. Bu nedenle ilçeye Şanlıurfa dışından gelmek için farklı opsiyonlara yönelebilirsiniz. Bu amaç doğrultusunda kullanacağınız ilk seçenek, hava yolları. Haliliye, Şanlıurfa Havalimanı’na yakın denilebilecek bir konumda. Havalimanı ve Haliliye arası 60 km’lik bir mesafe. Hava yollarını kullanmak için Şanlıurfa uçak bileti temin etmeniz yeterli. İniş yaptıktan sonra ilçeye ulaşım sağlamak için Şanlıurfa Gap Havalimanı araç kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. 

Şanlıurfa Haliliye’ye gitmek için ikinci bir seçenek de otobüs yolculuğu… Bunun için Şanlıurfa otobüs bileti alabilirsiniz. Şanlıurfa otobüs terminaline geldikten sonra çeşitli imkanları değerlendirerek Haliliye’ye gidebilirsiniz.

Haliliye’nin ulaşım imkanları arasındaki son seçenek ise araç kiralamak! Örneğin; Gaziantep araç kiralama ile Haliliye’ye gelebilirsiniz. Bu noktada Gaziantep ve Haliliye arasının 175 km olduğunu belirtelim. Ayrıca ilçe ve çevresinde gezmek için de araç kiralama firmalarından araç teslim alabilirsiniz. Aynı zamanda Mardin araç kiralama ile hızlıca Haliliye’ye gidebilirsiniz. Mardin ve Şanlıurfa Haliliye arasının da 178 km olduğunu da bilmelisiniz. Ayrıca ilçe ve civarında seyahat etmek için de Şanlıurfa Haliliye araba kiralama fırsatlarından yararlanabilirsiniz.


Şanlıurfa Haliliye’de Araç Kiralama


Bölge civarında Şanlıurfa Haliliye araç kiralama firmaları hizmet veriyor. Firmalar, neredeyse her kullanıcıya uygun araç kiralama seçenekleri sunuyor. Ayrıca bu çok yönlü hizmetlerini geniş araç seçenekleriyle de birleştirmeyi ihmal etmiyor. Rent a car firmaları, bu sayede farklı kullanıcı profillerine ve farklı bütçelere de ulaşmayı başarıyor. Firmaların sunduğu marka ve model seçeneklerinden yapacağınız tercihlere göre de Şanlıurfa Haliliye kiralık araba fiyatları ortaya çıkmaya başlıyor. Fiyatların üzerinde etkili olan diğer maddeler ise yakıt türü ve şanzıman alternatifleri arasında yapacağınız tercihler. Ayrıca kiralamak istediğiniz aracın segmenti ve donanım paketi de fiyatlara yön veriyor. Şanlıurfa Haliliye araç kiralama fiyatları üzerinde kayda değer bir etkisi olan başka unsur da kiralama süresi… Kiralama süresi uzadığı müddetçe aslında kullanıcı olarak daha karlı bir konumda kendinizi buluyorsunuz. Ancak bu noktada ihtiyaç konusu da önemli. Tüm bunlarla birlikte rent a car firmalarının kampanyalarından da istifade edebilirsiniz. Bu sayede ucuz araç kiralama fırsatı yakalayabilirsiniz.


Şanlıurfa Haliliye’de Gezilecek Yerler


Şanlıurfa Haliliye, önemli bir konuma sahip olmasıyla birlikte gezilecek yerler açısından da bonkör davranmayı ihmal etmiyor. Bu bölgelerden bazıları;

  • Göbeklitepe, Şanlıurfa Haliliye’deki gezilecek yerlerin ilk sırasında bulunuyor. İnsanlığın en eski yaşam yerlerinden biri olarak bilinen Göbeklitepe, Haliliye merkezinden 28 km uzaklıkta bulunuyor. Şanlıurfa Haliliye kiralık araç seçeneklerinden yararlanarak Göbeklitepe’ye gidebilirsiniz.
  • Aslında Şanlıurfa ile özdeşleşen Balıklıgöl, Haliliye’de yakın bir konumda yer alıyor. Bu nedenle Haliliye’ye kadar gelmişken Balıklıgöl'e gitmemek olmaz. Balıklıgöl ve Haliliye arası ise 30 km. Şanlıurfa Haliliye kiralık araba fırsatlarını değerlendirebilir ve Balıklıgöl’e gidebilirsiniz. 
  • Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, 1969 yılından bu yana hizmet vermeye ve ziyaretçilerine kapılarını açmaya devam ediyor. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük müzelerinden biri olarak öne çıkıyor. Müze, Haliliye’den 30 km uzaklıkta bulunuyor. 
  • Şanlıurfa Kurtuluş Müzesi’nde şehrin Kurtuluş Savaşı zamanında kullanılan silahlar, araçlar ve gereçler yer alıyor. Ayrıca Şanlıurfa’da Kurtuluş Mücadelesini başlatan on iki kişinin de balmumu heykeli yer alıyor. Müze ve Haliliye arası da 30 km. 


Şanlıurfa Haliliye Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız