İstanbul Altunizade

İstanbul Altunizade Araç Kiralama

İstanbul’un Üsküdar ilçesine bağlı bir mahalle olan Altunizade’nin 19. asrın ikinci yarısında Altunizade İsmail Zühdi Paşa tarafından kurulduğu ve ismini de kurucusundan aldığı biliniyor. İstanbul Altunizade, Boğaz Köprüsü’nün Anadolu Yakası çıkışı konumunda. İstanbul Altunizade bölgesi bünyesinde asırlar boyunca önemini koruyan birçok tarihi, kültürel ve doğal güzelliği bünyesinde barındırıyor.

İstanbul Altunizade bölgesinin eşsiz mimariye sahip olan yapılarını ve kültürel mekanlarını ziyaret etmek, bölgede bulunan gerek ülkemize has gerekse dünyaya açılan eşsiz lezzetleri tatmak isterseniz İstanbul Altunizade araç kiralama işlemi size oldukça kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda dilerseniz komşu olan Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne araç kiralama seçenekleri ile de bölgeye seyahate ekleme olanağınız bulunuyor. 

İstanbul Altunizade bölgesindeki gezinizi ekonomik bir bütçeyle gerçekleştirmek isterseniz İstanbul Altunizade araç kiralama fiyatları bölgeye gelen ziyaretçilere bu imkanı sunuyor. Bünyelerinde konuklarının her türlü isteklerine ve ihtiyaçlarına yönelik araç bulunduran şirketler aracınızı dilediğiniz lokasyondan teslim alma imkanı sunuyor.

İstanbul Altunizade Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İstanbul Altunizade oto kiralama işleminizi gerçekleştirmek için gerekli olan adımları atmadan önce İstanbul Altunizade bölgesi hakkında gerekli bilgilere sahip olmanızda fayda bulunuyor. Sahip olacağınız bilgiler sayesinde İstanbul Altunizade bölgesindeki geziniz çok daha keyifli hale gelecek.

Tarihi 19. yüzyıla dayanan İstanbul Altunizade Mahallesi özellikle 1980 yıllarının sonlarına doğru çok hızlı gelişen bir bölge olmakta olup, şu an bünyesinde birçok iş merkezi, alışveriş ve eğlence merkezi bulunuyor. Üsküdar Üniversitesi, 29 Mayıs Üniversitesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi’nin kampüslerini bünyesinde bulundurmakta olan İstanbul Altunizade’de birçok sağlık merkezi de konumlanıyor. İstanbul Altunizade’de geçtiğimiz yıllarda metrobüs ve M5 hatlarının açılmış olması da bölgeye ulaşımda kolaylık sağlıyor.

İstanbul Altunizade, kiraladığınız aracınızla ulaşabileceğiniz birçok turistik, tarihi ve kültürel mekan barındırıyor. İstanbul Altunizade kiralık aracınızla gerçekleştireceğiniz gezinizde Altunizade’ye 3,7 km’de bulunan eşsiz güzelliğe sahip, adım attığınız andan itibaren huzurla dolacağınız Kuzguncuk’u, eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapan, şehrin en yüksek tepesi olma özelliği taşıyan ve Altunizade’ye 5,1 km mesafede bulunan Çamlıca Tepesi’ni, özellikle ilkbahar mevsiminde kızılcıkların çiçek açmasıyla eşsiz bir güzelliğe ulaşan, Boğaz Köprüsü’nün altında konumlanan ve Altunizade’ye 4,1 km uzaklıkta bulunan Beylerbeyi Sarayı’nı, yeşilçam filmlerinin unutulmazı olan Hababam Sınıfı ruhunu yaşayacağınız ve Altunizade merkezine 1 km mesafede bulunan Hababam Sınıfı Müzesi’ni seyahat rotanıza eklemenizde fayda bulunuyor. Ayrıca seyahatiniz sırasında İstanbul Altunizade bölgesinde gerek Türk mutfağına gerekse dünya mutfağına ait eşsiz lezzetleri deneyebileceğiniz birçok restoran ve kafe bulunuyor.

İstanbul Altunizade kiralık arabanızla ziyaretiniz sırasında ziyaretçileri için avantajlı bir bölge haline geliyor. İstanbul Altunizade, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 32,4 km ve İstanbul Havalimanı’na 44,8 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama işleminizi havalimanında gerçekleştirerek İstanbul Altunizade’de gezeceğiniz mekanları hemen ziyaret etme imkanınız bulunuyor. Aynı şekilde İstanbul Havalimanı araç kiralama işleminizi uçak yolculuğunuz sona erdikten sonra hemen işleminizi gerçekleştirerek İstanbul Altunizade bölgesinde yapacağınız seyahatinize kiralık aracınızla başlama imkanınız bulunuyor.

İstanbul Altunizade bölgesi bünyesinde her isteğe, ihtiyaca ve bütçeye uygun konaklama alternatifi bulundurmakta olup, İstanbul Altunizade araba kiralama işleminiz sona erdikten sonra bölgedeki konaklama alternatiflerini incelemenizde fayda bulunuyor. Merkezi konumda bulunan konaklama alternatifleri konuklarına ev konforunu yaşatıyor.

İstanbul Altunizade’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul Altunizade bölgesini ziyaret etmeye karar verdiğiniz andan itibaren karşınıza birden çok ulaşım alternatifleri çıkıyor. Bulunduğunuz şehirden uçak, otobüs ve tren alternatiflerinden hangisi sizin için uygunsa dilediğiniz alternatifi seçip bölgeye ulaşma imkanınız bulunuyor.

Konforlu ve rahat bir yolculuk geçirmeniz için uçak yolculuğu güzel bir alternatif oluyor. İstanbul’daki havalimanlarına alacağınız İstanbul uçak bileti ile dilerseniz Altunizade’ye ortalama 45 dakikalık mesafede bulunan İstanbul Havalimanı’na dilerseniz de Altunizade’ye 30 dakikalık mesafede bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşma imkanınız bulunuyor. Havalimanları ziyaretçilerine kiralık araç imkanı sunmakta olup, ucuz araç kiralama işleminizi gerçekleştirdikten sonra seyahatinize direkt havalimanından başlama imkanınız bulunuyor.

Bulunduğunuz şehirden İstanbul Altunizade’ye ulaşabileceğiniz diğer bir ulaşım alternatifi ise şehirler arası otobüs yolculuğu olmakta. Bulunduğunuz şehirden İstanbul otobüs biletinizi temin ettikten sonra yolculuğunuzu Altunizade’ye 8,1 km uzaklıkta konumlanan Harem Otogarı’nda sona erdirmeniz mümkün. Gerek ülkemizden gerekse dünyadan birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan İstanbul Altunizade, Kocaeli’ye 84,5 km, Tekirdağ’a 189 km, Kırklareli’ne 232 km ve Edirne’ye 258 km mesafede konumlanıyor. Harem Otogarı bünyesinde bulundurduğu araç kiralama firmaları sayesinde bölgeye olan seyahatinize direkt otogardan başlama imkanı sunuyor.

İstanbul’a ulaşabileceğiniz diğer bir ulaşım alternatifi ise tren yolculuğu oluyor. İstanbul’a tren yolculuğu ile ulaşmak isterseniz yüksek hızlı tren ile Ankara’dan 4,5 saatte, Konya’dan 5 saatte, Eskişehir’den yaklaşık 3 saatte ulaşma imkanınız bulunuyor.

İstanbul Altunizade’de Araç Kiralama

İstanbul Altunizade kiralık araba fiyatları bütçenizi makul seviyede tutarak bölgede keyifli bir tatil geçirme imkanı sunuyor. Bölgeye gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre şekillenmekte olan kiralık araç fiyatları ekonomik bir seyahat gerçekleştirme imkanı sunuyor.

Ziyaretçilerinin her türlü isteklerine ve ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri bünyesinde bulunduran İstanbul Altunizade araç kiralama şirketlerinden tercihinize göre hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanlardan faydalanma imkanınız bulunuyor. Ayrıca dilerseniz firmalardan ek hizmet olarak ekstra şoför ve navigasyon talep etmeniz mümkün.

Firmalarla araç teslim işleminizi gerçekleştirdiğiniz andan itibaren aklınıza takılan her türlü soruyu ya da taleplerinizi günün her saati araç kiralama firmalarına iletme imkanınız bulunuyor. Firmaların size tahsis ettiği kiralık aracınız sayesinde bölgede konforlu ve keyifli, aynı zamanda ekonomik bir seyahat gerçekleştirmeniz mümkün.

İstanbul Altunizade’de Gezilecek Yerler

  • İstanbul Altunizade bölgesinde yapacağınız seyahat sırasında ilk seyahat noktanızın tarihi asırlar öncesine dayanan Kanlıca olmasında fayda var. Kanlıca’yı ziyaretiniz sırasında meşhur Kanlıca yoğurdunun eşsiz tadına bakmanız, bölgenin eşsiz doğasında tarihe yolculuk yapmanız mümkün. Altunizade’ye 19,2 km mesafede konumlanan Kanlıca’ya İstanbul Altunizade kiralık arabanızla kolaylıkla ulaşmanız mümkün.
  • Bölgedeki geziniz sırasında ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz bir diğer nokta ise Üsküdar Belediyesi Mehmet Naci Aköz Uçurtma Müzesi oluyor. Dünyadaki 33 ülkeden yaklaşık 2700 adet uçurtma bulunduran müzede aynı zamanda uçurtma kursları verilmekte olup, müze Altunizade’ye 3,6 km mesafede konumlanıyor.
  • İstanbul Altunizade kiralık oto ile gidebileceğiniz diğer bir nokta ise Kandilli olmakta. Kandilli ziyaretiniz sırasında, meşhur Kandilli Rasathanesi, Adile Sultan Sarayı ve eşsiz manzaraya sahip görkemli yalıları sizi büyülüyor. Altunizade’ye 8,2 km mesafede konumlanan Kandilli’yi ziyaret etmeden bölgeden ayrılmamanızda fayda bulunuyor.


İstanbul Altunizade Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız