Malatya Otogarı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 5 822 ₺
 • Renault Clio 5 845 ₺
 • Fiat Egea 890 ₺
 • Renault Clio 5 924 ₺
 • Renault Clio 5 1.179 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.260 ₺
 • Hyundai i20 1.400 ₺
 • Fiat Egea 1.843 ₺
 • Ford Tourneo Courier 2.613 ₺

Malatya Otogarı

Malatya Otogarı Araç Kiralama

Malatya, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Yukarı Fırat bölümünde konumlanan bir il olan Malatya, farklı medeniyetlere de ev sahipliği yapmış şehirler arasında bulunuyor. “Kayısı diyarı” olarak da adlandırılan şehir farklı güzelliklere sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Şehirde hem tarihi hem de kültürel güzellikleri görmek mümkün. Stratejik açıdan da oldukça önemli bir şehir olan Malatya, sıklıkla ziyaret edilen bölgeler arasında da yer alıyor.

Malatya’nın güzelliklerine şahit olmak isteyen ziyaretçiler, farklı ulaşım seçeneklerinden yararlanıyor. Malatya Otogarı araç kiralama da bu seçenekler arasında yer alıyor. Araç kiralayarak Malatya’yı konforlu bir şekilde gezmek mümkün. Malatya çevresindeki illerden de araç kiralayarak Malatya seyahati gerçekleştirilebiliyor. Malatya’ya 99 km mesafede olan Elazığ’dan da Elazığ araç kiralama seçenekleriyle bölgeye ulaşmak, kültürel ve tarihi güzelliklerin tadını çıkarmak mümkün.

Malatya Otogarı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Malatya Otogarı, geçmişte hem İpek Yolu hem de Kral Yolu’na güzergah olmuş ve bu yolların üstüne kurulmuş olan bir ulaşım merkezi olarak biliniyor. 1999 yılında hizmete açılmış olan Malatya Otogarı, oldukça geniş bir alan üzerinde konumlanıyor. Buna bağlı olarak da çok sayıda sefere de ev sahipliği yapıyor. Malatya Otogarı ve şehir merkezi arasında 19,1 km mesafe bulunuyor.

Malatya araç kiralama seçenekleri hem konforlu hem de çok fazla seçeneğe sahip olmasından dolayı ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Malatya’nın güzelliklerini keşfederken aynı zamanda konforlu bir şekilde hareket etmek isteyen ziyaretçiler, bu seçenekleri değerlendiriyor. Bu bağlamda Malatya araç kiralama seçenekleri ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Malatya’nın komşu illeri arasında yer alan ve Malatya’ya 217 km mesafede olan Kahramanmaraş’tan da araç kiralayarak Malatya’ya seyahat etmek mümkün. Bu bağlamda Kahramanmaraş araç kiralama seçenekleri de değerlendirilen seçenekler arasında öne çıkıyor.

Malatya Otogarı’na Nasıl Gidilir?

Malatya’ya gitmek isteyen ziyaretçiler için birçok ulaşım seçeneği mevcut. Bunlar arasında otobüsle ulaşım seçeneği, sıklıkla tercih ediliyor. Malatya’ya çok sayıda otobüs firması tarafından sefer düzenleniyor. Farklı gün ve saatlerde Malatya’ya otobüs seferleri bulunuyor. Malatya otobüs bileti alarak konforlu bir yolculuk deneyimi yaşamak mümkün. Malatya uçak bileti alarak bölgeye uçakla gitme seçeneği de bulunuyor. 

Bununla beraber Malatya’nın komşu illerinden araç kiralayarak da şehre ulaşmak mümkün. Malatya’ya vardıktan sonra Malatya Otogarı’nda ve içerisinde de araç kiralama seçenekleri mevcut. Malatya Otogarı araç kiralama firmaları, bu bağlamda ziyaretçilere hizmet veriyor. Malatya’ya 243 km mesafede olan Sivas’tan da Sivas araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Malatya Otogarı’na ulaşmak mümkün. Malatya Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım da oldukça kolay. Farklı otobüs ve minibüs seferleri şehir merkezinin farklı noktalarına sefer düzenliyor. 21A, 2A, 2D ve 2E otobüsleriyle şehir merkezine ulaşım sağlanıyor. 

Malatya Otogarı’nda Araç Kiralama Fiyatları

Malatya Otogarı’nda çok sayıda araç kiralama seçeneği mevcut. Firmaların bünyesinde her bütçeden ziyaretçiye uygun araç bulunuyor. Aynı zamanda farklı modellerden oluşan araç kiralama seçenekleri de yer alıyor. 

Malatya Otogarı araç kiralama fiyatları ve seçenekleri farklı ziyaretçilere hitap eden geniş bir yelpazeye sahip. Lüks, ticari, ekonomik gibi farklı araç seçeneklerini Malatya Otogarı’nda bulabilirsiniz. Araç kiralayarak Malatya’nın güzelliklerini konforlu bir şekilde görebilmek mümkün oluyor. Siz de Malatya Otogarı’na ulaştıktan sonra burada yer alan araç kiralama seçeneklerini değerlendirebilir, konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Malatya’da Gezilecek Yerler

Malatya, tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Bu bağlamda şehirde çok sayıda kültürel ve tarihi dokuya rastlamak mümkün oluyor. Malatya, kültürel ve tarihi güzelliklerle beraber doğal güzellikleri de bünyesinde barındırıyor. Tarımsal açıdan da kayısının başkenti olmasıyla oldukça öne çıkıyor. Malatya aynı zamanda tampon bir şehir olarak biliniyor ve farklı bölgeler arasında köprü görevi görüyor. Şehir, farklı bölgelerin ve medeniyetlerin de izlerini taşıyor. 

 • Malatya Otogarı’na 6,7 km mesafede bulunan Malatya Müzesi, şehrin tarihi ve kültürel güzelliklerini görmek açısından tercih edilen yerlerden. Müzede; İmam Höyük ve Cafer Höyük gibi kazılardan çıkarılan eserler sergileniyor.
 • Malatya Otogarı’na 11,1 km mesafede bulunan Aslantepe Ören Yeri de ilgi gören yerler arasında bulunuyor. Aslantepe Ören Yeri, genç Hitit Dönemi’ndeki heykellere ve saray kalıntılarına da ev sahipliği yapıyor.
 • Malatya Otogarı’na 36,9 km mesafede olan Levent Vadisi de doğal güzellikler açısından öne çıkan lokasyonlar arasında yer alıyor. Mağaralar, uçurumlar ve Neolotik Çağ’dan kalma kalıntılar da Levent Vadisi’nde bulunuyor.

Malatya Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız