Nevşehir Gülşehir

Nevşehir Gülşehir Araç Kiralama

Nevşehir’in bir ilçesi olan Gülşehir, turizm açısından son derece önemli bir bölgedir. Birçok tarihi ve doğal güzelliğe imza atan Nevşehir ilçeleri de oldukça gelişmiştir. Şehre gelen birçok yerli ve yabancı turist, Nevşehir’in tarihi ve doğal dokusuna göz atmaktadır. Bilindiği üzere Nevşehir, turistik açıdan gelişim gösteren bir bölgedir ve İç Anadolu Bölgesi’ndeki tarihi izleri de günümüze kadar taşıyan önemli yapılarıyla dikkat çekiyor.

Geçmişten günümüze kadar gelen yapısıyla birlikte Nevşehir ve Gülşehir bölgesini keşfetmek isteyenler, Nevşehir Gülşehir araç kiralama hizmetlerini tercih edebiliyor. Üstelik sadece Nevşehir’den değil, çevre illerinden de araç kiralama hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Kayseri, Niğde, Aksaray, Kırşehir ve Adana araç kiralama yaparak Nevşehir Gülşehir bölgesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Nevşehir Gülşehir araç kiralama şirketleri ile Nevşehir’e daha rahat bir seyahat yapabileceksiniz.

Nevşehir Gülşehir araç kiralama fiyatları ekonomik ve lüks araç seçeneklerine göre farklı olabilmektedir. Kiralık araçlarda iyi fırsatları yakalarken avantajlı yakıt politikası, teslim alma konumu, sigorta kriterlerine göre değerlendirme yapabilirsiniz.

Nevşehir Gülşehir bölgesinde araba kiralama yaparken birçok farklı araç, çeşitli fiyatlandırmalarla sağlanıyor. 

Nevşehir Gülşehir kiralık araç hizmetlerinde hemen hemen tüm kullanıcı isteklerine cevap veren birçok firma söz konusudur. Bulunduğunuz konumdan araç kiralama yapabilir ve lokasyonunuzdan teslim alabilirsiniz.

Nevşehir Gülşehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Nevşehir Gülşehir yolculuklarınızı planlarken bilmeniz gereken bazı şeyler bulunuyor. Nevşehir Gülşehir oto kiralama, konaklama gibi planları yaparken Nevşehir Gülşehir’in tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek adına mutlaka bir rota oluşturmanızı öneriyoruz.

Nevşehir Gülşehir tarihi ile dikkat çeken illerden biridir. Antik ismi Nissa olan Gülşehir, Selçuklu Dönemi’nde Muşkara ismini alıyor. Gülşehir, eski adı ise Arapsun’dur. Tarihi yapıları, eski medeniyetlerden günümüze kadar gelen eserleri, görkemli mimarileriyle adından sıklıkla söz ettiren Gülşehir, bölgeye özgü önemli yapıları da barındırıyor. Özellikle 1584 senesinde 30 hanedanlık olarak başlayan bu köy, Silahtar Mehmet Paşa’nın medrese ve cami yaptırmasıyla kasaba nüfusunun da artış göstermesini sağlamıştır. Ardından Arapsun adı, Gülşehir olarak değiştirilmiştir. Günümüzde tarihi yapılarını korumaya devam eden Nevşehir Gülşehir, Türkiye’nin eski yerleşim alanları olarak biliniyor.

Nevşehir Gülşehir kiralık araba seçenekleriyle birlikte birçok eşsiz güzelliğe rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunlar arasında Açıksaray Harabeleri, Antik Kentler, Sadrazam Silahtar Karavezir Hamamı, camiler, medreseler ve 8 popüler çeşme ile birçok doğal ve tarihi yapıya gidebilirsiniz. Kiraladığınız araçla birlikte Gülşehir’de bu yerleri ve keşfedilmemiş yerleri rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Nevşehir Gülşehir’e Nasıl Gidilir?

Nevşehir Gülşehir’e gitmek isteyen kişiler, uçak ve otobüsle ulaşım sağlayabilirler. Nevşehir’e bağlı havalimanları sayesinde Nevşehir uçak bileti alabilirsiniz. Böylece dünyanın ve Türkiye’nin her yerinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Kapadokya Havalimanı ortalama olarak 11 kilometrelik mesafede yer alıyor.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı araç kiralama avantajları sayesinde sadece Gülşehir’e değil, Kapadokya’nın birçok bölgesine de ulaşım sağlayabilirsiniz. Kapadokya Havalimanı’na iner inmez aracınızı teslim alabilir ve kısa süre içerisinde Gülşehir bölgesine ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Nevşehir Gülşehir havalimanı araç kiralamanın yanı sıra otogardan da araç kiralama hizmetlerini alabilirsiniz. Nevşehir otobüs bileti alarak Türkiye’de birçok noktadan ulaşım sağlayabileceksiniz. 

  • Nevşehir – Kırşehir arası 90 km, 
  • Nevşehir – Kayseri arası 80,1 km, 
  • Nevşehir – Niğde arası mesafe 85,7 km, 
  • Nevşehir – Aksaray arası 75 km, 
  • Nevşehir – Yozgat arası ise 189 km olarak biliniyor.

Nevşehir Gülşehir’de Araç Kiralama

Nevşehir Gülşehir araba kiralaması yapmak istediğinizde birçok firma, sizlere geniş araç filosunda hizmet sağlıyor. Nevşehir Gülşehir kiralık araba fiyatları ile ekonomik, lüks araçları tercih ederek araçlarınızı bulunduğunuz konumdan alabilirsiniz. Nevşehir Gülşehir bölgesinde araç kiralama yapmak hem kolay hem de güvenli bir yoldur. Bu sayede geniş araç filosuna sahip firmalarla çalışarak uygun fiyatlarla araba kiralayabilirsiniz.

Nevşehir Gülşehir araç kiralama şirketleri tüm müşterilerine iyi koşullarda ve bütçeye uygun fiyatlarda kiralama hizmeti verir. Bu konuda kaliteli ve güvenilir hizmeti aynı oranda sunan hizmetlerde seçtiğiniz tarih aralığında, bütçenize uygun araç kiralama fiyatlarını görüntüleyebilir, araçlarınızı kiralayarak güvenle sürebilirsiniz.

Nevşehir Gülşehir araç teslim anından itibaren akla takılan her türlü soruyu araç kiralama şirketlerine iletebilirsiniz. Böylece dünyaca ünlü eşsiz coğrafyasıyla öne çıkan Kapadokya Nevşehir Gülşehir bölgesinde çok daha rahat bir şekilde gezinti yapabilecek, eşsiz dokuyu her an hissedebileceksiniz.

Nevşehir Gülşehir’de Gezilecek Yerler

Nevşehir Gülşehir kiralık oto işlemlerinizi tamamladıktan sonra yapmanız gerekenlerin başında gezilecek yerler listesi hazırlamak geliyor. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan Nevşehir Gülşehir için hazırlayacağınız bu liste uzayıp gidiyor. İşte bunlardan bazıları;

  • Açık Saray Harabeleri, ilçe merkezine 3 km uzaklıkta yer alan tarihi dokulardan biridir. Roma dönemine ait kaya mezarları ile muazzam bir görünüme sahip olmasıyla biliniyor.
  • İlçe sembolleri arasında bulunan Mantar Kaya, rüzgâr aşımıyla oluşan doğal yapılardan biridir. Üstelik mantara benzemesinden dolayı bu adı almıştır ve turistler tarafından oldukça dikkat çekiyor.
  • Gülşehir ilçesinde konumlanan Karavezir Külliyesi, 1779 senesinde Karavezir Seyit Mehmet Paşa tarafından inşa edilmiş ve geçmişten günümüze kadar gelen ibadet alanlarından biridir. Nevşehir Gülşehir içerisinde bulunduğu için uğrayabilirsiniz.
  • St. Jean Kilisesi, Nevşehir Gülşehir ilçesine giderken girişte sol kısımda bulunur. Kapadokya bölgesinin bozulmadan kalan güzel fresklerine de sahiptir. 1,7 km mesafede ulaşabilirsiniz.
  • Gülşehir Hacı Bektaş Veli Mescidi, Açık Saray Ören yeri bölgesine konumlanmıştır. 13. yüzyıldan bu yana gelen bu bölge, ilk günkü özelliğini koruyarak önemli bir bölge haline gelmiştir. Siz de ucuz araç alternatifleri arasından seçiminizi yaptıktan sonra bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.


Nevşehir Gülşehir Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız