Ankara Kazan

Ankara Kazan Araç Kiralama

Ankara, birçok farklı deneyimi yaşayabileceğiniz, ucu bucağı olmayan ve oldukça gelişmiş bir şehir olarak 100 yıla yakın süredir Türkiye’nin başkentliğini yapıyor. Birçok devlet dairesinin bulunduğu Ankara’da sayısız kültürel etkinlik, doğal alan ve eğlence imkanları bulunuyor. 5 milyondan fazla vatandaşın yaşadığı Ankara’da hayat sürekli canlı ve insanlar ihtiyaçları olan her şeye kolayca erişim sağlayabiliyor. Ekonomi ise genel olarak sanayi, gıda ve tarım etrafında dönüyor. 

Tarihi açıdan da çok büyük öneme sahip Ankara’yı ziyaret edip keşfetmek isteyenler için ilk seçeneklerden biri Ankara Kazan araç kiralama oluyor. Trafiğin genel olarak problem olmadığı Ankara’da araba ile gezmek büyük kolaylık sağlıyor. Siz de çevre illerden Çankırı, Kırıkkale, Eskişehir, Konya veya Aksaray’dan araç kiralayarak Ankara’ya kolaylıkla yolculuk edebilirsiniz. Örneğin Eskişehir araç kiralama firmalarından biri ile irtibata geçerek 2 saatlik bir yolculuk ile Ankara’ya ulaşabilirsiniz. 

Ankara gibi büyük ve gezilecek birçok noktası olan ili gezmek için araç kiralama oldukça mantıklı bir seçenek. Özellikle kalabalık bir grup veya ailenizle seyahat ediyorsanız araç kiralama ekonomik olacak. Bunun için Ankara Kazan araç kiralama fiyatlarını inceleyebilir ve bütçenize uygun olan seçenekleri gözden geçirebilirsiniz.

Ankara Kazan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara, eşsiz güzellikleri ve sayısız fırsatı ile mükemmel bir gezi rotasyonu olabiliyor. Ankara hakkında öğreneceğiniz birtakım bilgiler seyahatinizi daha keyifli kılabiliyor. Siz de bu bilgileri göz önünde bulundurarak Ankara Kazan oto kiralama firmalarına göz atabilirsiniz. 

Ankara, Türkiye’nin en büyük 2. şehri ve toplam nüfusu 5 milyonun üzerinde. Tarihsel olarak 5000 yıl geriye gidebileceğimiz Ankara’da birçok farklı medeniyetin izleri bulunuyor. Ayrıca Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık şehri ve 1950’li yılların sonuna yaklaşırken aldığı yoğun göçler sayesinde büyükşehir statüsüne geçtiği biliniyor. 

Ankara’da gezip görebileceğiniz birçok farklı nokta bulunuyor ve Ankara Kazan kiralık araba ile bu noktaları gezmeniz oldukça kolay hale geliyor. Gezebileceğiniz birçok müze, doğal alan, camii ve tarihi alan mevcut. Bunların dışında oldukça zengin bir mutfağa sahip olan Ankara’dan Ankara tava, Beypazarı güveci, inceğiz çorbası ve efelek sarması yemeden dönmemeniz öneriliyor. 

Ankara Kazan kiralık araç seçenekleri ile Ankara’yı keşfe çıkmak oldukça keyifli. Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara merkezinden çok uzakta bulunmuyor. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama seçenekleriniz de oldukça geniş. Havalimanından araç kiralayarak şehri keşfe hızlı bir şekilde başlamanız mümkün. 

Ankara Kazan’a Nasıl Gidilir?

Ankara’ya gitmek için birçok farklı seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan en öne çıkanları arasında ise hava yolu ve otobüs ile seyahat yer alıyor. Ankara Esenboğa Havalimanı’na uçuş yapan iller arasında İstanbul, İzmir, Adana, Trabzon, Antalya gibi büyükşehirler de yer alıyor. Ankara uçak biletini alıp bu illerden Ankara’ya uçuşunuzu ayarladıktan sonra Ankara Kazan araç kiralama şirketleri ile irtibata geçmeniz ve kendinize uygun bir araç kiralamanız mümkün. 

Dilerseniz Ankara’ya otobüs ile de ulaşım mümkün. Her gün birçok ilden Ankara’ya otobüs seferleri düzenleniyor. Ankara otobüs bileti alarak Eskişehir, Kırıkkale, Afyonkarahisar gibi Ankara’ya yakın illerden Ankara AŞTİ terminaline kısa sürede varılabilir, Ankara Kazan araç kiralama firmaları ile kendinize bir araç bulabilirsiniz. Eskişehir’den 3 saat, Kırıkkale’den 1 saat, Afyonkarahisar’dan 3 saat sürecek bir otobüs yolculuğu ile Ankara’ya ulaşım sağlanıyor. 

  • Ankara - İstanbul arası 460 km, 
  • Ankara - İzmir arası 580 km, 
  • Ankara - Adana arası ise 560 km. 

Ankara’ya bir diğer ulaşım seçeneği ise demir yolu. Eskişehir, İstanbul, Karaman ve Konya illerinden Ankara’ya yüksek hızlı tren seçeneği bulunuyor. Bu sayede yolcular trafiğe takılmadan hızlı bir şekilde Ankara’ya varabiliyor. İstanbul’dan Ankara’ya yüksek hızlı tren ile 4 buçuk saat gibi bir sürede varabilmeniz mümkün. Bu süre Eskişehir’den ise 1.5 saat oluyor. Ankara yüksek hızlı tren garı Ankara merkezine yakın bir konumda bulunuyor. İkisi arasındaki mesafe yalnızca 2 km. Yüksek hızlı tren garına vardıktan sonra burada da Ankara Kazan araç kiralama şirketleri ile kendinize uygun bir araç bulabilmeniz mümkün. 

Ankara Kazan’da Araç Kiralama

Ankara kazan araba kiralama, Ankara’ya gelenlerin ilk seçenekleri arasında yer alıyor. Şehri doyasıya gezmek ve her yere kolay ulaşım sağlamak açısından oldukça avantajlı bir seçenek olan araç kiralama, Ankara’yı ziyaret edenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca Ankara Kazan kiralık araba fiyatları oldukça geniş bir skalaya sahip ve bütçenize uygun bir seçenek bulmak mümkün. 

Ankara Kazan’da Gezilecek Yerler

  • Siz de Ankara’da ucuz araç kiraladıktan sonra şehrin önemli noktalarını ziyaret edebilirsiniz. Bunların başında şehir merkezinden 2.7 km uzaklıkta yer alan Anıtkabir bulunuyor. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri Ankara’da iken mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. 
  • Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara’nın en güzel müzeleri arasında yer alıyor. Bu müzede Anadolu’nun ev sahipliği yapmış farklı medeniyetlere ait eserleri gözlemleyebilir, kendiniz de bu yolculuğun bir parçası olabilirsiniz. Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nin Ankara’nın merkezine olan uzaklığı ise 2 km. 
  • Ankara Kazan kiralık oto ile ziyaret edebileceğiniz bir diğer yer ise Beypazarı. Osmanlı mimarisini en güzel hali ile gözlemleyebileceğiniz Beypazarı, birçok tarihi yapı bulunduruyor. Bölgede birçok meşhur el sanatı atölyesi de mevcut. İl merkezine uzaklığı ise 102 km. 
  • Araç teslim sonrası Ankara’da ziyaret etmeniz önerilen bir diğer yer ise Ankara Kalesi. Tarihi milattan önce 2. yüzyıla dayanan bu kale, tepesinden panoramik bir Ankara manzarası sunarak ziyaretçilerini büyülüyor. Ayrıca Ankara Kalesi çeşitli festivaller ve şenliklere de ev sahipliği yapıyor. 


Ankara Kazan Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız