Ankara Elmadağ

Ankara Elmadağ Araç Kiralama

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, farklı kültürel zenginlikleri ve gelişimi ile ön plana çıkıyor. Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra metropolleri arasında da olan Ankara, muhteşem ambiyansı ile gezip görülecek güzel şehirlerden biri. 

Ankara Elmadağ araç kiralama işlemi ise Ankara’ya yapılacak geziyi daha da cazip hale getiriyor. Ankara Elmadağ, Ankara şehrinin güzel ilçelerinden biri olarak kabul ediliyor. Konuklar, Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Eskişehir, Kırşehir ve Aksaray ile komşu olan Ankara Elmadağ’da araç kiralayabilir, araç kiralama işleminin sunduğu avantajlardan faydalanabilirler. Ziyaretçiler eğer dilerse Ankara’ya yakın şehirlerden de araç kiralayabilir, Ankara gezilerine direkt olarak oradan başlayabilirler. Örneğin; Kırıkkale araç kiralama şirketleri ile Ankara’ya konforlu bir seyahat düzenleyebilirler. 

Ankara Elmadağ araç kiralama fiyatları ihtiyaçlara göre farklılık gösteriyor. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda sunulan araçlar, özelliklerine göre fiyatlandırılıyor. Kendinize uygun aracı seçtikten sonra ise dilerseniz firmadan dilerseniz de daha önce belirlediğiniz bir yerden teslim alabiliyorsunuz.

Ankara Elmadağ Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Elmadağ oto kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce konukların bilmesi gereken bazı hususlar buluyor. Bu bilgiler ile gezinizi daha iyi bir şekilde planlayabilirsiniz.

Elmadağ Ankara’nın 41 kilometre doğusunda yer alan bir ilçe olarak biliniyor. Yapılan arkeolojik araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre Elmadağ’ın yerleşim yeri olarak oldukça eskilere dayandığını ortaya koyuyor. Tarihte birçok farklı medeniyete, uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapmış olan Elmadağ, Frigler, Lidyalılar ve Persler gibi kavimlerin ardından Roma, Moğollar gibi birçok farklı imparatorluk tarafından da yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. 

Tarihteki önemli konumunu günümüzde de korumaya devam eden Elmadağ, şimdilerde Ankara'ya bağlı bir ilçe olarak varlığını sürdürüyor. Ankara gibi metropolle ayak uydurarak gelişmeye devam eden ilçe, birçok açıdan konukları kendine çekmeyi başarıyor.

Ankara Elmadağ kiralık araba ile gezilecek birçok farklı alanı bünyesinde barındırıyor.  Elmadağ, kayak merkezi, festivalleri ve anıtları ile görülmeye değer eşsiz mekanları konukların beğenisine sunuyor. Yöresel yemekleri ile de ön plana çıkan Elmadağ, harika bir gezi alanı olarak ziyaretçilerini bekliyor. 

Ankara Elmadağ kiralık araç ile seyahat edilebilecek güzel ilçelerden biri olarak kabul ediliyor. Ankara’da bulunan Esenboğa Havalimanı ise Elmadağ ilçesine yakınlığı ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda yol güzergahında bulunan gezi alanlarına da yakın olan havalimanı uçak yolculuğunu daha da cazip bir hale getiriyor.

Ankara Elmadağ araba kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra konukları birçok farklı konaklama imkanı da bekliyor. Konukların bütçeleri doğrultusunda tercih edebileceği bu konaklama alanları, ekonomik odalar veya lüks oteller olarak farklı alternatifler barındırıyor. 

Ankara Elmadağ’a Nasıl Gidilir?

Ankara Elmadağ’a gitmek için konuklara farklı seçenekler sunuluyor. Uçak, tren ve otobüs yolculuğu bu seçenekler arasında yer alıyor. Ankara Havalimanı, Ankara Elmadağ’a yapılacak yolculuğu çok daha kolay bir hale getiriyor. Ankara uçak bileti satın alarak Elmadağ merkeze 58 kilometre uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı’na kolayca ulaşım sağlanabiliyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile istediğiniz lokasyona ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan araçlarını teslim alan konuklar, kısa bir kara yolculuğu sonrasında Elmadağ ilçesine ulaşabiliyor. Bu doğrultuda Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama şirketlerinden araç teslim alınabiliyor.

Ankara Havalimanı araç kiralama imkanının yanı sıra otobüs terminalinden araç kiralama olanağı da bulunuyor. Ankara otobüs bileti alarak Türkiye’nin pek çok şehrinden Elmadağ ilçesine ulaşım sağlanabiliyor. 

  • Ankara-Kırıkkale arası 74 km olurken, 
  • Ankara-Çankırı arası 131 km, 
  • Ankara-Bolu arası 187 km, 
  • Ankara- Eskişehir arası 236 km, 
  • Ankara-Konya arası 262 km, 
  • Ankara- Kırşehir arası 221 km, 
  • Ankara- Aksaray arası ise 230 km olarak biliniyor. 

Ankara Elmadağ şehir merkezine ortalama 34 kilometre uzaklıkta konumlanan otobüs terminaline ulaştıktan sonra araç kiralama işlemi gerçekleştirilebiliyor. 

Ankara ulaşım seçenekleri arasında tren yolculuğu da bulunuyor. Ankara arası seferler düzenleyen birçok farklı şehirden Ankara’ya tren ile yolculuk yapma imkanı da konukları bekleyen bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Ankara Elmadağ’da Araç Kiralama

Ankara Elmadağ kiralık araba fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişim gösteriyor. Araç model, kiralama süresi ve ek hizmetler bu noktada belirleyici oluyor. Bunun yanı sıra araç kiralama işlemi oldukça fazla avantajı da beraberinde getiriyor. 

Ankara Elmadağ araç kiralama şirketleri, konukların daha konforlu bir yolculuk yapmaları için çeşitli imkanlar sunuyor. Farklı segmentlerdeki araçlarını ziyaretçilerin hizmetine sunan Ankara Elmadağ araç kiralama firmaları, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanları da kişilerin tercihine bırakıyor. Bunun yanı sıra Ankara Elmadağ günlük araç kiralama, ekstra şoför ve navigasyon hizmetleri de bu firmaların sunduğu olanaklar arasında yer alıyor. 

Araç teslim anından itibaren konukların aklına takılabilecek her türlü soruyu yanıtlayan araç kiralama şirketleri, konukların seyahat sırasında daha da rahat etmesine yardımcı oluyor.

Ankara Elmadağ’da Gezilecek Yerler

Ucuz araç kiralayarak çıkılan Ankara Elmadağ seyahatinde gezilip görülecek birçok yer bulunuyor. 

  • Elmadağ Anıtı: Bu yerler arasında ilk akla gelen yer ise Elmadağ Anıtı olarak biliniyor. Şehir merkezinde yer alan bu anıt, Elmadağ için oldukça önemli sayılıyor. 
  • Elmadağ Kayak Merkezi: Ankara Elmadağ kiralık oto seçenekleri değerlendirilip çıkılan Elmadağ gezisinde gidilmesi gereken bir diğer lokasyon ise Elmadağ Kayak Merkezi olarak biliniyor. Özellikle kış aylarında değerlendirilebilecek bu lokasyon, Elmadağ merkeze ortalama 42 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 
  • Altınköy Açıkhava Müzesi: Ankara Elmadağ gezi alanları arasında bulunan Altınköy Açıkhava Müzesi de gidip görülmesi gereken destinasyonlar arasında yer alıyor. 

Ankara’ya sadece 41 kilometre uzaklıkta bulunan Elmadağ seyahati sırasında Ankara merkezde bulunan gezilecek yerler de değerlendirilebiliyor.


Ankara Elmadağ Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız