Antalya Kumluca

Antalya Kumluca Araç Kiralama

Antalya Türkiye'nin en kalabalık beşinci şehri olarak Akdeniz Bölgesi’nde yer alıyor. Antalya, ekonomisinin büyük bir kısmını turizm aracılığıyla karşılıyor. Aynı zamanda ticaret ve tarım da Antalya'ya geçim kaynağı oluyor. Antalya'yı ziyaret eden turistlerin çoğu tatil amaçlı şehre geliyor. Bir kısmı ise tarihî mekanları görme amacıyla bölgeyi ziyaret ediyor. Ziyaretçiler şehri gezerken genellikle Antalya Kumluca günlük araç kiralama hizmeti alıyor. Bu sayede farklı tarihi ve turistik alanlara kolayca ulaşılabiliyor. Muğla, Burdur, Isparta, Konya ve Mersin illeri Antalya iline komşu olarak yer alıyor. Komşu illerden de oldukça ziyaretçisi olan şehir, Türkiye'nin en çok ziyaretçi kabul eden şehirleri arasında bulunuyor. Antalya Kumluca kiralık araba fiyatları, araç kiralama kapsamında size kolaylık sağlıyor. Bütçenize zarar vermeden sizlere ulaşım özgürlüğü kazandırıyor. Bu sayede kiraladığınız araçla Antalya'yı dilediğiniz gibi gezme imkanı yakalayabilirsiniz.

Antalya Kumluca Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya hakkında yeterince bilgi edindikten sonra Antalya Kumluca oto kiralama işlemini gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Antalya arazisinin büyük bir kısmı dağlık alandan oluşuyor. Arazinin bir kısmı oba, az bir kısmı ise engebeli yapıya sahip alanlardan oluşuyor. Antalya'nın ¾'ünü Toros tepeleri kapsıyor. Toroslar’ın birçok tepesi yaklaşık 2500-3000 metreyi aşıyor. Antalya'nın iklimi Akdeniz'in iklimine giriyor. Yazları sıcak ve kurak geçerken kışları ise ılık ve yağışlı geçiyor. Kışlarının ılık geçmesi sebebiyle Antalya'nın turistik alanları kışın da ziyarete açık bulunuyor. Antalya Kumluca araç kiralama firmaları yaz ve kış aylarında iklim değişikliklerine uygun araçlar kiralamanıza olanak sağlıyor. Kışlarının ılık geçmesi sadece yaz aylarında ziyaret edilen bir şehir olmasının önüne geçiyor. Antalya oldukça değerli arkeoloji müzelerine ve antik kentlere bünyesinde ev sahipliği yapıyor. Her anlamda bu şehri keşfetmek ve güzel bir tatil yapmak için araba kiralama ofislerinden kendinize uygun araç teslim alabilirsiniz.

Antalya Kumluca'ya Nasıl Gidilir?

Antalya'ya ulaşmanın iki farklı yolu bulunuyor. Genelde hava yolu ve kara yolu ile Antalya'ya ulaşılıyor. Kara yolu ulaşımını tercih edenlerin yolculuğu Antalya otobüs bileti ile başlıyor ve Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde sonlanıyor. Sonrasında Kumluca'ya ulaşmak için belediye otobüsleri kullanılabiliyor. Ancak Antalya'da ikamet etmeyenler için doğru otobüsü bulmak zor olabiliyor. Bu nedenle Antalya Kumluca kiralık oto ile ulaşmanız size kolaylık sağlıyor. Antalya Otogarı’na en yakın araç kiralama firması 500 m mesafede bulunuyor. Diğer bir kara yolu ulaşım çeşidi olan tren istasyonu Antalya ilinde bulunmuyor. Ancak uçak yoluyla Antalya'ya ulaşmak mümkün. Havalimanı olan her şehirden Antalya'ya uçakla ulaşabilirsiniz. Antalya uçak bileti alarak çıktığınız yolculuk Antalya Havalimanı’nda son buluyor. Buradan belediye otobüsleri her ilçeye ulaşım sağlanıyor. Fakat araba kiralamak herkes için daha konforlu bir seyahat olanağı sunuyor. Antalya Havalimanı araç kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. Antalya Kumluca kiralık araç ile ulaştığınızda keşfe açık alanları bulmanıza olanak sağlıyor. Havalimanına 1 km mesafede birden fazla Antalya Kumluca araç kiralama şirketlerini bulabilirsiniz. Dilediğiniz firmadan istediğiniz modelde aracı seçerek kolayca kiralayabilirsiniz. Komşu illerden de araç kiralayabilirsiniz. Örneğin; Muğla araç kiralama tercih edilebiliyor. 

Antalya Kumluca’da Araç Kiralama

Araç kiralamak günümüzde artık bir lüks olarak değil ihtiyaç olarak kabul ediliyor. Yerleşim yerlerinin birbirine olan mesafesi araç ihtiyacı açığını öne çıkarıyor. Toplu taşıma araçlarını kalabalık sebebiyle yeterince güvenli bulmayan kişiler en kısa mesafedeki seyahatleri için dahi kiralık araç kullanmayı tercih ediyor. Artan satılık araç fiyatları ise araç sahibi olamayanları araç kiralamaya teşvik ediyor. Bu sebeplerden dolayı çoğu kişi artık firmalardan ucuz araç kiralıyor. Antalya Kumluca araç kiralama fiyatları kararınızı bu bağlamda daha da kolaylaştırıyor. Bölgedeki firmalar müşterilerin ihtiyaçlarına karşılık veren araçları bünyesinde bulunduruyor. Aynı zamanda size online rezervasyon yapma olanağı sunuyor. Her kullanım sonrası yapılan standart bakımlar sayesinde müşteriler için güvenli bir seyahat olması sağlanıyor. Müşteri memnuniyeti göz önünde bulundurularak daha hızlı bir anlaşma yapılıyor. Otomatik ve manuel araçlara sahip olan firmalar farklı renkte ve modelde araç seçenekleri sunuyor. Dilerseniz dizel ya da benzinli araçlar tercihinize sunuluyor. Antalya Kumluca araç kiralama işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Aracınızı istediğiniz yerden teslim alabilir ve dilediğiniz yerden firma personellerine teslim edebilirsiniz.

Antalya Kumluca'da Gezilecek Yerler

  • Antalya Aquarium dünyanın en büyük akvaryumları arasında yer alıyor. 3 metre genişliği olan bu akvaryumun uzunluğu ise 131 metre olarak biliniyor. Antalya'da sevdiklerinizle bu akvaryumu ziyaret ederek akvaryum tünelinde eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu tesis Kumluca'ya 86 km mesafede yer alıyor.
  • Rhodiapolis Antik Kenti, Antalya Kumluca kiralık araba bulduktan hemen sonra ziyaret edebileceğiniz bir antik kent. Kumluca'da bulunan bu kenti ziyaret etmek isteyebilirsiniz.
  • Günay Sahil Parkı belediye tarafından kurulan bir sahil parkı. Ailece gidip piknik yapılabilecek en nezih sahil kenarlarından biri. Aynı zamanda bünyesinde çocuklar için özel bir aquapark bulmak mümkün. Sevdiklerinizle, özellikle çocuklarınızla çıktığınız tatil ya da seyahatte bu sahil parkına uğramanız tavsiye ediliyor.
  • Yanartaş Milli Park’a ulaşmak oldukça zorlu bi yol olarak biliniyor. Adını yıllardır hiç sönmeyen alevlerinden alıyor. Doğalgaz kaynağı olarak bilinen bu mekan merak edenler için ziyaret edilesi bir mekan. Kumluca ile arasında 32 km mesafe bulunuyor.
  • Antalya Kumluca araba kiralama fikrinin doğru bir karar olduğunu istediğiniz yere özgürce ulaşabildiğinizde daha kolay anlayacaksınız. Sessiz, sakin koyların müdavimi olanlar için Kargılar Dere bulunmaz bir fırsat. Kumluca’ya sadece 18 km mesafede yer alıyor. Berrak denizin ve huzurun sesini burada dinleyebilir, kendinize yeni alanlar açabilirsiniz.


Antalya Kumluca Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız