Antalya Kundu

Antalya Kundu Araç Kiralama

Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya aynı zamanda Türkiye’de “turizmin başkenti” olarak görülüyor. Yaz aylarında gelen turist sayısı nedeniyle nüfus artışı gözlemleniyor. Yüzölçümü bakımından da Türkiye’nin beşinci büyük ili. İklim koşulları ve turizm sebebiyle hızla gelişim göstermekte olan Antalya’nın ekonomik hayatını büyük kesimde ticaret, tarım ve turizm oluşturuyor. Gelişmiş imkanları sayesinde Türkiye’nin dikkat çekici yerlerinden biri olan Antalya’nın Aksu ilçesi de oldukça gelişmiş.

Aksu ilçesinin Kundu Mahallesi’ni keşfetmek, buranın meşhur lezzetlerini denemek ve burayı gezmek için gerçekleştireceğiniz Antalya Kundu araç kiralama oldukça çekici bir seçenek. Siz de Burdur, Isparta, Muğla, Konya, Karaman ve Mersin’in komşu ili olan Antalya’da araba kiralayabilir ve bu araba kiralamanın sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ya da Antalya’nın yakın ili olan Konya’dan araç kiralayıp buraya gezi amacıyla gelebilirsiniz. Konya araç kiralama firmaları sayesinde Antalya’ya rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

Antalya Kundu araç kiralama fiyatlarına göz gezdirdikten sonra size uygun gelen aracı kiralayıp bulunduğunuz konumdan aracınızı teslim alabilirsiniz.

Antalya Kundu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya Kundu oto kiralamayı gerçekleştirmeden önce Antalya Kundu hakkında bilmeniz gereken bazı unsurlar bulunuyor. Bu bilgiler sayesinde Antalya Kundu seyahatiniz daha keyif verici hale geliyor.

Antalya Kundu bölgesinin bulunduğu yer tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Antalya, Türkiye’de en çok antik kente sahip il olarak biliniyor. “Yeryüzündeki cennet” unvanına sahip olan Antalya kentini, Bergama Kralı 2. Attalos kuruyor. Antalya ismini kurucusundan alan Antalya’da liman şehri kuruluyor ve hızla bu şehir büyüyor.

İlk Çağ öncesine ait kalıntılar da burada bulunuyor. İlk Çağ ve sonrasında burada yaşayan medeniyetlerin şekillendirip kültürünü oluşturduğu Antalya kozmopolit yapısıyla dikkat çekiyor. Akdeniz’e küçük bir kıyı şeridiyle bağlı olan Aksu ilçesinin bir mahallesi olan Kundu’nun tarihi bir geçmişi bulunuyor. Kuzey ve güney yönlerinde dağınık halde konumlanmış mahallelerin birleşmesiyle oluşan Aksu ilçesi, Aksu Çayı’nın batısında bulunuyor. 2008 yılından itibaren gelişim göstermekte olan Aksu’nun ekonomisi yüksek oranla tarım ve turizmden oluşuyor. Antalya Kundu kiralık arabanızla Antik Perge Kenti ve Kurşunlu Şelalesi gibi ünlü doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca EXPO 2016 Fuar Merkezi’nin ilçe sınırlarında yer alması da dikkat çeken başka bir özellik.

Antalya Kundu’ya Nasıl Gidilir?

Antalya Kundu’ya gitmek isteyen kişilerin karşısına pek çok ulaşım imkanı çıkıyor. Antalya Kundu’ya uçak ve otobüsle gitmek mümkün oluyor. Antalya’ya bağlı havalimanları, Antalya’ya gitme işleminizi kolay hale getiriyor. Antalya uçak bileti alarak şehir merkezine 12 km uzaklıkta bulunan Antalya Havalimanı’na kolaylıkla varabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’ndan Antalya Kundu’ya gelebilmek için Antalya Kundu araç kiralama firmalarından alacağınız kiralık otolar sayesinde gezmeye başlayabilirsiniz. Antalya Kundu kiralık otoları kullanarak Antalya Kundu ve çevresini gezebilirsiniz. Antalya Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. 

Uçak ile Antalya’ya gelmeniz dışında bir başka ulaşım seçeneği de şehirlerarası otobüsler. Antalya otobüs bileti alarak Türkiye’nin birçok yerinden buraya gelmeniz mümkün oluyor. 

  • Antalya Kundu-Muğla arası yaklaşık 336 km olurken; 
  • Antalya Kundu- Burdur arası 143 km, 
  • Antalya Kundu- Isparta arası 136 km, 
  • Antalya Kundu- Konya arası 290 km, 
  • Antalya Kundu- Karaman arası 367 km, 
  • Antalya Kundu- Mersin arası 544 km. 

Antalya Kundu’ya gelmeden ise Antalya otobüs terminaline gelip buradan ya Antalya Kundu kiralık araç ile ulaşım sağlayabilir ya da şehiriçi otobüs ve minibüsleri kullanabilirsiniz.

Antalya Kundu’da Araç Kiralama

Antalya Kundu kiralık araba fiyatları, Antalya Kundu’da araç kiralama işlemini oldukça makul bir hale getiriyor. Farklı bütçe ve zevklere göre şekil alan bu fiyatlar, yüksek ücret ödemenizi engelliyor. Kişisel araç ile yolculuk etmeye kıyasla çok daha ekonomik olan bu araç teslim işlemi sadece ekonomik olarak değil başka konularda da avantaj sağlıyor.

Antalya Kundu araç kiralama şirketleri, araba seyahatlerini rahat ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için çeşitli olanakları sunuyor. Farklı segmentlerde bulunan araçları hizmete sunan araç kiralama şirketleri, hasar sigortası ve ekstra kasko gibi imkanları önünüze seriyor. Navigasyon ve ekstra şoför gibi hizmetler de araç kiralama şirketleri tarafından sunulan hizmetlerden.

Araba kiralama şirketlerinden uygun fiyata aldığınız ucuz araç teslim anından itibaren bu şirketler size her konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Aklınıza takılan soruları cevaplayıp çözüm önerisi sunuyorlar. Sürdürdüğünüz yolculuk esnasında içinde bulunduğunuz araçlar size verilmeden önce mutlaka düzenli olarak dezenfekte edilip sağlıklı seyahat geçirmenizi sağlıyor. Pek çok açıdan avantajı bulunan araç kiralama işlemleri sayesinde bu işlem ilgi çekici hale geliyor.

Antalya Kundu Gezilecek Yerler

  • Antalya Kundu araba kiralama sayesinde size tahsis edilen araçla Antalya Kundu gezinize öncelikle Kurşunlu Şelalesi’nden başlamalısınız. Şelalenin bulunduğu yerde aynı zamanda park bulunduğu için burada doğal gözlem yapıp hayvan ve bitkileri inceleyebilirsiniz. Yürüyüş sevenler için de ayrıca burada yürüyüş parkuru bulunuyor. Manzarası ve ortamıyla siz de hayranlık uyandıran bu turistik yeri görmeden gitmeyiniz.
  • Antalya Kundu’yu bir günde gezebilmeniz mümkün. Antalya Kundu günlük araç kiralama ile birlikte aracınızı bir gün için günlük de kiralayabilir ya da haftalık, aylık olarak kiralayabilirsiniz. Antalya Kundu’ya gelip de mutlaka görmeniz gereken bir diğer yer ise Antalya Perge Kenti. Birçok uygarlığın yaşadığı Perge’de farklı kültürlerin izine rastlamak mümkün. Merkez kısmına 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. 


Antalya Kundu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız