Antalya Serik

Antalya Serik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya’nın Serik ilçesi, Antalya Mersin yolu üzerinde yer alıyor. Manavgat Serik’ten 40 km uzaklıkta kalıyor. Aspendos Antik Kenti, Köprülü Kanyon, Uçansu Şelalesi, Sillyon Antik Kenti, Hoşgörü Bahçesi, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Side Antik Kenti de Serik kentinin doğal ve tarihi güzellikleri arasında bulunuyor. Bu ilçe ile ilgili genel tanım bu şehrin bir turizm merkezi olduğu yönünde… Antalya il merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta yer alan Serik, gezi listelerinin aranılan duraklarından birisi olarak görenleri büyülüyor. Antalya Serik oto kiralama ile konforlu bir şekilde gezilebilen bölge; aynı zamanda Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerini içerisinde barındıran bir lezzet cenneti oluşuyla Serik’i gidip görülmeye değer hale getiriyor. Yöresel lezzetlerin dışında turistik olması itibari ile dünya mutfaklarının da menüsünde olduğu zengin bir çeşitlilik göze çarpıyor. Ayrıca masmavi denizi ve dinlendirici sahilleri de gidip görmeye değer. Başta Aspendos olmak üzere pek çok tarihi alan da doğal güzelliklerine ek olarak gelenleri cezbediyor. Antalya şehrinin popüler tatil yerlerinden birisi olarak yalnızca yaz mevsiminde değil, ikliminin sert olmaması sebebiyle her mevsim misafirlerini ağırlıyor. Ayrıca Serik’e bağlı bir belde olan Belek’te yine Serik’in ününe ün katmasını sağlayan yerler arasında en başta yer alıyor. Belek doğal güzelliğinin dışında geniş Golf sahaları ile Golf severleri de ziyaretleri ile dolup taşıyor. Bu özellikleriyle Serik ilçesi, gezmeyi sevenlerin aradığı noktalar arasında yeri keskinleştiriyor. Antalya araç kiralama vasıtasıyla bu şehirde gezmek çok kolay.

Antalya Serik’e Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Serik ilçesi, gezilip görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. İçerisinde barındırdığı pek çok güzellik ve lezzetleriyle gidip görmek isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Şehre ulaşım hava ve karayolu ile sağlanıyor. Havayolunu tercih edenler, Antalya uçak bileti temin ettikten sonra Antalya Havalimanı’na iniş yapıyorlar. Buradan da Antalya Havalimanı araç kiralama seçeneğiyle kolaylıkla Serik’e ulaşabiliyorlar. İstanbul, Ankara, İzmir İllerinden Antalya’ya neredeyse her gün uçak seferi düzenleniyor. Bu yolla hem daha hızlı hem de kolay bir biçimde Akdeniz’in incisi Antalya’ya ulaşılıyor. Antalya Havalimanı ve Serik arası 40 km ile yaklaşık 42 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Antalya Serik araba kiralama ile hem Antalya’dan Serik’e ulaşım daha hızlı gerçekleştiriliyor hem de tatil boyunca şehirde gezmek kolaylaşıyor. Serik şehrine çevre illerden ve Antalya’nın diğer ilçelerinden otobüs ile gelmeyi tercih edenler oluyor. Mesafe kısaldıkça otobüs yolculuğu yapmak daha hesaplı ve kolay hale geliyor. Antalya Serik otobüs bileti çeşitlerine sayfamızdan bakabilirsiniz. Isparta, Mersin illeri Serik yakınlarında yer alıyorlar. Isparta Serik arası 140 km olması sebebiyle kara yolu ile Isparta’dan Serik’i ziyarete gelmek diğer ulaşım yollarından daha uygun, kolay hale geliyor. Antalya Serik kiralık araba tercih ederek şehir içinde ve komşu ilçelere de kolaylıkla gitmek mümkün hale geliyor. Bu sayede şehirde toplu taşımanın gidemeyeceği mesafede olan güzellikleri Antalya Serik kiralık oto ile keşfetmek çocuk oyuncağı oluyor.

Antalya Serik’te Araç Kiralama

Serik’te araç kiralamak için pek çok firma var. Antalya Serik kiralık araba fiyatları arasında bütçenize uygun araç modellerini baz alarak bir seçim yapabilirisiniz. Antalya Serik araç kiralama şirketleri pek çok farklı marka ve kiralama seçenekleri ile yıllardır araç kiralama alanında Antalya’da hizmet veriyorlar. Araç kiralamada bazen günübirlik bazen de haftalık kiralama yapılabilirken aynı zamanda kilometre sınırı konularak da kiralama yapılabiliyor. Güvenli kiralama seçeneklerinin yer aldığı şirketleri, tercih etmek ileride sorunlar yaşamamak için önemli oluyor. Hoşgörü ve hizmet kalitesinin yer aldığı memnuniyetin ilk sıraya konduğu bu şirketler arasında; ucuz araç Rent A Car ve Lüks Araç Kiralama şirketleri yer alıyor. Araç teslim şekilleri; havalimanına ya da istenilen yere getirmek şeklinde farklı teslim yöntemleri yer alıyor. Teslim yöntemleri firmalar arasında farklılaşıyor. Antalya Serik araç kiralama firmaları farklı koşullar altında kiralama fırsatları sunuyor. Bu koşullar, aracın nasıl kullanılacağından teslimin nerede ve nasıl yapılacağına kadar değişiyor. Antalya Serik araç kiralama fiyatları ise aracın modeline kiralanma süresine göre farklılaşıyor. Araç kiralarken kiralanan aracın küçük olmasına önem vermek en doğru seçim oluyor. Çünkü küçük araçlar hem kolaylıkla park ediliyorlar hem de sürümleri daha kolay oluyor. Ayrıca ne kısa süreli kiralamalar yerine uzun süreli kiralamaların tercih edilmesi yine ekonomik açıdan kiralayanların yararına oluyor. Araç kiralarken aracın kilometresine ve varsa hasar durumunu kontrol etmek de ayrıca önem arz ediyor.

Antalya Serik’te Gezilecek Yerler

Antalya Serik’te Antalya Serik kiralık araç ile gezilmesi gereken yerleri sıralamak oldukça zor. Çünkü Serik Antalya’nın tarihi güzelliklerinin birçoğunu içerisinde barındırıyor. Bir tanesini es geçmek demek yöredeki tarihi dokunun anlaşılmasına engel olur. Bu sebeple mümkün olduğunca tüm tarihi alanları içerisine alan bir gezi rotası belirlemek gerekir. Böylece es geçmeden tüm güzellikler sırasıyla gezilmiş olur.

  • Aspendos Antik Kenti,
  • Köprülü Kanyon,
  • Uçansu Şelalesi,
  • Sillyon Antik Kenti,
  • Hoşgörü Bahçesi,
  • Köprülü Kanyon Milli Parkı,
  • Side Antik Kenti

Serik’te gezilmesi gerekenler arasında sıralanıyor. İlk olarak Aspendos Antik Kenti, İlçe merkezine 8 km uzaklıkta yer alıyor. Milattan önce Argoslu Kolonistler tarafından inşa edilen bu yapı, büyüleyici Roma Dönem yapıları arasında yer alıyor. Genel olarak ziyaretçiler en çok Antik tiyatrodan etkileniyorlar. Bu kentin dünya çapında üne sahip olması, bugünlere kadar en az hasarla gelmiş olmasına bağlanıyor. Bölgeye Antalya Serik günlük araç kiralama ile kolaylıkla sağlanıyor. Sillyon Antik Kenti yine göz alıcı tarihi güzellikler arasında yer alıyor. Ayrıca bu kent, Roma İmparatoru II. Constantinus’un doğduğu ve Büyük İskender’in fethedemediği yer olarak akıllarda kalıyor.

Antalya Serik Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız