İzmir Foça Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 5 1,600 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat

İzmir Foça

İzmir Foça Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Foça, İzmir’in yaklaşık olarak 72 km mesafede bulunan bir ilçesi ve şehir, içerisinde barındırdığı pek çok güzellikle adından sıkça söz ettiriyor. İlk kurulduğu dönemde burada İyonların hakim olduğu söyleniyor. Tarihi bulguların incelenmesi ile ortaya çıkan gerçekler, şehrin M.Ö. 11. yüzyılda Arioller tarafından kurulduğunu gösteriyor. O dönemde İyonya olarak geçen bu yerde, felsefe ve mimarlık, heykeltıraşlık gibi alanlarda tüm dünyaya öncü olacak işler yapılıyor. Bu mimari ve heykeller de bugüne kalan nadir ve benzersiz işler arasında yerini alıyor. Foça’ya oldukça yakın bir mesafede olan Yeni Foça, güzelliği ile görenleri etkilemeye yetiyor. Burası, küçük bir liman şehri olarak konumlandırılmış bulunuyor. Ayrıca, yıllar boyunca farklı toplumların hakimiyeti altında kalmış olması da farklı kültürlerden özelliklerin şehrin arka sokaklarında kendini göstermesini sağlıyor. Foça, birçok tarihi mekan ve yemekleri ile gezmeyi sevenlerin uğrak yeri oluyor. Havalimanından Foça merkeze ulaşmak ve farklı ilçeleri vakit kaybetmeden gezebilmek için araç kiralamak; konforlu bir yolculuk adına tercih ediliyor. İzmir Foça araç kiralama tamamen bu şehri ziyarete gelenlerin rahatlıkla şehirde gezmesi için planlanıyor. Tatil sırasında araç kiralamak, şehri gezmek için gelenlere; şehri daha hızlı gezmekten daha ekonomik bir biçimde gezmeye kadar pek çok fayda sunuyor.

İzmir Foça’ya Nasıl Gidilir?

İzmir’in en gözde tatil beldelerinden birisi olan Foça, gidilip görülmesi gereken yerler arasında yerini alıyor. İstanbul’dan ve Ankara’dan İzmir’e giderken hava yolu genel olarak tercih edilen yollardan birisi oluyor. Hava yolu, hem hızlı ve hem de kolay bir ulaşım sağlaması ile kullananlara pek çok avantaj sunuyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama yöntemini de İzmir’den Foça’ya geçerken rahat hareket etmek isteyenlerin seçimi oluyor. Bu yöntemi kullananlar, gitmek istediği her yere rahatlıkla gidiyorlar. Ayrıca vakit kaybetmek gibi olumsuzluklarla karşılaşmamak için İzmir Foça oto kiralama farklı segmentteki araçları ile alternatif sunuyor. Zira tatil sırasında en önemli şeylerden bir tanesi zamanı doğru kullanmak oluyor. Çünkü bir şehri gezmek ve keşfetmek için sınırlı bir sürenin var olması zamanın en verimli şekilde kullanılmasını gerektiriyor. Araç kiralama yönteminin kullanılması ile de hızlı bir biçimde Foça’ya varma amacına ulaşılıyor. Böylece hem güzel Foça’nın güzellikleriyle daha fazla vakit geçirilmiş oluyor hem de saat kaç olursa olsun kolaylıkla Foça’ya yakın gezi mekanları gezilebiliyor. İzmir’e gitmek için kullanılan seçeneklerden bir tanesi de otobüs yolu ile ulaşım oluyor. Özellikle Manisa gibi yakın şehirlerden İzmir’e gelmek isteyenler için otobüs yolculuğu daha uygun oluyor. İzmir Foça otobüs bileti imkanları için sayfamıza bakabilirsiniz. İzmir Foça kiralık araç ile ilçeyi gezdikten sonra farklı kentlere otobüs ile rahat ulaşım sağlanabiliyor.

Manisa ve İzmir arası 38 km ve bunun gibi yakın şehirlerden bir tanesi de Aydın olarak yakın şehirler listesinde yerini alıyor. Aydın İzmir arası mesafe 112 km şeklinde ölçülüyor. İzmir araç kiralama olanakları, hava yolunu tercih edenler için olduğu gibi otobüs ile İzmir’e gelenler için de otogarda hazır bulunuyor. Bu sayede İzmir’e gelirken mutlaka bir araç ile gelinmesi gibi bir zorunluluk ortadan kalkmış oluyor. İzmir uçak bileti satın almak istiyorsanız, uygun bilete sayfamızdan bakabilirsiniz. Özel aracı olmayanlar da İzmir Foça araba kiralama seçeneği ile tıpkı araçları varmış gibi şehirde gitmek istedikleri yerlere gidebiliyorlar.

İzmir Foça’da Araç Kiralama

İzmir ve Foça seyahatlerini daha konforlu hale getirmek için İzmir Foça araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek araç kiralamak oldukça uygun bir seçenek oluyor. Araç kiralamak hem hareket özgürlüğü sayılıyor hem de o şehirdeki süre ne kadar kısa olursa olsun tüm şehri hızla gezme şansı veriyor. Ekonomik olarak da maliyetleri düşüyor. Gezilecek olan şehrin toplu taşıma araçları ile gezilmesinin maliyetleri ile araç kiralamanın maliyetleri karşılaştırıldığında araç kiralamanın daha ucuz olduğu görülüyor. İzmir Foça araç kiralama fiyatları kiralanan araç modeline ve kiralanan gün süresine göre değişse de bahsedildiği gibi diğer seçeneklere göre bütçenize göre ucuz araç kiralamak daha ekonomik bir seçim oluyor. Özellikle iş seyahatleri sırasında araç kiralamak oldukça önemli oluyor. Ayrıca tüm bunların dışında istenildiği zaman mola verilmesi, yol üzerindeki lezzetlerin tadılması şeklinde bir yolculuğun tadının çıkarılması için yapılmak istenilen her şeyin özgürce yapılması rahatlığını da sunuyor. İzmir Foça araç kiralama şirketleri arasında; Avis İzmir Alsancak, Budget İzmir Karşıyaka, Foça araç kiralama ve bunların dışında daha onlarca şirket bulunuyor. İzmir Foça kiralık araba fiyatları araç kiralama sürecinde aracın kilometresi ve yaşı, kiralamanın sunduğu avantajlara ve sorumluluklara, aracın barındırdığı özelliklere göre değişiklik gösterebiliyor. Bütçenize ve ihtiyacınıza yönelik doğru aracı seçtiğiniz sürece oldukça keyifli ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz.

İzmir Foça’da Gezilecek Yerler

Foça, görenlerin mavisine ve yeşiline, yemeklerine hayran olduğu bir yer olarak akıllarda kalıyor. Foça’nın doğal güzelliklerini gidip görmek isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu belde, yıllar içerisinde farklı devletlerin yönetimi altında bulunduğundan mimari yapısı ve tarihi kalıntıları arasında farklı devletlerin özelliklerini içerisinde barındırıyor. İzmir Foça kiralık araba ile gezilecek yerler arasında;

 • Athena Tapınağı
 • Arkaik Duvar
 • Heredot Duvarı
 • Kybele Açık Hava Tapınağı
 • Şeytan Hamamı, Foça Köyleri
 • Foça Koyları
 • Pers Anıt Mezarı (Taş Ev)
 • Yunan Mezarlığı
 • Siren Kayalıkları
 • Osmanlı Mezarlığı bulunuyor.

Siren Kayalıkları, Yunan Mitolojisinde yerini bulan ve Foça tekne turları ile görülebilen bir yer, görenleri eski Yunana götürüyor. Kiralama firmalarından araç teslim alarak; tarihi mekanları ve turizm merkezlerini gezebilirsiniz. Athena Tapınağı da Yunan Mitolojisi içerisinde bulunan ve şehre güzelliğini katan yapılar arasında bulunuyor. Kybele Açık Hava Tapınağı da dönemin denizcilerinin ibadet etmesi için yapıldığı düşünülen ve tüm heybeti ile Foça’yı Foça yapan güzellikler arasında sayılıyor. Foça köyleri, şehirden uzaklaşmak ve yeşilin, mavinin güzelliğine doymak isteyenlerin gideceği yerlerden biri olarak işaret ediliyor. Koylar da içerisinde hem denize girilecek plajları hem de yemek yemek için tasarlanmış alanları ile çekiciliğine çekicilik katıyor. Tüm bu güzellikleri rahat rahat gezmek için İzmir Foça kiralık oto kullanmak öne çıkan şehir içi ulaşım tercihleri arasında yer alıyor.

İzmir Foça Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız