İzmir Güzelbahçe

İzmir Güzelbahçe Araç Kiralama

İzmir’in en güzel bölgelerinden biri olan Güzelbahçe, keyifli sokakları, sahili, denize girilen alanları, müstakil evleriyle birlikte oldukça keyifli bir ilçe. Üstelik Çeşme ve Urla gibi bölgelere yakın konumuyla dikkat çeken alanlardan. Güzelbahçe, İzmir’in en sakin ilçeleri arasında. Geçmiş dönemde “Kilizman” olarak anılan bölge, zamanla Kızılbahçe ve Güzelbahçe isimlerini de aldığı görülüyor. İzmir Güzelbahçe’nin cazibe merkezine dönüşmesini sağlayan özellik ise, 8 adet mavi bayraklı plajı, sınırları içinde bulundurması.

İzmir Güzelbahçe’nin bu kadar ilgi çekici olması, İzmir Güzelbahçe araç kiralama anlamında büyük bir rağbete yol açıyor. Hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak bölgesi olan İzmir Güzelbahçe, sahilleriyle birlikte bölgenin bir cazibe merkezine dönüşmesini sağlıyor. Üstelik, İzmir Körfezi’nin güney bölgesinde yer alan Karabağlar, Narlıdere, Urla ve Seferihisar bölgesine de komşu. Tüm bu bölgelerin yanı sıra Manisa, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Uşak gibi bölgelere ulaşım için de araç kiralayabilirsiniz. Üstelik bu şehirlerden de araçlarınızı kiralayarak daha rahat bir ulaşım sergileyebilirsiniz. Örnek olarak, Manisa araç kiralama hizmetleriyle, Manisa’dan İzmir Güzelbahçe bölgesine rahatlıkla seyahatlerinizi yapabilirsiniz.

İzmir’de Güzelbahçe bölgesine olan seyahatlerinizi özel araçlarınızla gerçekleştireceğiniz zaman, İzmir Güzelbahçe araç kiralama fiyatları inceleyerek seyahatleriniz için araç kiralaması yapabilir, ekonomik fiyatlardan yararlanırken, rotanızı uygun şekilde tamamlayabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz lokasyondan araç kiralama yaparken İzmir Güzelbahçe’nin tüm güzelliklerine şahit olabilirsiniz. Araç teslim işleminin ardından birbirinden farklı koy ve doğal alanlarına sahip olan Güzelbahçe ilçesine doğru seyahate çıkmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

İzmir Güzelbahçe Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir’in en turistik yerleri arasında olan Güzelbahçe, önemli merkezlerden biri. Fakat İzmir Güzelbahçe oto kiralama yapmadan öncesinde bazı detaylara değinmek gerekiyor. Güzelbahçe tarihi ve bölgeleri hakkında detaylı bilgi alarak, daha konforlu ve daha rahat bir seyahat rotası oluşturabilirsiniz.

İzmir Güzelbahçe, 1990 senelerinin başına kadar Konak bölgesine bağlı bir semt olarak öne çıkıyor. 1993 senesiyle ilçe statüsüne kavuşan Güzelbahçe giderek daha fazla gelişme gösteriyor. Toplamda 12 mahallesi bulunan bu ilçenin ekonomisini ise tarım ve balıkçılık oluşturuyor. Eski adıyla Kilizman olan Güzelbahçe, geçmişten günümüze kadar gelmiş önemli bölgelerden biri haline geliyor. Güzelbahçe, tarih boyunca Yunan, Pers, Roma ve Bizans dönemlerinde de yerleşim yeri haline gelmiş.

İzmir Güzelbahçe, günümüzde hala önemli bir konumda yer alarak, birçok yabancı ve yerli turistin ilgisini çekiyor. Yöresel olarak tadılacak birçok yemek imkânı olan Güzelbahçe, keçileriyle ünlü. Sadece İzmir’in değil, çevre illerin de ilgi odağı olan birçok yöresel pazarı mevcut. Pazarda, başka yerlerde bulamayacağınız çeşitli tatlarla birlikte sunulan her şey istisnasız doğal ve el yapımı. 2017 senesinden beri düzenli olarak kurulan yöresel pazarı içerisinde el emeği salçalar, doğal yoğurt, tarhana, organik ve tarımsal ürünler, keşkek ve daha birçok ürünü bulmak mümkün.

İzmir rotanızı oluştururken en önemli konulardan biri de konaklama. İzmir Güzelbahçe araba kiralama hizmetlerinizi gerçekleştirdikten sonra birçok konaklama bölgesine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sessiz, sakin ve bol güneşli havasıyla birlikte Güzelbahçe, sahile yakın otelleriyle önemli bir konaklama imkânı sağlıyor.

İzmir Güzelbahçe’ye Nasıl Gidilir?

İzmir Güzelbahçe’ye gitmek isteyenler, birçok ulaşım seçeneğini değerlendirebiliyor. Havaalanından uçakla veya otogardan bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir Güzelbahçe’ye bağlı havalimanları sayesinde çok kolay bir şekilde seyahat rotası oluşturabileceksiniz. İzmir uçak bileti satın aldıktan hemen sonra İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İzmir Güzelbahçe kiralık araç seçeneklerine, havalimanından indiğiniz anda yararlanabilirsiniz. İzmir Havalimanı ile Güzelbahçe arası 45 dakikalık bir mesafede bulunuyor. Bu bölgeye, özel aracınızla havalimanından, otogardan veya İzmir şehir merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra İzmir Güzelbahçe uçak bileti alarak İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda inebilirsiniz. Bu havaalanı, İzmir’in birçok bölgesine yakın. Bu nedenle Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama hizmetlerini alarak hem İzmir’in bölgelerine hem de Güzelbahçe bölgesine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İzmir otobüs bileti alarak kara yolu üzerinden de bölgeye ulaşım mümkün. 

İzmir Güzelbahçe otobüs bileti ile İzmir’in komşu illerinden biletinizi alarak seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Güzelbahçe’de Araç Kiralama

İzmir’de Güzelbahçe’ye olan seyahatlerinizi özel aracınızla gerçekleştirmek istediğinizde uygun fiyatlı İzmir Güzelbahçe kiralık araba fiyatları ve avantajlarına göz atabilirsiniz. Birbirinden güzel ve eğlenceli olan Güzelbahçe ilçesini gezmek, araç kiralama hizmetleriyle daha kolay hale geliyor. Hem kendiniz için hem de ailenizin ihtiyaçlarına uygun araçları belirledikten sonra seyahatlerinize çıkabilirsiniz.

İzmir Güzelbahçe araç kiralama şirketleri bireylere birçok avantaj sağlıyor. Geniş araç portföyü, araç kiralamada avantajlı fiyatları sunan firmalar, kişi sayısına yeterli gelecek düzeyde koltuk sayısı olan araçları sunuyor. Üstelik kafanıza takılan her türlü sorun içinde, araç kiralama firmalarından hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Geniş araç portföyüyle birlikte İzmir Güzelbahçe kiralık araba seçenekleri oldukça fazla. Araçlarınızı kiraladıktan sonra Güzelbahçe bölgesinde bulunan Anıt Ağaç, İnkaya Mağarası gibi turistik güzellikleri sınırları içerisinde barındıran bölgelerde gezinti yapabilirsiniz. Özel araçlarınızla birlikte birbirinden farklı doğal alanlara ve koyları bulunan ilçede gezerken, yöresel lezzetleri tadabileceğiniz profesyonel restoranlara uğrayabilirsiniz. İzmir Güzelbahçe kiralık otonuz ile gezebileceğiniz birçok yer bulabilirsiniz.

İzmir Güzelbahçe’de Gezilecek Yerler

  • Ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlandığınızda ilk rotanızı şehir merkezinden itibaren başlatacaksanız, 25 km süren bir yolculuk sonrasında ulaşabilirsiniz. Güzelbahçe, Karşıyaka bölgesine uzaklığı 73 kilometredir. Buca bölgesine ise 55 kilometrelik mesafede yer alıyor.
  • İlçe merkezine 5 ila 6 km uzaklıkta bulunan ve Yaka Mahallesi’nde kurulan Otantik Pazar’a ise 20 dakikada ulaşabilirsiniz.
  • Güzelbahçe Mustafa Kemal Paşa bölgesinde yer alan Yelki Organik Pazar, ilçe merkezine 9 kilometre uzaklıktadır. Özel aracınızla 15 dakikalık mesafeden ulaşabilirsiniz.
  • Güzelbahçe bölgesinden Seferihisar’a 25 kilometre, Urla’ya 20 kilometre ve en önemli tatil bölgelerinden olan Çeşme bölgesine de 55-60 kilometrelik bir mesafede ulaşım sağlayabilirsiniz.


İzmir Güzelbahçe Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız