Konya Beyşehir

Konya Beyşehir Araç Kiralama

Mevlana’nın şehri olarak bilinen Konya’nın gözde bir ilçesi olan Beyşehir, Batı Toroslar arasında yer alıyor. Coğrafi konumu itibarıyla da doğal bir güzelliğe sahip olan Konya Beyşehir’i doyasıya keşfetmek mümkün. Konya Beyşehir, kırsal bir bölge olduğu için burada ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık yapılıyor. Bu sektörlerin yanı sıra Beyşehir, günden güne gelişen imkanlara sahip oluşuyla da dikkat çekiyor.

Köklü tarihi ve muhteşem doğasıyla gözleri üzerine çeken Konya’nın Beyşehir bölgesini gezmek ve tanımak, Konya Beyşehir araç kiralama imkanlarıyla çok daha kolay oluyor. Eskişehir, Ankara ve Antalya gibi turizm şehirleriyle komşu olan Konya Beyşehir’de size uygun olan tatili planlayabilir ve dilediğinizce gezebilirsiniz. Bu hususta Konya Beyşehir oto kiralama sistemini kullanarak işinizi kolaylaştırabilir ve gitmek istediğiniz yerlere dilediğiniz gibi ulaşım sağlayabilirsiniz. Ekonomik bir tatil planı için çeşitli firmalardan ucuz araç modellerini keşfederek tatilinizi bütçenize uygun hale getirebilirsiniz.

Konya Beyşehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konya Beyşehir kiralık oto işlemini gerçekleştirmeden önce öğrenmeniz gereken birtakım hususlar bulunuyor. Bölge hakkında bilmeniz gereken bu hususları öğrenerek tatilin daha verimli geçmesini sağlayabilirsiniz. 

M.Ö. 8000 yılına dayanan köklü geçmişiyle Konya Beyşehir, tarihi ve kültürel değerleri bünyesinde bulunduran eşsiz bir yer. Hitit Uygarlığı’ndan Roma İmparatorluğu’na dek pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir olan Konya’da bulunan Beyşehir, kökleri geçmişe dayalı tarihi bir bölge. 

Günümüzde pek çok tarihi ve kültürel mekana sahip olan Konya Beyşehir, kiralık aracınızla kolaylıkla gezebileceğiniz harika yerlere sahip. Bölgeyi ziyaret etmeden önce Konya Havalimanı araç kiralama firmalarıyla iletişime geçip avantajlı fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Böylece uçaktan indikten sonra aracı teslim alıp konforlu bir tatile başlayabilirsiniz.

Konya Beyşehir’e Nasıl Gidilir?

Konya Beyşehir’e ulaşmak için birçok farklı ulaşım seçeneği arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Konya’ya bağlı havalimanları sayesinde ulaşım süresinden tasarruf etmeniz mümkün hale geliyor. Konya uçak bileti satın alarak şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına kolay şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Konya Havalimanı’ndan dilediğiniz bölgeye ulaşımı kiralık aracınızla gerçekleştirebilmek mümkün. Konya Beyşehir araç kiralama şirketleri tarafından verilen bu hizmetler sayesinde kendi aracınızla seyahat ediyor gibi bir konfora sahip olmanız mümkün. Konya Beyşehir kiralık araba için gerekli adımları uyguladıysanız aracınızı bulunduğunuz yerden teslim alabilirsiniz. Dilerseniz aracınızı havalimanından teslim alarak tatile konforlu bir başlangıç yapabilirsiniz. Araç teslim işleminin ardından kiralık aracınızla şehri boydan boya gezebilir, hep görmek istediğin o kültürel merkezlerde tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Konya Beyşehir araba kiralamanın yanı sıra otobüs yolculuğuyla da ulaşım sağlayabileceğiniz bir şehir. 

 • Konya-Mersin arası 348 kilometre iken, 
 • Konya-Eskişehir 338 kilometre, 
 • Konya-Antalya 322, 
 • Konya-Isparta 264 kilometre, 
 • Konya-Ankara 258 kilometre, 
 • Konya-Niğde 241 kilometre, 
 • Konya-Afyon 223 kilometre, 
 • Konya-Aksaray 148 kilometre, 
 • Konya-Karaman arası ise 119 kilometrelik mesafeye sahip. 

Şehir merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta olan şehir terminaline ulaştıktan sonra Konya Beyşehir kiralık araç işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Konya Beyşehir’de Araç Kiralama

Konya Beyşehir araç kiralama fiyatları, tatil planını bütçenize uygun hale getirmeniz için güzel bir fırsat sunuyor. Kişisel arabanızdaki konforu bulabileceğiniz kiralama işlemi sayesinde hem bütçenize uygun hem de avantajlı bir tatil planı oluşturmanız mümkün hale geliyor. Konya Beyşehir araba kiralama işlemi, yolculuğunuzu güven içerisinde tamamlamanızı sağlarken keyifli bir tatil geçirmeniz için de çeşitli avantajlarla dolu. Dilerseniz Kayseri araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak da Konya’ya doğru yolculuk yapabilirsiniz.

Şirketler, Konya Beyşehir araç kiralama işlemini kullanıcıları için en konforlu hale getirmek için çalışıyor. Dilerseniz farklı ihtiyaç ve istekler doğrultusundaki çeşitli araçlara sahip araç kiralama şirketleri tarafından sunulan kasko ve hasar sigortası gibi imkanlari tercih edebilirsiniz. Ek olarak ekstra şoför veya navigasyon hizmetini de tercih edebilir ve seyahatinizi isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Sunulan hizmetleri bütçeniz ve ihtiyacınız dahilinde tercih ederek seyahati istediğiniz gibi geçirmeniz mümkün.

Konya Beyşehir’de Gezilecek Yerler

Konya Beyşehir kiralık araba fiyatları konusunda uygun seçeneklere sahip olmasının yanı sıra tatilini bu bölgede geçirmek isteyenlerin dikkatini çeken doğal güzellikleriyle öne çıkıyor.

 • Konya Beyşehir’de gezilecek yerler arasında ilk olarak şüphesiz Beyşehir Gölü Milli Parkı yer alıyor. Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü unvanına sahip ve milli park olarak koruma altına alınmış olan Beyşehir Gölü nefis manzarası ve doğal çevresiyle göz dolduruyor. Milli park alanında trekking, dağ bisikleti veya safari gibi aktiviteler yaparak Konya Beyşehir tatilini renklendirebilirsiniz.
 • Konya Beyşehir kiralık arabanızla da ulaşım sağlayabileceğiniz Kubadabad Sarayı gibi tarihi alanlara sahip. Kalıntıları günümüze kadar ulaşan saray duvarlarında yer alan Selçuklu çinilerini görebilir ve tarihe tanıklık edebilirsiniz. 
 • Konya Beyşehir kiralık otonuzla dilerseniz İsmail Ağa Medresesine giderek buradaki yaklaşık 650 yıllık tarihe tanıklık edebilirsiniz. Halk arasında Sütdede Türbesi olarak da bilinen İsmail Ağa Medresesi bölgedeki en eski yapılardan biri.

Beyşehir Eşrefoğlu Camisi de Konya Beyşehir kiralık araba fiyatlarını bütçenize dahil etmeniz için güzel bir durak olarak öne çıkıyor. Anadolu’da yer alan ahşap direkli camiler arasında en büyük ve orijinal olanlar arasında öne çıkan bu camiyi ziyaret ederek kendi gözlerinizle inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Konya otobüs bileti alıp şehre geldikten sonra tüm bu noktaları keyifle gezebilirsiniz.

Konya Beyşehir Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız