Konya Tren Garı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 1.229 ₺
 • Fiat Egea 1.250 ₺
 • Fiat Fiorino Van 1.250 ₺
 • Kia Rio 1.262 ₺
 • Citroen C Elysee 1.266 ₺
 • Renault Clio 5 1.300 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Ford Tourneo Courier 1.306 ₺
 • Toyota Corolla 1.455 ₺
 • Ford Tourneo Courier 1.600 ₺
 • Ford Puma 1.699 ₺
 • Ford Focus 1.799 ₺

Konya Tren Garı

Konya Tren Garı Araç Kiralama

Türkiye'nin en kalabalık altıncı şehri olan Konya, İç Anadolu Bölgesi’nde yer alıyor. Kültür ve turizm açısından gelişmiş bir şehir olması Konya'yı daha da değerli hale getiriyor. İlk çağlardan itibaren birçok medeniyetin kültürünü içinde barındırıyor. Evliyalar şehri olarak bilinmesinin yanı sıra manevi bir huzura sahip olduğu biliniyor. Konya'ya  bağlı 31 adet ilçe bulunuyor. İlçeler arasında en büyük ve en kalabalık olanın Selçuklu ilçesi olduğu söyleniyor. Efsanelerle dolu bu şehri gezmek ve daha fazlasını öğrenmek isterseniz Konya oto kiralama hizmetlerinden faydalanarak geziye çıkabilirsiniz.

Konya Tren Garı Genel Bilgiler

Meram, Konya'nın ilçeleri arasında yer alıyor. Bu ilçede Konya Tren Garı olması itibarıyla tren seferleri düzenleniyor. TCDD'ye ait olan bu tren garı aktif olarak işletiliyor. 1895 yılında inşa edilen tren garı kurulduğu günden beri hizmet veriyor. Konya Tren Garı araç kiralama firmaları arayanlar çevrede kolayca araç kiralama firması bulabiliyorlar. Demir yolu ile seyahat etmeyi tercih ediyorsanız istasyona ulaştığınızda  araç kiralamak sizin için doğru bir karar oluyor. Aracınızı kiraladıktan sonra dilediğiniz yere özgürce ulaşabilir ve şehrin turistik yerlerini keşfe çıkabilirsiniz.

Konya Tren Garı Araç Kiralama Fiyatları

Konya Tren Garı çevresinde araç kiralama hizmeti alabileceğiniz birçok firma bulunuyor. Ulaştığınız firmalarda manuel ya da otomatik araç modelleri mevcut. Konya Tren Garı araç kiralama fiyatları, marka ve model fark etmeksizin oldukça avantajlı bir şekilde listeleniyor. Elbette fiyatlar marka ve modellerin yüksekliğine göre değişebiliyor. Ancak her bütçeye uygun araçlar da bulunuyor. Konya Tren Garı çevresinde hizmet veren Konya araç kiralama firmaları; ekonomik, orta ve lüks segmentlerde araçları listeliyor. Bu bağlamda dilediğiniz kategoride ve modelde araca ulaşma imkanınız artıyor. İstediğiniz aracı hesaplı fiyatlara kiralamak isterseniz tren istasyonunda bulunan firmaları tercih edebilirsiniz.

Konya Tren Garı Sefer Bilgileri

Konya Tren İstasyonu’ndan her gün tren seferleri gerçekleşiyor. Bu istasyonda üç farklı tren hattı bulunuyor. Bunlar ana hat, bölgesel hat ve hızlı tren hattı olarak hizmet veriyor. Ana hatta hizmet veren trenler, Konya ve İzmir arası seyahat ediyor. Konya ile İzmir'e demir yolu hattıyla ulaşmak 12 saat 26 dakika sürüyor. Bölgesel hatta hizmet veren trenler ise Konya-Karaman ve aradaki ilçelere ulaşım sağlıyor. Konya-Karaman arası yolculuğunuz 1 saat 16 dakika sürüyor. Bir diğer hat olan hızlı tren hattı 2021 yılından bu yana aktif bir şekilde hizmet veriyor. Bu hızlı tren hattı her gün 14 sefer gerçekleştiriyor. Hızlı trenle Konya'dan Ankara'ya 1 saat 45 dakikada ulaşabilirsiniz. Bahsi geçen hızlı trenle Eskişehir'e 1 saat 49 dakikada ulaşırken, İzmit'e 3 saat 22 dakikada ulaşılabiliyor. Konya'dan İstanbul Halkalı'ya ulaşmak için maksimum 6 saat 46 dakika trenle yolculuk yapmanız gerekiyor.

Konya Tren Garı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Konya'ya trenle ulaşım sağlayan ziyaretçiler, şehir merkezine 20 dakika yürüyerek ulaşabiliyor. Ancak Konya'nın şehir merkezi oldukça büyük yüzölçümüne sahip. Bu nedenle otobüs veya tramvayla ulaşım sağlanabiliyor. Konya Tren Garı yakınlarında bulunan otobüs durağında bekleyerek sizin gideceğiniz lokasyona seyahat eden belediye otobüsünü bekleyebilirsiniz. Konya Tren İstasyonu çevresinde tramvay hattı da bulunuyor. Bu sebeple gideceğiniz yere tramvay hattını kullanarak ulaşabilirsiniz. Konya'yı ilk defa ziyaret ediyorsanız toplu taşıma araçları kafa karıştırıcı olabiliyor.

Rahat seçenek ise araba kiralamak gibi görünüyor. Konya Tren Garı araç kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalar bulunuyor. Rahat bir gezi ya da ziyaret gerçekleştirmek isteyenler için Konya araç kiralama seçenekleri oldukça ideal. Ayrıca geniş fiyat aralıkları ve büyük araç filoları istediğiniz aracı bulmanıza olanak sağlıyor.

Konya'da Gezilecek Yerler

Konya'da gezilecek turistik birçok tarihî alan bulunuyor. Konya araba kiralama işlerinizi kolayca halledebileceğiniz bir şehir. Ayrıca çevre şehirlerden de Konya’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Mesela, Burdur araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek Konya’ya gelebilirsiniz. Aracınızı kiraladıktan sonra keşfetmek isteyeceğiniz mekanlardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Konya, öğütleri ile yol gösteren Mevlana'nın türbesine ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle Konya'yı ziyaret eden hemen herkes bu türbeyi ziyaret ediyor. Türbede edilen duaların makbul olduğu söyleniyor. Mevlânâ Türbesi, Konya Tren Garı’na 3,7 km mesafede yer alıyor.
 • Eşsiz antik heykellere sahip olan Konya Arkeoloji Müzesi, sanatseverler için bulunmaz bir fırsat. Gidip gördüğünüzde eski çağlardaki insanların mükemmel heykeller çıkarabildiğine şahit olabilirsiniz. Konya Arkeoloji Müzesi ile Konya Tren Garı arasında 1,6 km mesafe bulunuyor.
 • 80 Binde Devr-i Alem Parkı oldukça ziyaret edilen bir park. Çocukların yanı sıra yetişkinlere de hitap ediyor. Türkiye toprakları içerisindeki mimarî yapıların minyatürleri bulunuyor. Bunun yanı sıra eski Türk filmlerinin kahramanlarının figürleri yer alıyor. 80 Binde Devr-i Alem Parkı'nda çocukların seveceği türde hayvan figürleri ve minik göletler mevcut. Konya Tren Garı ile arasında 7,6 km mesafe bulunuyor.


Konya Tren Garı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız