Konya Selçuklu Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 819 ₺
 • Fiat Egea 1.028 ₺
 • Kia Rio 1.108 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 1.139 ₺
 • Renault Clio 1.359 ₺

Konya Selçuklu

Konya Selçuklu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Selçuklular Döneminde başkent olan Konya, Selçuklulardan pek çok iz taşıyor. Bu sebepten dolayı, Konya tarihi mekanlar için önemli bir yere sahip oluyor. Konya’nın merkez ilçelerinden biri olan Selçuklu da ismini Selçuklulardan alıyor. Konya’nın işlek ve turist çeken bir ilçesi olan Selçuklu, pek çok tarihi yapısı ve doğal güzelliği bünyesinde barındırıyor. Yani hem kültürel hem de doğayı içerisinde barındırıyor. Bu sebepten dolayı da Konya’ya giden kişiler tarafından sıklıkla uğranılan bir ilçe oluyor. Özellikle Selçuklular Dönemi’ne ilgisi olan insanlar için Konya çok merak edilen ve gidilmek istenen bir il olabiliyor. Tarihi izler barındırdığından dolayı sevilen bu ilin, Selçuklu ilçesi de bu tarihi izleri yansıtan en önemli ilçelerden biri olduğundan sıklıkla dışarıdan gelen misafirleri ağırlıyor.

Konya Selçuklu’ya Nasıl Gidilir?

Selçuklu, Konya’nın merkez ilçelerinden olduğundan ve turistik anlamda tercih edilen bir ilçe olduğundan dolayı bu ilçeye ulaşım kolay oluyor. Birçok farklı ilden ulaşmak mümkün olurken illerin mesafelerine göre ulaşım saatleri değişkenlik gösteriyor. Örneğin Konya Selçuklu otobüs bileti ile;

 • İstanbul-Konya Selçuklu arası yaklaşık 648 km ve 10 saat 20 dakika sürüyor.
 • Isparta ile Konya arası yaklaşık olarak 268 km ve yolculuk 4 saat 15 dakika sürüyor. Dilerseniz Isparta araç kiralama imkanlarına da göz atabilirsiniz.

Ayrıca otobüs yolculukları ulaşımda genellikle daha uzun sürede gidilmesini sağlarken özel araçlar ve uçak, tren gibi ulaşım yolları daha kısa sürede ulaşılmasını sağlıyor. Günümüzde genellikle otobüsler tercih edilse de Konya uçak bileti sayesinde bazı illere çok daha kısa sürede ulaşılabiliyor. Ama havalimanından her yere ulaşım sağlanamadığından dolayı bazı illere gidebilmek için aktarma, otobüs veya özel aracın yardımı gerekiyor. Bazı kişiler ise direkt olarak Konya Selçuklu oto kiralama ile Konya-Selçuklu’ya gidebiliyor veya oradan başka bir şehre geçebiliyor. Bu da otobüse nazaran daha kısa sürede istenilen yere ulaşmayı sağlıyor. Bazı insanların özel araçları olmadığından dolayı araç kiralamak istiyorlar. Kiralık araç teslim ile işlerini çok daha rahat halledebiliyorlar veya daha rahat bir şekilde gezebiliyorlar. Konya Selçuklu araç kiralama da mümkün olduğundan dolayı Konya-Selçuklu’ya özel araçla gitmek isteyen insanlar kolayca araç kiralayabiliyorlar.

Konya Selçuklu Araç Kiralama

Konya Selçuklu araba kiralama sayesinde ziyaretçiler çok daha rahat bir şekilde istediği yerlerde gezebiliyorlar. Bu sebeplerden dolayı da günümüzde pek çok kişi farklı bir şehre gittiğinde ve aracı olmadığında araç kiralıyorlar. Bu da onların şehre gitme amaçlarını çok daha rahat yerine getirmelerine olanak sağlıyor. Konya’nın Selçuklu ilçesi için de Konya Selçuklu kiralık araba ile kenti konforlu gezmek mümkün oluyor. Birçok farklı firma bulunduğundan dolayı ve Konya Selçuklu kiralık araç tek tip olmadığından insanlar kendilerine uygun olan aracı oldukça kolay bir şekilde bulabiliyorlar. Üstelik pek çok yerde kolayca araç kiralanabiliyor. Örneğin Konya Havalimanı araç kiralama sayesinde havalimanına indikten sonra kolayca istenilen yere geçilebiliyor. Konya Selçuklu araç kiralama şirketleri de fazla olduğundan dolayı bölgeye gidildiğinde araç kiralanacak yer bulmak son derece kolay oluyor.

 • Dervish Oto Kiralama,
 • Konya-Selçuklu Paytar Oto Kiralama,
 • Koçak Rent A Car - Konya Araç Kiralama,
 • Umut Oto Kiralama,
 • Ayhan Oto Kiralama bunlardan birkaçı oluyor.

Konya Selçuklu kiralık araba fiyatları seçilen arabanın modeline ve kiralama süresine göre değişebiliyor. Bu sayede de insanlar araç modelleri ve araçların özelliğine bağlı olarak kendi kullanabilecekleri aracı seçebiliyorlar. Çeşitliliğin fazla olması fiyatı da etkiliyor. Konya Selçuklu araç kiralama fiyatları araç çeşitliliği fazla olduğundan dolayı geniş bir skalaya sahip oluyor. Bu sayede de insanlar kendi bütçelerine uygun olan aracı da oldukça kolay bir şekilde bulabiliyor.

Konya Selçuklu Gezilecek Yerler

Konya’nın Selçuklu ilçesi hem doğal hem de kültürel güzelliği açısından gezilecek yer kategorisine giriyor.

 • Konya Selçuklu kiralık oto ile Selçuklu ilçesinde bulunan Tropikal Kelebek Bahçesi gezilecek yerlerden biri olurken, Avrupa’nın en büyük kelebek barındıran yeri olma özelliği gösteriyor. Bu alanda 45 farklı kelebek türü bulunmakta olup, binlerce kelebeğe ev sahipliği yapıyor. Yani Selçuklu’ya gidecek olanların mutlaka uğraması gereken yerlerden biri olan Tropikal Kelebek Bahçesi eşsiz güzelliği sayesinde gidecek olanları kolayca büyüleyecek bir güce sahip oluyor. Şehir merkezine 5 km uzaklıkta ve 8 dakikalik mesafede yer alıyor.
 • Bir diğer eşsiz güzellikte olan yer ise Kelebekler Vadisi içerisinde bulunan Selçuklu Çiçek Bahçesi oluyor. Burası da binlerce çiçeğe ev sahipliği yapıyor. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan bu alan ayrıca fotoğraf çekmek için de ideal bir alan olma özelliği gösteriyor.
 • Bunların yanı sıra Selçuklu ilçesinde pek çok müze de bulunuyor. Bu müzelerden biri olan Sille Müzesi 1930’lu yıllardan günümüze ulaşan ve ilkokuldan müzeye kadar pek çok farklı şekilde kullanılan bir yapı olma özelliğini taşıyor. Konya şehir merkezine 7 km uzaklıkta ve 12 dakika mesafede konumlanıyor.
 • Bir diğer müze olan Aya Elenia Müzesi’nin yapımı ise İsa’nın doğumundan 327 sene sonrasına dayanıyor. Yani oldukça köklü bir geçmişe sahip oluyor. Bu yapı günümüze birçok onarımdan geçerek geldiğinden dolayı ilk halinden farklı olmakla beraber geçmişin izlerini büyük oranda yansıtıyor. Merkeze 7,3 km uzaklıkta ve araçla 15 dakikalık uzaklıkta bulunuyor.

Müzelerin yanı sıra Selçuklu, cami konusunda da oldukça dolu bir ilçe olma özelliği gösteriyor. Karataş Cami, Mezaryaka Cami, Aleaddin Cami ziyaret edilebilecek camiler arasında yer alıyor. Cami ve müzelerin dışında Macera Kulesi, Mevlana Türbesi, Sille Baraj Parkı, Sille Mağaraları, Gevale Kalesi, Subaşı Hamamı, Selçuklu Kanyon Park, Nene Hatun Park, Türk Yıldızları Parkı ve Selçuklu Seyir Tepesi Selçuklu ilçesinde gezilecek yerler arasında yer alıyor. Bu yerlerden bazıları tarihi izler taşırken bazıları ise huzurlu atmosferi ile insanı rahatlatıyor. Bu sebepten dolayı da kiralık ucuz araç ile pek çoğu insanlar tarafından ziyaret ediliyor.

Konya Selçuklu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız