Konya Merkez Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Ford Transit Courier 800 ₺
 • Renault Clio 852 ₺
 • Fiat Fiorino Van 900 ₺
 • Ford Tourneo Courier 900 ₺
 • Citroen C Elysee 919 ₺
 • Fiat Egea 930 ₺
 • Fiat Egea 990 ₺
 • Renault Clio 990 ₺
 • Kia Rio 1.022 ₺
 • Fiat Egea 1.050 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Renault Clio 5 1.050 ₺
 • Fiat Egea 1.092 ₺
 • Fiat Egea 1.209 ₺
 • Fiat Egea 1.224 ₺
 • Renault Clio 1.235 ₺
 • Fiat Egea 1.265 ₺
 • Citroen C3 1.285 ₺
 • Toyota Corolla 1.287 ₺
 • Ford Focus 1.502 ₺
 • Kia Stonic 1.643 ₺

Konya Merkez

Konya Merkez Araç Kiralama

Türkiye'nin yüz ölçümü bakımından en büyük şehri olan Konya, 31 ilçeye ev sahipliği yapıyor. Ülkenin en yoğun nüfuslu altıncı şehri olarak da ön plana çıkıyor. Konya, Türkiye'nin en büyük sanayi kentleri arasında yer alıyor. Oldukça gelişmiş bir şehir olması, ekonomik açıdan daha zenginleşen bir şehir haline getiriyor. Dünyanın ilk yerleşim yerlerinden biri olan Çatalhöyük ilçesinin Konya’da yer alması, şehri daha da önemli hale getiriyor. Çatalhöyük; tarihte Anadolu Selçukluları’na ve Karamanoğulları’na başkentlik yapması ile öne çıkıyor. Bu ilçe, 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne adını yazdırıyor. Evliya şehri olarak bilinmesinin yanı sıra, tarihte değerli öğütleriyle tanınan Hazreti Mevlânâ Türbesi’ne de ev sahipliği yapıyor.

Kültür ve sanat bakımından gelişmiş olan Konya'yı konforlu bir şekilde keşfetmek istiyorsanız Konya Merkez araba kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Ankara, Aksaray, Niğde, Mersin, Karaman, Antalya, Isparta, Afyon ve Eskişehir gibi iller, Konya'ya komşuluk ediyor. Dilerseniz bu şehirlerden de Konya Merkez’e araç kiralayarak yolculuk edebilirsiniz. Örneğin; Aksaray araç kiralama hizmetinden yararlanarak 150 km’lik bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Konya Merkez kiralık arabanız ile hem Konya Merkez’de hem de çevre ilçelerde doyasıya gezebilirsiniz.

Konya Merkez Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konya hakkında bilinmesi gereken birçok detay bulunuyor. M.Ö. 7000 yılından bu zamana kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması, Konya'yı kültürel anlamda daha da zengin kılıyor. Konya'ya yerleşimin, tarih öncesi yapıldığı düşünülüyor. Kazı çalışmaları ve araştırmalar sonucunda Cilalı Taş Devri ve Eski Bronz Çağ dönemlerinden kalan kültürel zenginliklere sahip olduğu biliniyor. Roma Dönemi’nde Hititlerin Konya'da uzun bir süre hakimiyetini sürdürdüğü öğreniliyor. Sonrasında ise Frigler, Lidyalılar, Persler ve Büyük İskender bu şehirde hüküm sürüyor. 

Bu tarihî medeniyetin ev sahibi olan şehri keşfetmek için Konya Merkez araç kiralama şirketlerini araştırarak araç kiralayabilirsiniz. İş ya da gezi amaçlı yaptığınız seyahatlerde Konya'yı gezebilir, tarihi ve kültürel zenginliklere yakından şahit olabilirsiniz. Konya'da yer alan araç kiralama ofislerinden ucuz araç seçeneklerini değerlendirerek kendi aracınızı bulabilirsiniz. Seyahat ve gezi esnasında kullanacağınız aracı kiraladıktan sonra bölgedeki konforlu otellere konaklamak için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Konya Merkez’e Nasıl Gidilir?

Konya Merkez’e hava yolu veya kara yolu ile ulaşmak mümkün. Uçak seyahati ile Konya'ya ulaşmaya karar verdiyseniz Konya uçak bileti aldıktan sonra yolculuğunuz Konya Havaalanı’nda sonlanmış oluyor. Bu yolculuğun devamı için Konya Havalimanı araç kiralama firmalarının verdiği hizmetten yararlanabilirsiniz. Böylece size uygun modeli ve fiyatı veren firmayı tercih edebilirsiniz. 

Tren yolculuğu yaparak Konya'ya ulaştıysanız Meram'da bulunan tren istasyonunda yolculuğunuz son buluyor. Merkeze varmak için araç kiralama düşünceniz varsa tren garına en yakın araç kiralama firması 2 km uzaklıkta yer alıyor. Tren garından Konya Merkez kiralık araç ile bu şekilde kolayca ulaşabilirsiniz. 

Konya’ya bir diğer ulaşım şekli ise en çok tercih edilen otobüs seferleri oluyor. Bulunduğunuz her şehirden otobüs seferleri ile Konya'ya ulaşmanız mümkün. Konya otobüs bileti alarak çıktığınız yolculuk, Konya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde sonlanıyor. Merkeze varmak için kiralık araç teslim almak isterseniz otogara en yakın araç kiralama ofisine uğrayabilirsiniz. 

Dilerseniz Konya Merkez’e yakın olan illerden de araç kiralayabilirsiniz. Eskişehir araç kiralama hizmetlerini de değerlendirebilir ve bütçenize uygun araç bulabilirsiniz. Böylece 330 km’lik yolculuğunuzu konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğer yolculuğunuza Mersin’den başlayacaksanız yolculuğunuzun 360 km süreceğini bilmelisiniz.

Konya Merkez’de Araç Kiralama

Konya Merkez kiralık araba fiyatları, Konya'da araç kiralama kapsamında makul fiyat avantajı sunuyor. Konya Merkez’de, her bütçeye uygun yeni araçlar kiralamak oldukça kolay. Hem Konya'nın tarihine tanıklık ederken hem de bütçe dostu bir araç kiralama hizmeti almış oluyorsunuz. Büyük bir kültür mirasına sahip olan Konya'yı aracınızla keşfederken manevî huzuru içinizde hissedeceksiniz. 

Konya Merkez kiralık oto hizmetini isterseniz önceden rezervasyon yaparak dilerseniz de anlık olarak alabilirsiniz. Araçların bakımının düzenli olarak yapılması ise seyahatiniz sırasında size avantaj kazandırıyor. Konya Merkez araç kiralama işlemini güvenle gerçekleştirebilirsiniz. İstediğiniz firmadan istediğiniz model ve markada arabayı bütçenize uygun bir fiyat aralığı alarak kiralayabilirsiniz. Konya Merkez’de kiralayacağınız araçları, kapınızdan teslim alabilirsiniz.

Konya Merkez’de Gezilecek Yerler

 • Konya Merkez oto kiralama işlemini tamamladıktan sonra ilk görmeniz gereken yerlerden biri Mevlânâ Türbesi. Konya'nın en fazla bilinen bu türbenin özelliği, Hazreti Mevlânâ'nın kabrine ev sahipliği yapıyor olması. Bu türbeye girdiğiniz anda maneviyat çerçevesinde içinize dolan huzura tanık oluyorsunuz. Mevlânâ Türbesi, Konya Merkez’de yer alıyor.
 • Çatalhöyük Neolitik Kenti, kazı esnasında rastlanılan çok eski tarihî bir kent olarak Çatalhöyük'te yer alıyor. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne adını yazdıran bu Neolitik Kent, son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Eski çağlardaki yaşam tarzlarını görebileceğiniz bu kent, o zamanlarda da sanatın varlığını ortaya koyuyor. Heykeller ve duvara çizilmiş figürler, ilk zamanlardan bu yana sanatın ve kültürün hayatımızda olduğunu gösteriyor.
 • Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Selçuklu ilçesinde yer alıyor. Büyük kelebek uçuş alanına sahip olan bu tropikal bahçe, 15 farklı kelebek türünü içinde barındırıyor. İçerisinde gezinirken elinize ve yüzünüze konan kelebekler, sizi mest edebiliyor. Kelebekler için oldukça doğal ve yaşanabilir bir alan sunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni kesinlikle ziyaret etmelisiniz.
 • Japon Kyoto Parkı, ismiyle tanındığı üzere Japon kültürünü tanıtma amaçlı kurulan bir park. Park içerisinde küçük bir havuz bulunuyor. Havuzun içerisinde ise şirin Japon balıklarını görmek mümkün. Belediye tarafından Japon tarzıyla inşa edilmiş kafede oturup çay kahve içerken Uzak Doğu konseptinin keyfini sürebilirsiniz.
 • Konya Merkez araç kiralama fiyatlarını inceleyerek yaptığınız araç seçiminin ardından yapacağınız gezilerin tadını çıkarabilirsiniz. Bu süreçte ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olan Konya Arkeoloji Müzesi, ücretsiz olarak gezip görebileceğiniz bir müze. Bu müzede eskiden kalan yüzlerce heykel sergileniyor. Bu heykellerin her bir detayını incelerken sanatın ne kadar uzun zamandır insanlara yol gösterdiği görülüyor. Konya'yı ziyaret esnasında bu müzeyi mutlaka ziyaret edip heykelleri dikkatle incelemeniz gerekiyor.


Konya Merkez Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız