Konya Otogarı Ucuz Kiralık Araçlar

 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Fiorino Van 850 ₺
 • Fiat Fiorino Van 900 ₺
 • Ford Tourneo Courier 900 ₺
 • Fiat Egea 940 ₺
 • Fiat Egea 940 ₺
 • Araç Modeli Günlük Fiyat
 • Fiat Egea 990 ₺
 • Renault Clio 5 1.050 ₺
 • Renault Taliant 1.050 ₺
 • Renault Megane 1.350 ₺

Konya Otogarı

Konya Otogarı Araç Kiralama

Konya, İç Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olarak biliniyor. Hem tarihi zenginliği hem de sosyo kültürel açıdan kendine has özelliklerinin olması şehri önemli kılıyor. Her mevsim turistlerin gezi listesinde yer alan Konya, kendine hayran bırakan dokusu ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

Turizm faaliyetlerine ek olarak Türkiye’nin hem gıda hem de sanayi sektörüne önemli katkılarda bulunuyor. Büyük organizasyonlara, festivallere, fuarlara ve eğitim etkinliklerine ev sahipliği yapan şehir, İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve en gözde şehri olma özelliğini de taşıyor. Şehri doyasıya gezmek için Konya araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilir, konforlu bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, Konya’ya komşu olan illerden Ankara araç kiralama seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Konya Otogar Genel Bilgiler

Konya’da ilk kullanılan otogar, 1900’lü yıllara ait. 2000 yılında yeni bir otogar inşaa edilerek artan yolcu trafiği ihtiyaçlarını karşılamak adına yeni ve büyük otogara geçiliyor. İç Anadolu Bölgesi’nin tam ortasında bulunan ve geçiş noktası konumunda olan Konya şehri, ülkenin her yerinden pek çok otobüs firmasını ağırlıyor. Konya Otogarı, 38 geniş peronu ile tam zamanlı olarak hizmete açılıyor. Özellikle yaz aylarındaki yolcu yoğunluğunu karşılamakta güçlük çeken otogar, içinde yerelden ulusala kadar sefer düzenleyen pek çok otobüs firmasına ev sahipliği yapıyor. Konya Otogarı, Selçuklu ilçesinde bulunuyor. Konya Otogarı’nda Türkiye’nin farklı noktalarından sefer düzenleyen firmaların birkaçı Metro Turizm, Tokat Yıldızı, Aksaray Birlik, Adıyaman Gülaras, Lüks Karadeniz, Has Diyarbakır, Ben Turizm, Isparta Petrol, Aksu Turizm, Süha Turizm, Yeni Aksaray, Esadaş Turizm ve Seç Turizm olarak biliniyor.

Konya Otogarı araç kiralama firmaları, şehre ziyarete gelen misafirleri için pek çok araç seçeneği sunuyor. Otogara giriş yaptığınızda araçları kiralama noktasından aracınızı teslim alabilir, konforlu bir şekilde şehri gezebilirsiniz. 

Konya Otogar Araç Kiralama Fiyatları

Ankara, Eskişehir ve Antalya’ya komşu olan Konya ili, yerli ve yabancı yolcuların ihtiyacını karşılayacak kapasitede bir otogara sahip. Konya Otogarı araç kiralama fiyatları yolcuların en çok merak ettiği konulardan biri. Otogara gelerek araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen misafirler, firmalar sayesinde özel araç konforunu yakalayabiliyor. Firmalar, misafirlerin beklentilerini karşılayacak profesyonellikte kesin ve net çözümler sunarak müşterilerini memnun etmeye çalışıyor. Geniş araç filoları ile firmalar farklı araç modellerini sizlere sunuyor. Araç kategorileri arasında lüks, ekonomik, ticari ve konforlu gibi seçimler yapacağınız araçlar bulunuyor.

Dilerseniz online kiralama işlemi yapabileceğiniz gibi iletişim numaralarını arayarak da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Araçların kiralama fiyatları, seçtiğiniz araç ve özelliklerine göre değişebiliyor. Araçların kiralama süresi, modeli ve özellikleri ücretlerin belirlenmesinde etkili olabiliyor. Eskişehir araç kiralama seçeneklerini kullanarak da Konya’ya ulaşmanız mümkün.

Konya Otogar’dan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Konya Otogarı, şehir merkezine 11 km uzaklıkta uzun ve kısa seyahatler için geçiş güzergahı olarak kullanabileceğiniz konumda bulunuyor. Konya otobüs bileti alarak şehre ulaştığınızda terminalden şehrin farklı yerlerine gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. 

Otogara çok yakın olan tramvay hattını kullanabilir ya da Konya özel otobüslerini kullanarak gezebilirsiniz. Başka bir seçenek ise tatilinizi kiralık araç ile taçlandırarak gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Konya’da Gezilecek Yerler

 • Mevlana Müzesi: Konya’ya geldiğinizde ilk görmeniz gereken yerler arasında Mevlana Müzesi bulunuyor. Müze, otogara 10,7 km mesafe yer alıyor. Derviş hücreleri, matbah, Hürrem Paşa Türbesi, Hamuşan Kapısı, Üçler Mezarlığı, Fatma Hatun Türbesi ve Sinan Paşa Türbesi Mevlana Müzesi’nin girişinde yer alıyor.
 • İnce Minareli Medrese: Selçuklu Veziri tarafından yaptırılan medrese, 1254 yılında faaliyet gösteriyor. 1956 yılında müzeye dönüşen medresede taş ve ahşap eserler ziyaretlerin beğenisine sunuluyor. Medrese ile otogar arasında 10,5 km mesafe bulunuyor.
 • Konya Arkeoloji Müzesi: Bu müzede, Neolitik Dönem’den Anadolu Selçuklu Dönemi’ne kadar bütün eserler sergileniyor. Müzede Çatalhöyük, Kilistra, Astra, Karahöyük ve Eflatunpınar Hitit Anıtı’na ait eserler bulunuyor. Müze ile otogar arasında 10,9 km mesafe bulunuyor.
 • Japon Kyoto Parkı: Otogara 3,6 km uzaklıkta bulunan, Konya ve Kyoto şehirleri arasında kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi için yapılan park, 4 bin metrekarelik bir alanda bulunuyor. Eski Japon yapıları ve çiçeklerle süslü parkta yemek için birçok alternatif yer alıyor. Şehri baştan sona gezmek için Konya Otogarı araç kiralama ile keyifle gezebilirsiniz.

Konya Otogarı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız