Konya Cihanbeyli

Konya Cihanbeyli Araç Kiralama

İç Anadolu'da köklü tarihe sahip bir şehir olan Konya’nın güzide ilçesi Cihanbeyli, bakıldığında Konya şehriyle bir bütün olarak gelişim gösteriyor. Konya’yı Cihanbeyli bölgesinden ayıran sınırların olmaması Konya ile Cihanbeyli’nin geçmişten günümüze tarihi, sosyal ve ekonomik pek çok yönden iç içe gelişme gösterdiğinin en büyük işaretçisi. Konya Ovası’nın devamı niteliğinde olan Cihanbeyli geniş yaylalarıyla doğal bir güzelliğe de sahip. 

Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde bulunan ova ve yaylalar, bölgenin turistik açıdan büyük öneme sahip olmasını sağlıyor. Konya Cihanbeyli, gezilip görülecek pek çok merkeziyle tatil fırsatı arayanlar için oldukça güzel bir güzergah olarak ön plana çıkıyor. Tüm bu tatil imkanları Konya Cihanbeyli araç kiralama işlemiyle çok daha kolay ve keyifli hale geliyor. Etrafını çevreleyen Ankara, Eskişehir, Karaman, Antalya, Isparta, Afyon, Mersin, Aksaray ve Niğde illeri ile komşu olan Konya Cihanbeyli kiralık araba ile kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz bir yapıya sahip. Dilerseniz Konya Cihanbeyli araç kiralama fiyatlarını araştırarak bütçenize uygun olan seçeneği tercih edebilir, tatilinizi ulaşım açısından kiraladığınız araçla kolay hale getirebilirsiniz. Ayrıca kiraladığınız araç sayesinde güzergah üzerinde görmek istediğiniz yerlere daha çok zaman ayırabilirsiniz.

Konya Cihanbeyli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konya Cihanbeyli oto kiralamadan önce bilmeniz gereken kimi hususlara sahip. Konya Cihanbeyli hakkında öğrenecekleriniz tatil sürecini daha kolay ve eğlenceli hale getirebilir. 

Konya Cihanbeyli kiralık araç işlemiyle gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve kültürel alana ev sahipliği yapıyor. Doğusunda yer alan tuz gölü pek çok turistin Konya Cihanbeyli’de görmeye can attığı merkezlerden yalnızca biri. 

Konya Cihanbeyli kiralık oto ile gezip görebileceğiniz pek çok tarihi han, cami ve kervansarayın yanı sıra, doğal güzellikleriyle görülmeyi bekleyen çeşitli göl ve parklara da sahip. Konya Cihanbeyli’ye geldiğinizde yalnızca tarihi ve turistik yerleri gezip de gitmek elbette ki olmaz. Konya’nın meşhur etli ekmeğinin tadına Cihanbeyli’de varmayı, mevlana şekerini tatmayı kesinlikle unutmayın. Konya Havalimanı araç kiralama fırsatlarıyla Cihanbeyli keşif turuna hiç vakit kaybetmeden çıkabilirsiniz. 

Konya Cihanbeyli’ye Nasıl Gidilir?

Konya Cihanbeyli’ye ulaşmak için tercih edebileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Konya’ya bağlı havalimanları Konya Cihanbeyli’ye ulaşım süresini kısaltmak için oldukça ideal konumda. Konya uçak biletinizi satın alarak dilediğiniz şehirden uçak yoluyla kent merkezine 18 kilometre mesafede bulunan Konya Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. 

Konya Cihanbeyli araba kiralama işlemi için oldukça ideal bir yer olarak öne çıkıyor. Havalimanına varır varmaz araç teslim işleminin ardından kiralık arabanızla tatil rotanıza devam edebilirsiniz.

Konya Cihanbeyli’de havalimanından araç kiralamanın yanı sıra, bu işlemi otobüs terminalinden de gerçekleştirmek mümkün. Türkiye’nin birçok şehrinden Cihanbeyli otobüs bileti alarak Cihanbeyli’ye ulaşabilirsiniz. Konya’nın komşu illerinden gelenler de bölgeye otobüsle ulaşım sağlayabiliyor. 

 • Konya-Mersin arası 348 kilometre,
 • Konya-Eskişehir 338 kilometre, 
 • Konya-Antalya 322 kilometre, 
 • Konya-Isparta 264 kilometre, 
 • Konya-Ankara 258 kilometre, 
 • Konya-Niğde 241 kilometre, 
 • Konya-Afyon 223 kilometre, 
 • Konya-Aksaray 148 kilometre, 
 • Konya-Karaman arası ise 119 kilometrelik mesafeye sahip. 

Eğer komşu illerden gelmeyi düşünüyorsanız bu mesafeleri aşarak kent merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta olan şehir terminaline ulaşabilirsiniz. Örnek olarak, Eskişehir araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak şehre konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

İster otobüs terminalinde isterseniz de havaalanında olun araç kiralamak için pek çok firma arasından size uygun olan şirketi seçebilir ve arabayı bulunduğunuz noktadan teslim alabilirsiniz.

Konya Cihanbeyli’de Araç Kiralama

Konya Cihanbeyli araç kiralama şirketleri, her bütçeye ve isteğe uygun kiralık araçlarıyla bölgede hizmet vermeye devam ediyor. Eğer ucuz araç arıyor ve bütçenizi korumak istiyorsanız tercihiniz doğrultusunda çeşitli kiralık araçlara erişmeniz oldukça mümkün. Kişisel aracınızı kullanırken hissettiğiniz konforu tatil süresince kiralık arabayla da sürdürebilirsiniz. Bütçe dostu fiyatlarıyla kiralık araba fırsatları Konya Cihanbeyli’de bulunuyor. Araç kiralama işlemlerini dilerseniz bölgeye gelince dilerseniz de tatil başlamadan önce yapabilirsiniz. 

Araç kiralama firmalarının ek olarak sunduğu kasko, hasar sigortası gibi paketleri satın alabilirsiniz. Şirketlerin ek olarak sunduğu bu fırsatlar sayesinde bir problem yaşadığınızda ekstra masraf yapmak zorunda kalmadan gönül rahatlığıyla seyahate devam edebilirsiniz.

Kiralık aracınızı teslim aldığınız anda ve sonrasında aklınızı kurcalayan her türlü soruyu araç şirketleri cevaplayarak gerekli desteği sağlıyor. Süreç boyunca yanınızda olan araç kiralama firmaları sizin ve sevdiklerinizin konfor ve güvenliğiniz için çalışıyor. Sağlanan bu imkanlar sayesinde bölgeye gelenlerin tatillerini güvenli bir şekilde tamamlamaları mümkün oluyor.

Konya Cihanbeyli’de Gezilecek Yerler

Konya Cihanbeyli kiralık araba fiyatları açısından oldukça uygun iken gezilip görülecek yerler açısından da o denli çeşitliliğe sahip bir yer.

 • Konya Cihanbeyli’ye uğrayanların görmeye can attığı yerler arasında ilk olarak Tuz Gölü yer alıyor. Bünyesinde barındırdığı kuş varlığı yönünden Türkiye’nin en zengin gölleri arasında bulunan Tuz Gölü’ne her yıl binlerce turist akın ediyor. Eğer siz de bu doğal güzelliği görmek istiyorsanız Konya Cihanbeyli seyahat rotanıza Tuz Gölü’nü ekleyebilirsiniz. 
 • Konya Cihanbeyli’ye 2 kilometre uzaklıkta yer alan Kuşça Beldesinin Celil Mahallesi’nde yer alan Celil Boğazı Peri Bacaları da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Türkiye’de; Kapadokya, Afyon ve Narman’dan sonra dördüncü peri bacası bölgesi olarak yer alan Celil Boğazı Peri Bacaları doğa harikası güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken bir yer. Tatilde Cihanbeyli’yi ziyaret etmeyi planlıyorsanız rotanıza bu bölgeyi de ekleyebilirsiniz.

Konya Cihanbeyli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız