Konya Ereğli

Konya Ereğli Araç Kiralama

İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan ve en kalabalık nüfusa sahip altıncı il olan Konya, Türkiye’nin önde gelen şehirleri arasında bulunuyor. Ereğli ise Konya’nın gelişmiş ilçeleri arasında yer alırken lezzetli yemekleri, doğal güzellikleri, tarihi eserleri ile de ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Siz de Konya’yı uçtan uca keşfetmek ve bu şehirde yer alan Ereğli ilçesini daha yakından tanımak için rotanızı buraya çevirebilirsiniz. Bu seyahatiniz sırasında rahatınızı öncelikli tutmak istiyorsanız Konya Ereğli araç kiralama işlemi oldukça cazip bir hale geliyor. Siz de Aksaray, Niğde, Mersin, Karaman, Afyon ve Eskişehir illeriyle komşu olan Konya’da araç kiralayabilir, araç kiralama işleminin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsin. Arzu ederseniz yakın illerden de araç kiralayarak Konya Ereğli’ye seyahat etme imkanına sahip olabilirsiniz. Örneğin; Karaman araç kiralama şirketleri ile Konya Ereğli’ye rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Konya Ereğli araç kiralama fiyatlarına göz atarak kendi bütçenize uygun olan araç fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bütçenize uygun olan aracı Konya Ereğli oto kiralama firmalarının sunduğu araç seçenekleri içerisinden seçebilir, bulunduğunuz noktadan seçtiğiniz aracı teslim alabilirsiniz. 


Konya Ereğli Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konya Ereğli araç kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce tarihi ve manevi değeri yüksek olan Konya hakkında bilinmesi gereken önemli konular mevcut. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda bu şehirde seyahat etmek çok daha keyifli hale geliyor. Kadim şehirlerinden biri olan Konya, Ereğli gibi önemli ilçelere ev sahipliği yapıyor. Hititler, Frigler, Persler, Asurlar gibi tarihin önemli medeniyetlerinin de hüküm sürdüğü Ereğli, Anadolu Selçukluları devrinde Türk hakimiyeti altına geçiyor. Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı topraklarına dahil edilen ilçenin önemi ise Bağdat Demiryolu sayesinde artıyor. Geçmiş dönemlerde değeri bu denli yüksek olan bölge, günümüzde de önemini korumaya devam ediyor. Ereğli, gezilip görülecek noktaları ile önemli lokasyonlar arasında bulunuyor. Konya Ereğli Müzesi, Kwangjin Parkı, Atatürk Kültür Parkı, Meke Gölü, Porsuk-Zeyve Höyüğü bu noktaların başında geliyor. Konya Ereğli, gezilecek yerleri kadar dillere destan lezzetleriyle de misafirlerini memnun ediyor. Damağınızda iz bırakacak yemeklerin arasında arabaşı, uzun kabak yemeği, calla yemeği, domalan güveç, kayısılı yemeği gibi lezzetler yer alıyor. Bu lezzetler ve Ereğli’nin eşsiz havasının birleştiğinde ise ortaya unutulmaz anlar çıkıyor. Tüm bu anların tadını çıkarırken de araç kiralamanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Konya şehrinde yer alan Konya Havalimanı araç kiralama imkanından faydalanabilir, bu sayede farklı illerden gelerek Konya Ereğli ilçesini araç ile rahat bir şekilde görme imkanına sahip olabilirsiniz. Konya Ereğli kiralık araç imkanları sayesinde bu ilçede yer alan tarihi ve turistik yerleri görme şansına sahip oluyorsunuz.


Konya Ereğli’ye Nasıl Gidilir?

Konya’da bulunan Ereğli ilçesine gitmek için farklı ulaşım imkanları bulunuyor. Bu sayede farklı seçeneklerle bu ilçeyi gezebilir, farklı deneyimler yaşama imkanına sahip oluyorsunuz. Konya uçak bileti alarak farklı illerden Konya Havalimanı’na gelebilir, Konya’dan kendinize araç kiralayarak Ereğli ilçesine geçiş yapabilirsiniz. Burada bulunan araç kiralama şirketlerinin verdiği araç kiralama fiyatlarını araştırarak ortalama 154 km olan yolculuğunuzu kendi bütçenizi göre değerlendirme fırsatı yakalamış oluyorsunuz. Aynı zamanda Konya Ereğli otobüs terminaline Konya otobüs bileti alarak da da bu şehri gezme fırsatına sahip olabiliyorsun. Konya Ereğli otobüs bileti farklı şehirlerden Konya Ereğli’ye ulaşım imkanı sunuyor. Aksaray-Ereğli arası 114 km, Niğde-Ereğli arası 120 km, Karaman-Ereğli arası 112 km, Mersin-Ereğli arası 210 km, Ankara-Ereğli arası yaklaşık olarak 350 km sürüyor. Otobüs yolculuğundan sonra Ereğli ilçesine varış gerçekleştiğinde burada bulunan Konya Ereğli araba kiralama şirketlerinin araç imkanı sunuyor ve şehri keşfetme fırsatı veriyor. Ereğli’ye daha farklı ulaşım yolları ile gelmek istiyorsanız tren seyahatini tercih edebilirsiniz. Ankara’dan Ereğli Tren Garı’na inebilir ya da Ankara’dan Konya’ya trenle geçerek buradan araç kiralayabilir ve Ereğli ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra araç kiralayarak da bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Örnek olarak, Isparta araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.


Konya Ereğli’de Araç Kiralama

Konya’nın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren firmalar, araç kiralama hizmeti için farklı imkanlar sunuyor. İsteğe bağlı olarak değişen araç çeşitleri ve araç fonksiyonları, kişilere kendi bütçelerine uygun yolculuk yapma ve seyahat etme fırsatı veriyor. Bu sayede şahsi araç ile yolculuk yapmaktan daha karlı hale geliyor. Konya Ereğli araç kiralama şirketleri müşterilerine konforlu bir yolculuk yapmaları için pek çok imkanı bir arada sunuyor. Farklı araç segmentleri sunan araç kiralama şirketleri, hasar sigortası ve ekstra kasko yapma imkanını da seyahat etmek isteyen bireylere sunuyor. Aynı zamanda sunduğu farklı özellikteki araçlara ve tercihlere göre de bireylere şoför imkanı, yol tarifi için navigasyon imkanı gibi farklı hizmet imkanı da veriyor. Tüm bu detaylar, Konya Ereğli araba kiralama fiyatlarına da etki ediyor. Konya Ereğli kiralık oto imkanı sunan şirketleri tercih eden kişiler, araç tesliminin yapılması anından itibaren bu fonksiyonlardan faydalanma imkanına sahip olma şansı yakalıyor. Araç tesliminin ardından tek yapmanız gereken şehrin tadını çıkarmak oluyor.


Konya Ereğli Gezilecek Yerler

Konya’nın Ereğli ilçesine seyahat düzenlemek istiyorsanız unutulmaz anlar yaşayacağınızı bilmelisiniz. Ereğli’nin sokaklarını arşınlayabilir, doğal güzellikleri arasında huzurlu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Bu eşsiz seyahate başlamak için öncelikle araç kiralama şirketlerinden sağladığın bütçe dostu ucuz araç imkanını değerlendirebilirsin. Böylece kendi imkanlarına uygun seyahat şansını yakalamış oluyorsun. İşte Ereğli’de görebileceğiniz yerlerden bazıları;

  • Ereğli ilinde gezilecek yerlerin başında Ereğli Müzesi geliyor. Burada M.Ö. 7000 yılından başlayarak Neolitik Dönemi de içerisinde barındıran birçok eser yer alıyor. Ereğli merkezine 450 metre uzaklıkta konumlanan müzede, Roma Dönemi’ne ait heykellerden Bizans Dönemi’nin cam unguantariumlara kadar pek çok eseri yakından inceleyebilirsiniz. 
  • Konya’nın Ereğli ilçesinde bulunan Kwangjin Parkı, Kore Savaşı şehitlerinin anısına yapılmış. Parkın içerisinde yer alan çay bahçeleri, geziniz sonrasında sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor. Suni göl, sahalar, piknik alanları da parkı daha önemli bir yer haline getiriyor. Bu eşsiz mekan, Ereğli merkezden sadece 1 km ötede konumlanıyor.
  • Yemyeşil bir alanda huzurlu ve sakin anlar yaşamak istiyorsanız rotanızı Atatürk Kültür Park’na çevirebilirsiniz. Ereğli merkeze 3 km uzaklıkta bulunan parkın içerisinde yer alan suni gölün muhteşem manzarasını fotoğraflayabilirsiniz. 
  • Konya Ereğli ilçesinin en önemli turistik yerleri arasında yer alan şehir merkezine 17 km uzaklıkta olan İvriz Kaya Anıtı, şehir dışından gelen kişilerin uğrak merkezi durumunda bulunuyor. İvriz Kaya Anıtı, Hitit Dönemi’ne ait bir kaya kabartması. Bu tarihi anıtı görmek istiyor ve merak ediyorsanız Konya Ereğli kiralık araba tesliminin ardından İvriz Köyü’nü ziyaret etmelisiniz.


Konya Ereğli Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız