Konya Seydişehir

Konya Seydişehir Araç Kiralama

Türkiye’nin yüzölçümü nüfus bakımından öne çıkan illeri arasında bulunan Konya, büyükşehir statüsünde yer alıyor. Ekonomik açıdan Türkiye'nin en gelişmiş şehirlerinden olan Konya'nın doğal ve tarihsel güzellikleri de büyük önem taşıyor. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden sayılan Çatalhöyük, 2012 yılında miras listesine giriyor. 

Konya, geçmiş tarihte Anadolu Selçuklu Devleti'nin ve Karamanoğulları'nın başkenti oluyor. Konya, Seydişehir gibi gelişmiş ilçeleriyle de kendisine hayran bırakıyor. Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi’nde yer alan bu ilçe, her yanında tarihi ve doğal güzellikler barındırıyor. Konya’ya gelen turistlerin uğrak noktası olan Seydişehir’de çeşitli yerler dikkat çekiyor. Dilerseniz siz de Konya Seydişehir’e gelip buranın güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

Konya Seydişehir araç kiralama seçenekleriyle öne çıkıyor. Konya Seydişehir’in farklı konumlarında bulunan Konya Seydişehir araç kiralama şirketleri ile kontakta bulunarak kendinize uygun aracı kiralayabilirsiniz. Sevdiklerinizle yapacağınız Konya Seydişehir seyahatinizde keyifli anlar geçirmek için Konya Seydişehir oto kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Konya Seydişehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konya Seydişehir araba kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce Konya Seydişehir hakkında bilinmesi gereken hususlar bulunuyor. 

Tarihi M.Ö. 5500 yıllarına kadar uzanan Seydişehir tarihinde birçok krallık ve devlet hüküm sürüyor. Ünlü uygarlık Hititlerin de bu bölgede hüküm sürdüğünü Konya’da bulunan anıtlar sayesinde söylemek mümkün. Sultan 1. Murat Dönemi’nden Cumhuriyet’e kadar Osmanlı idaresinde kalan Seydişehir, Cumhuriyet’ten sonra ilçelik unvanına sahip oluyor.

Coğrafya konusunda da oldukça zengin olan Seydişehir; Torosların kuzey eteklerinde, Çarşamba Çayı’nın vadisindeki Suğla Ovası’nda bulunuyor. İlçenin şehir merkezine de uzaklığı 90,4 km. İklimi ise Akdeniz ve karasal iklimlerinin geçiş özelliğini taşıyor.

Siz de Konya Seydişehir kiralık araba seçeneklerinden yararlanarak seyahatinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Dilerseniz yakın şehirlerden araba kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ankara araç kiralama şirketleri ile Konya Seydişehir’e konforlu bir seyahat düzenleyebilirsiniz.

Konya Seydişehir’e Nasıl Gidilir?

Konya Seydişehir’e gitmek isteyen kişilerin karşısına birçok ulaşım olanağı çıkıyor. Konya’ya uçak, otobüs ve tren ile gitmek mümkün oluyor. Konya'ya bağlı havalimanları, Konya’ya gitme işlemini daha kolay hale getiriyor. Konya uçak bileti satın alarak şehir merkezine 18 km uzaklıkta olan Konya Havalimanı’na varabilirsiniz.

Konya’ya uçakla geldiğinizde araç kiralama işlemine ihtiyacınız olabilir. Bunun için Konya Havalimanı araç kiralama işlemini gerçekleştirmek için oldukça uygun. Konya Havalimanı’ndan alacağınız ucuz araç sayesinde kısa bir süre içerisinde şehir merkezine ulaşma imkanınız oluyor. Bu noktada araç kiralama şirketleri ile iletişim içerisinde kalarak aracınızı teslim alabilirsiniz.

Konya otobüs bileti alarak Türkiye’nin pek çok ilinden bölgeye ulaşabilirsiniz. 

  • Konya- Ankara arası 350 km, 
  • Konya- İstanbul arası 670 km, 
  • Konya- İzmir 608 km, 
  • Konya- Antalya arası 208 km, 
  • Konya- Karaman arası 168 km, 
  • Konya- Mersin arası ise 395 km olarak dikkat çekiyor. 

Konya Otogarı ve şehir merkezi arasında 5 km uzaklık bulunuyor.

Konya’ya ulaşım alternatifi olarak tercih edebileceğiniz bir diğer araç ise tren oluyor. Şehir merkezine 3 km uzaklıkta bulunan tren garından birçok şehre ulaşım sağlanabiliyor.

Konya Seydişehir’de Araç Kiralama

Konya Seydişehir araç kiralama fiyatları sayesinde bu işlemden uygun bir şekilde faydalanabilirsiniz. İhtiyaç ve isteklere göre şekil alan araç kiralama fiyatları, ekstra ve yüksek ücretler ödememenize yardımcı oluyor. 

Farklı kalibrede bulunan araçları hizmetinize sunan araç kiralama şirketlerinin size sunacağı özelliklere göre şekillenen Konya Seydişehir kiralık araba fiyatlarını inceleyebilir, istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz aracı seçebilirsiniz. 

Araç teslim anından itibaren araç kiralama şirketleri sizinle her daim iletişimde oluyor. Sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz keyifli yolculuklar için çaba harcayan bu firmalar, temizliğe de ayrı önem veriyor. Düzenli olarak dezenfekte edilen araçlar güvenilir ve konforlu bir yolculuk yaşamanızı sağlıyor. Birçok açıdan fayda sağlayan araç kiralama işlemi bu teferruatlar sayesinde daha ilgi çekici hale geliyor.

Konya Seydişehir Gezilecek Yerler

Konya Seydişehir kiralık araç sayesinde Konya Seydişehir’i gezmeye başlayabilirsiniz. 

  • Gezmeye Seydişehir’in Manavgat yolu üzerinde yer alan Tınaztepe Mağarası’ndan başlayabilirsiniz. Mağarada yapılan araştırmalar sonucunda hastalar için birçok tedavi sunuluyor. Ayrıca mağaranın çevresinde dinlenme tesisleri ve mesire alanları da yer alıyor. Seydişehir ve Tınaztepe Mağarası arasında 24,2 km bulunuyor.
  • Bir diğer ziyaret edilmesi gereken yer ise ilçenin en huzurlu yerlerinden olan Seydişehir Kuğulu Park. Konya Seydişehir kiralık oto sayesinde gelebileceğiniz Kuğulu Park, Toros Dağları arasında bulunan Küpe Dağı eteklerine kurulu olarak konumlanıyor. İçerisinde yapay gölet bulunduran bu park yeşillikler arasında adeta seyir zevki sunuyor. İlçe merkezi ve Seydişehir Kuğulu Park arasında 4,8 km bulunuyor.
  • Araç teslim sonrası aldığınız aracınızla ziyaret edebileceğiniz bir başka yer ise Vasada Antik Kenti. Uzun süre kazı çalışmaları sonrasında gün yüzüne çıkan kentte kazı çalışmalarına devam ediliyor. Bu bölgede yer alan Vasada Antik Tiyatrosu’nun tarihi ise Roma Dönemi’ne ait. Tarihi bir güzellik olan bu tiyatro mutlaka gelinmesi gereken noktalardan. Seydişehir ve Vasada Antik Tiyatrosu arasında 12 km mesafe var.
  • 1310 tarihinde ilçeye şehir kurmak için gelen Seyyid Harun Kümbeti ve diğer dini kişiliklerin türbeleri de Seyyid Harun Veli Camii’nde bulunuyor. İnanç turizminde önemi büyük olan bu camiyi Seydişehir gezilecek yerler rotanıza eklemelisiniz. İlçe merkeziyle Seyyid Harun kümbeti ve Seyyid Harun Veli Camii arası mesafe 400 m olarak ölçülüyor.

Konya Seydişehir Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız