Ankara Öveçler

Ankara Öveçler Araç Kiralama

Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Ankara ili, Türkiye’nin başkenti ve ikinci büyük şehri olmasıyla ön plana çıkıyor. Ankara ili coğrafi olarak Türkiye’nin merkezine çok yakın bir konumda. Şehrin büyük bir kısmı İç Anadolu Bölgesi’nde yer almasına rağmen Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ufak bir bölümü de bulunuyor. Ankara ili, 13 Ekim 1923 tarihinde başkent olarak ilan edildikten sonra hızla gelişmeye başlamış olup kentin gelişimi hala hızla devam ediyor. Ankara şehri, Türkiye’de en çok üniversiteye sahip olan illerden biri olduğundan dolayı aynı zamanda bir öğrenci şehri olarak da biliniyor.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde konumlanan Öveçler semti, merkezi bir konumda bulunmasından dolayı şehri ziyaret edenlerin gitmek istedikleri ilk yerlerden biri oluyor. İl merkezine 6,5 km uzaklıkta bulunan Öveçler semtinde Ankara Öveçler araç kiralama işleminizi gerçekleştirerek şehirdeki seyahatinizi kolay ve keyifli bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Aynı zamanda Ankara’ya komşu olan Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir illerini de Ankara Öveçler kiralık aracınızla güvenli ve keyifli bir şekilde ziyaret etme imkanınız bulunuyor. Dilerseniz Eskişehir araç kiralama firmalarından da kendinize uygun kiralık aracı temin ederek Ankara’yı ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Öveçler araç kiralama fiyatları şirketten şirkete belirli segmentlere göre değişiklik göstermekte olup her bütçeye uygun kiralık araç bulunuyor. Taleplerinize ve bütçenize uygun kiralık aracı, Ankara Öveçler araç kiralama firmalarında bulmanız mümkün.

Ankara Öveçler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara şehri gerek coğrafi konumu gerekse ikliminden dolayı geçmişten günümüze kadar birçok medeniyete ev sahibi olmuş bir şehir. Türkiye’nin tarihinde de büyük bir yere sahip olan Ankara, bünyesinde birçok tarihi, kültürel ve doğal mekan barındırıyor. Ankara Öveçler araba kiralama işleminizi gerçekleştirmeden önce Ankara’yla ilgili bazı önemli hususları öğrenip seyahatinizi çok daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Ankara’da yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu şehrin tarihinin Eski Taş Çağı’na kadar uzandığı ortaya çıktı. Sakarya ve Kızılırmak nehirlerinin tam ortasında konumlanan Ankara, su kaynağı ve tarım yapmaya elverişli iklim şartları olduğu için birçok medeniyet tarafından yerleşim yeri olarak tercih ediliyor. Şehir, demir yolu ile İstanbul’a ulaşımı olduğu ve Türkiye’nin merkezinde konumlandığı için ülkeye pek çok fayda sağlıyor. Bu nedenle Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milli Mücadele Dönemi’nde Heyet-i Temsiliye yönetiminin merkezini Ankara olarak belirlediği biliniyor.

Ankara şehri, eşsiz güzelliğe sahip doğal alanları, birçok medeniyetten izler taşıyan binaları ve tarihi mekanları ile ziyaretçilerini büyülüyor. Ankara Öveçler, merkezi konumuyla şehri ziyaretiniz sırasında gezebileceğiniz birçok yere yakın mesafede. Ankara Öveçler kiralık araba firmaları sayesinde kolaylıkla Öveçler’e 5,6 km uzaklıkta bulunan Anıtkabir’i, 7,5 km uzaklıktaki Ankara Kalesi’ni, 7,6 km uzaklıktaki Roma Hamamları ve Antik Kent’i ziyaret etme olanağınız bulunuyor. Ayrıca uygun fiyat seçenekleriyle hizmetinize sunulan Ankara Öveçler kiralık otomobil çeşitleri sayesinde Ankara ziyaretiniz sırasında pek çok yere kolayca ulaşabilirsiniz. Kokoreç, Ankara tavası, Beypazarı güveci ve bu şehre özgü daha birçok lezzeti denemek için şehirdeki restoran ve kafelere istediğiniz zaman gitmeniz de mümkün.

Ankara Öveçler’e Nasıl Gidilir?

Ankara’ya seyahat etmek isteyen kişiler için birçok ulaşım alternatifi bulunuyor. Her sezon gerek yurt içinden gerekse yurt dışından Ankara’ya birçok ziyaretçi geliyor. Ankara iline, bulunduğunuz şehirden hava yolu, kara yolu ve demir yolu alternatifleriyle kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

Ankara’ya daha hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak isteyen kişilerin bulundukları şehirdeki havalimanından Ankara Esenboğa Havalimanı’na olan Ankara uçak biletlerini incelemelerinde fayda var. Ankara Öveçler ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında 33,8 km mesafe bulunuyor. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama şirketleri ile araç kiralama işleminizi gerçekleştirerek şehirdeki seyahatinize hemen başlamanız mümkün.

Ankara şehrine kara yolu alternatifi ile de kolaylıkla ulaşma imkanınız bulunuyor. Ankara Öveçler’e 4,6 km uzaklıkta bulunan Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali’ne Türkiye’nin her yerinden seferler düzenleniyor. Ankara otobüs biletini bulunduğunuz şehirden uygun olduğunuz tarih için temin ederek Ankara’ya ulaşmanız mümkün. Ankara; 

  • Bolu’ya 185 km, 
  • Çankırı’ya 122 km, 
  • Kırıkkale’ye 70,2 km, 
  • Kırşehir’e 173 km, 
  • Aksaray’a 226 km, 
  • Konya’ya 258 km ve 
  • Eskişehir’e 233 km uzaklıkta.

Ankara’ya İstanbul, Konya, Karaman ve Eskişehir’den yüksek hızlı trenle de ulaşma imkanınız bulunuyor. Ankara YHT Garı, Ankara Öveçler’e 6,7 km uzaklıkta. Yüksek hızlı trenle Ankara’ya İstanbul’dan 5 saat, Eskişehir’den 1 saat 26 dakika, Konya’dan 1 saat 49 dakika, Karaman’dan 2 saat 49 dakikada ulaşmanız mümkün.

Ankara Öveçler Araç Kiralama

Ankara Öveçler araç kiralama şirketleri şehirde bulunduğunuz süre boyunca konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmeniz için sizlere birçok hizmet sunuyor. Şirketlerin sunduğu hizmetler arasında ekstra kasko, hasar sigortası gibi hizmetler bulunuyor. Ayrıca ek olarak navigasyon ve ekstra şoför talep etme imkanınız da mevcut.

Ankara Öveçler kiralık araba fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösteriyor. Her bütçeye uygun şekilde bulunan kiralık araba fiyatları sayesinde şahsi aracınızla yapacağınız seyahate göre çok daha avantajlı bir seyahat gerçekleştirmeniz mümkün. Ayrıca araç teslimi gerçekleştiği andan itibaren arabayı kiraladığınız firmaya 7/24 ulaşabilme ve tüm sorularınızı sorma imkanınız bulunuyor.

Ankara Öveçler’de Gezilecek Yerler

Ankara Öveçler konumu itibariyle Ankara’nın birçok yerine çok yakın mesafede bulunuyor. Ankara Öveçler oto kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra şehirde bulunduğunuz süre boyunca mutlaka görmeniz gereken yerlerden bazıları şunlar:

  • Ankara ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken yerlerden ilki Ankara Öveçler’e 5,9 km uzaklıkta konumlanan Anıtkabir’dir. Şehrin ve Türkiye’nin en önemli yerlerinden biri olan Anıtkabir gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından her gün yüzlerce ziyaretçi ağırlıyor.
  • Öveçler’de kiraladığınız ucuz araçla gerçekleştirdiğiniz seyahat sırasında görmeniz gereken yerler arasında Ulus Meydanı da bulunuyor. Ulus Meydanı Ankara Öveçler’e 7,2 km uzaklıkta. Meydanda geçmişten günümüze kadar gelmiş olan cami, birçok medeniyete ait izler taşıyan müzeler bulunuyor.
  • İsmini Mustafa Kemal Atatürk’ten almış olan Atakule, şehirde görmeniz gereken diğer bir yer. Şehri tüm ihtişamıyla önünüze seren Atakule Ankara Öveçler’e 3,2 km uzaklıkta.

Ankara Öveçler Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız