Ankara Pursaklar

Ankara Pursaklar Araç Kiralama

Türkiye’nin başkenti Ankara’nın en popüler ilçeleri arasında bulunan Pursaklar, şehir merkezine yaklaşık 30 km mesafede yer alıyor. Pursaklar, merkeze yakın olduğundan dolayı küçük bir ilçe olsa dahi kalabalık semtler arasında bulunuyor. Bol yeşilliği ile sevilen ilçe Pursaklar, havaalanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlayan protokol yolu olarak da önem kazanıyor. Şehrin en eski yerleşim bölgelerinden bir tanesi olan Ankara’nın Pursaklar ilçesinde pek çok tarihi esere rastlamak da mümkün. Tarihi son derece eskiye dayanmasına rağmen Pursaklar, 2008’de ilçe olmaya hak kazanmış.

Ankara’nın merkezi ilçelerinden olan ve görülmesi gereken yerleri bulunan Pursaklar’ı gezmek ve keşfetmek adına Ankara Pursaklar araba kiralama işlemi tercih edilebilir. Siz de Ankara ziyaretinizde Pursakları da görmek ve rahatça gezmek istiyorsanız burada araç kiralayabilir, bu hizmetin sunduğu avantajlardan da faydalanabilirsiniz. İsterseniz yakın ilçe ya da semtlerden de aracınızı kiralayarak Pursaklar’a ulaşabilirsiniz. Örneğin; Ankara’nın Komşu illerinden biri olan Eskişehir’den otomobil kiralayabilirsiniz. Bunun için Eskişehir araç kiralama firmaları ile görüşerek Pursaklar’a rahatça ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Ankara Pursaklar kiralık araba fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleyerek kendinize uygun aracı seçebilirsiniz. Farklı istekler doğrultusunda değişebilen araç çeşitleri ile ön plana çıkan araç kiralama fiyatlarından uygun seçimi yapabilirsiniz. Bulunduğunuz konumdan arabanızı hemen teslim alma avantajından faydalanabilirsiniz.

Ankara Pursaklar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Pursaklar araç kiralama işleminizi yapmadan önce Pursaklar hakkında bazı bilgileri öğrenmeniz sizin için faydalı oluyor. Edindiğiniz bu bilgiler ile Ankara Pursaklar gezinizi daha verimli geçirebilirsiniz.

Şehrin en eski yerleşim bölgelerinden bir tanesi olan Ankara Pursaklar’da pek çok tarihi esere rastlamanız mümkün. Eskiden bir köy olan Pursaklar’ın ismine, yazılı kaynaklarda ilk defa 1463 yılında rastlanıyor. Bu zamanlarda adı Busaklar olan bölgedeki yerleşimin 200 yıl öncesinde başladığı tahmin ediliyor. Çubuk Ovası çevresinde kurulan yerleşim yeri, çeşitli olaylar neticesinde günümüzdeki önemine kavuşuyor ve Pursaklar tarihi başlamış oluyor. 1970’den sonra Pursaklar’ın çevre şehir ve ilçelerinden gelenlerle beraber bölgenin nüfusu artıyor ve 1986 yılında da belediye sıfatına kavuşuyor. 2008 yılında bağlı olduğu Keçiören’den ayrılıyor. Sonrasında ise Altındağ ve Çubuk ilçelerinden aldığı mahalleler ile ilçe oluyor.

Ankara Pursaklar kiralık arabanızla gezip görebileceğiniz birçok yere sahip. Pursaklar’da yer alan müzeler, tarihi camiler ve doğal oluşumlar görülmeyi bekliyor. Aynı zamanda Pursaklar’da yer alan restoranlarda meşhur Ankara tavasını, yaprak dönerini ve Aspavayı muhakkak denemelisiniz.

Ankara Pursaklar oto kiralama hizmetini aldıktan sonra diğer programınız, konaklayacağınız yere gitmek oluyor. Burada sizlere farklı konaklama seçenekleri de sunuluyor. Kendinize göre uygun şekilde sunulan konaklama alternatifleri, uygun fiyat aralıkları ile ön plana çıkıyor. Özellikle de Pursaklar Merkez ve Ankara şehir merkezine yakın olan otellerde konaklama daha fazla tercih ediliyor.

Ankara Pursaklar’a Nasıl Gidilir?

Pursaklar’da bulunduğunuz şehirden gelirken farklı yolları tercih edebilirsiniz. Bu yollardan en çok tercih edileni ise hava yolu oluyor. Ankara uçak bileti satın alarak Ankara Esenboğa Havalimanı’na inebilir, Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetler sayesinde konaklayacağınız otele daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Pursaklar’a ulaşmak için otobüs yolculuğunu da tercih edebilirsiniz. Ankara otobüs bileti alarak otogara ulaşabilirsiniz. Otobüs yolculuğunuzdan sonra veya önce Ankara Pursaklar kiralık araç işlemini tamamlayarak seyahatinizi devam ettirebilirsiniz.

Ankara’ya komşu şehirlerden de araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Ankara-Eskişehir 235 km iken Kırıkkale-Ankara arası 75 km. Siz de komşu şehirlerden buraya gelmek için araç kiralayabilir ve yolculuğunuzu konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ankara Pursaklar’da Araç Kiralama

Ankara Pursaklar araç kiralama fiyatları, Ankara ve Pursaklar’ın görülmesi gereken yerlerini daha rahat bir şekilde gezebilmek için uygun rakamlarla karşınıza çıkıyor. Manuel, otomatik, dizel, benzinli ve birçok özelliğe ayrılan araçların fiyatları da farklı aralıklarda olabiliyor. Ancak her bütçeye uygun araçlar da yine firmalar tarafından sunuluyor. Araç kiralama işlemi, şahsi araçla yapılan seyahate göre daha uygun bir seçenek oluyor. Aynı zamanda farklı imkanları da beraberinde getiriyor.

Ankara Pursaklar araç kiralama şirketleri, aldığınız hizmette konforlu ve güvende olmanız adına farklı imkanları da sizlere sunuyor. Araba çeşitliliğinin olduğu firmalar, kasko ve sigorta gibi önemli hizmetleri de sizin isteğinize bırakıyor. Aynı zamanda şoför hizmeti, harita hizmeti gibi hizmetler de firmalar tarafından sizlere sunuluyor.

Şirket, size araç teslim anından sizin aracı bırakma anınıza kadar aklınıza takılan soruları cevaplıyor olacak. Hijyenik ve konforlu bir yolculuk için araçlar sürekli temizleniyor ve dezenfekte edilerek sizlere teslim ediliyor. Bu özellikler ile de araç kiralama işlemi, oldukça uygun bir seçenek oluyor.

Ankara Pursaklar’da Gezilecek Yerler

  • Pursaklar’a gelindiğinde ilk gidilen yerlerden biri olan Dolfinaryum ve Yunus Gösteri Merkezi’ne ucuz araç kiralayarak gidebilirsiniz. Bu gösteri merkezinde yunusların gösterilerini izleyebilir ve yunusları sevebilirsiniz.
  • Ankara Pursaklar kiralık oto hizmetini alarak Kayaönü bölgesini de ziyaret edebilirsiniz. Yüksek bir noktada yer alan Kayaönü’ne gelerek Ankara’yı tepeden izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.
  • Pursaklar’da gezebileceğiniz bir diğer yer de Paşa Kayalıkları oluyor. Buraya Ankara Pursaklar araç kiralama firmalarından alacağınız hizmetle rahatça ulaşabilirsiniz. Paşa Kayalıkları’nda tarihin derin izleri yer alıyor. Burada savaşlardan kalan kalıntılar hala korunuyor.


Ankara Pursaklar Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız