İzmir Selçuk

İzmir Selçuk Araç Kiralama

Ege Bölgesi’nin en güzel illerinden olan İzmir, eşsiz tatil beldeleri, modern yaşam standartları, tarihi ve kültürel zenginliği ile öne çıkıyor. İzmir, Türkiye’nin 3. en kalabalık ili. Hem yaşamak için hem de tatil yapmak için sıklıkla tercih edilen İzmir, ziyaretçilerine unutulmaz zamanlar yaşatan bir il ve gidenleri kendisine yılın her zamanı hayran bırakıyor. İzmir’i ziyaret ederseniz yapabileceğiniz birçok aktivite, gidebileceğiniz birçok yer mevcut. İzmir, her yaş grubuna hitap eden bir şehir. 

İzmir’in kuzeyinde Madra Dağları, batısında Çeşme Yarımadası, doğusunda Manisa ve Aydın yer alıyor. Yüzölçümü yaklaşık 12 bin km olan İzmir, Türkiye’nin önde gelen ticaret merkezlerinden biri. Ayrıca Roma İmparatorluğu için büyük öneme sahip olan Efes kenti şu an İzmir’in bulunduğu bölgede yer alıyordu ve bu kentin antik kalıntıları İzmir’de büyük ilgi görüyor. 

Akdeniz iklim kuşağında yer alan İzmir, tatil fırsatları için de oldukça önemli bir nokta. Siz de tatil yapmak, bölgenin kültürel değerlerine tanıklık etmek ve tarihi alanları ziyaret etmek isterseniz İzmir Selçuk araç kiralama ile seyahatinizi planlayabilirsiniz. Komşu illerden de araç kiralayabilirsiniz. Örneğin; Manisa ya da Aydın araç kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. 

İzmir Selçuk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İzmir’e gitmeden önce bölge hakkında bilgi edinmeniz öneriliyor. İzmir, Ege denizindeki ikinci en büyük şehir olarak Atina’dan sonra yer alıyor. Bölgede bulunan birçok farklı fabrika sayesinde ülke ekonomisine büyük katkısı bulunan İzmir’de iş fırsatları da oldukça geniş. İzmir’in tarih boyunca ev sahipliği yaptığı medeniyetlerde de önemli bir yere sahip olduğu biliniyor.

İzmir’deki ilk yerleşim yerinin İzmir Höyüğü olduğu düşünülüyor. Bu alanın jeolojik açıdan oldukça avantajlı olması sebebiyle yerleşim yeri olarak tercih edildiği düşünülüyor. Zaman geçtikçe nüfus artışının sonucu olarak sınırların genişlediği biliniyor.

Alaçatı, Çeşme, Foça gibi tatil beldeleri ile İzmir, her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Cam gibi şeffaf denizi, tatlı küçük sokakları ve en önemlisi sıcakkanlı Ege insanı ile bu tatil beldeleri, alışılmışın dışında ve oldukça huzurlu bir tatil fırsatı olarak karşımıza çıkıyor.

İzmir’in bir diğer çekici özelliği ise mutfağı. Ege mutfağının vazgeçilmezlerinin tamamını İzmir’de tadabilir, bir gastronomi şöleni yaşayabilirsiniz. Etli ekmek dolması, İzmir köfte, boyoz, kabak çiçeği dolması gibi lezzetleri denemek isterseniz İzmir Selçuk araba kiralama seçeneklerine göz atmanız gerekiyor.

İzmir Selçuk’a Nasıl Gidilir?

İzmir’e gitmek için birçok farklı seçeneğiniz bulunuyor. Hava yolunu tercih ederseniz İzmir uçak bileti aldıktan sonra varacağınız nokta İzmir Adnan Menderes Havalimanı. Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta bulunan havalimanına Türkiye’nin birçok ilinden direkt uçuş bulunuyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı araç kiralama ile İzmir yolculuğunuza rahatlıkla başlayabilirsiniz.

İzmir otobüs bileti alarak da bölgeye ulaşmak mümkün. Her gün farklı illerden İzmir’e otobüs seferleri düzenleniyor. İzmir, İstanbul’dan 478 km, Denizli’den 268 km, Manisa’dan 150 km, Ankara’dan 590 km, Muğla’dan 300 km uzaklıkta yer alıyor. İzmir Otogarı’ndan da İzmir Selçuk oto kiralama ile güvenle araç kiralamanız mümkün. 

Demir yolu da İzmir’e ulaşabilmeniz için bir seçenek. Ankara’dan trenle İzmir’e 13 saat 40 dakika, İstanbul’dan 10 saat süren bir yolculuk ile ulaşmanız mümkün. Tren yolculuğu yapabileceğiniz diğer iller arasında Manisa, Denizli, Ankara, Kütahya yer alıyor. Tren garından da İzmir Selçuk kiralık araba edinebilir, bulunduğunuz yerden kiralık arabanız ile ayrılabilirsiniz. 

İzmir Selçuk’ta Araba Kiralama

İzmir’de gezip görülmesi gereken birçok yer bulunuyor. Özellikle antik kentler ve tatil beldeleri merkezden uzak olduğu için ulaşım sıkıntı olabiliyor. Bu yüzden İzmir Selçuk araç kiralama fiyatlarını inceleyerek tercihinizi yapmak, size avantaj kazandırıyor. İzmir Selçuk araba kiralama fiyatları oldukça geniş bir skalaya sahip. Siz de ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda bir araç bulabilir, keyifli ve konforlu bir şekilde İzmir seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Selçuk araç kiralama şirketleri, müşterilerine en konforlu ve en güvenli seçenekleri sunmak için çalışıyor. Dilerseniz tek başınıza, dilerseniz bir grupla veya ailenizle gerçekleştireceğiniz seyahatinizde yanınızda bulunmak ve isteklerinizi gerçekleştirmek için ellerinden gelen yapılıyor. İzmir Selçuk kiralık araba fiyatları ise sizin aracınızdan beklentiniz doğrultusunda sunulan seçeneklere göre değişiyor. 

İzmir’de Gezilecek Yerler

  • İzmir’i ziyaret ettiğiniz zaman gezip görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Eğer tarih seven biriyseniz Efes Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmeniz öneriliyor. Esasen antik bir Yunan kenti olan Efes, ilerleyen zamanlarda Roma İmparatorluğu’na hizmet etmiş. Kuruluşu ise milattan önce 6000’e dayanıyor. İzmir merkezinden 82 km uzaklıkta olan Efes Antik Kenti’ne İzmir Selçuk kiralık oto ile kolayca ulaşabilirsiniz. 
  • İzmir’de gitmeniz gereken bir diğer yer ise Meryem Ana Evi. Bu evin, Meryem Ana’nın hayatındaki son günlerini geçirdiği ev olduğu biliniyor. Mimarisi ile öne çıkan Meryem Ana Evi, Hristiyan dünyası için oldukça önemli. Günümüzde de bu evde ayinler düzenleniyor. Siz de İzmir’de ucuz araç kiralayarak Meryem Ana Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. 
  • İzmir’i ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken bir diğer yer ise Şirince Köyü. Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Şirince, küçük ve tipik bir Ege kasabası. Bir efsaneye göre kıyamet koptuktan sonra ayakta duracak tek yer Şirince. Beyaz evleri ve dar taşlı sokakları ile oldukça ilgi çekici bir mimariye sahip. İzmir Selçuk kiralık aracınızla seyahat ederken bu köyü de mutlaka ziyaret etmelisiniz.
  • İzmir’in sembolü olarak bilinen Saat Kulesi, Kordon’da yer alıyor. 1901 yılında yaptırılmış olan bu saat kulesi, zarif görünümü ile görenleri büyülüyor. Üzerindeki taş işlemeleri görmeye değer. İzmir’in en önemli sembolünü görmek isterseniz araç teslim sonrası kolaylıkla bu noktaya gitmeniz mümkün.


İzmir Selçuk Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız