Konya Akşehir

Konya Akşehir Araç Kiralama

Akşehir, Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya’nın ünlü ilçelerinden bir tanesi olarak biliniyor. Binlerce yıllık tarihi ve zengin bir kültürü bulunan ilçe, özellikle Nasreddin Hoca’nın memleketi olması ile öne çıkıyor. Doğal, tarihi ve kültürel güzellikleri bakımından görülmeye değer pek çok unsura sahip olan ilçede yapılacak birbirinden farklı pek çok aktivite bulunuyor. 

İlçeyi doyasıya gezmek için kiralama hizmeti alabileceğiniz pek çok Konya Akşehir araç kiralama firması bulunuyor. Bu firmalar vasıtasıyla kiraladığınız özel araç sayesinde ilçede ulaşımı kolayca sağlayabilir ve bölgenin kültürüne konforlu bir biçimde ortak olabilirsiniz. Aracınızı kiralamanın ardından Konya’nın turistik noktalarından bir tanesi olan Akşehir’de günlerinizi dolu dolu geçirebilir ve konaklama olanaklarından faydalanarak burada eşsiz bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Konya Akşehir oto kiralama işlemini, özellikleri bakımından farklılık gösteren araç seçenekleri arasından tercihleriniz doğrultusunda bir seçim yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi Akşehir’de gerçekleştirebileceğiniz gibi Konya’nın çevre illerinden de yapmanız mümkün. Bu sayede ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştırabilir ve Antalya, Ankara, Eskişehir, Isparta gibi Konya’ya yakın mesafedeki illerden Akşehir’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Örneğin, Ankara araç kiralama hizmeti, kolayca Akşehir’e gelmek için değerlendirebileceğiniz seçeneklerden birine örnek oluşturuyor. 

Konya Akşehir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konya Akşehir kiralık araç hizmeti almadan önce Akşehir hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Bu detayları bilmek, buradaki gerçekleştireceğiniz gezi öncesinde ilçe hakkında bilgi sahibi olmanızı ve bölgeyi tanımanızı sağlıyor. Köklü tarihi ve zengin kültürü ile öne çıkan ilçe, Konya şehir merkezine 135 km mesafede konumlanıyor. Korunmaya değer yapıları ile bilinen Akşehir’in birçok bölgesinde Selçuklu mimarisinden esintileri görmek mümkün oluyor. Bu alanları gezerek, ilçedeki mimari ve kültürel izleri yakından hissedebilirsiniz.

Konya Akşehir kiralık araba ile ilçenin farklı noktalarında yer alan bu zengin kültürün ürünü olan yapılara hızlı bir şekilde ulaşabilir ve yapıları detaylı biçimde inceleyebilirsiniz. Doğal güzellikler bakımından da oldukça zengin olan Akşehir’de yüzölçümü bakımından Türkiye’nin beşinci gölü olan Akşehir Gölü yer alıyor. Nasrettin Hoca’nın “maya çaldığı göl” olarak anılan bu yer, ilçede görsel bir şölen oluşturma niteliği taşıyor. Görselliğinin yanı sıra çeşitli canlı zenginliğini de içinde barındıran göl, Akşehir’in önemli değerlerinden birini oluşturuyor. 

Konya Akşehir’e Nasıl Gidilir?

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Konya’nın Akşehir ilçesine ulaşım sağlamak için farklı alternatifler mevcut. Bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösterebilecek bu ulaşım alternatifleri; kara, hava ve demir yollarından oluşuyor. 

Hava yolu ulaşımı, ilçeye ulaşımın daha kısa sürelerde gerçekleşmesini sağlayan konforlu bir seçenek oluyor. Pek çok ilden gerçekleşen uçuşlar sayesinde Konya uçak bileti alarak şehir merkezine 20 km mesafede bulunan Konya'ya bağlı havalimanlarına ulaşabilir, ardından Akşehir’e doğru yola çıkabilirsiniz. Akşehir’e yapacağınız yolculukta Konya Havalimanı araç kiralama fırsatlarını değerlendirebilir ve yolculuğunuzu kiralık aracınızla gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz şehre komşu olan kente ait Antalya araç kiralama imkanlarına da göz atmanız mümkün.

Konya Akşehir’e giderken kullanabileceğiniz diğer bir ulaşım şekli ise kara yolu ulaşımı oluyor. Konya; 

  • Ankara’ya 271 km, 
  • Afyon’a 221 km, 
  • Antalya’ya 291 km ve 
  • Karaman’a ise 108 km mesafede bulunuyor. 

Kente, Konya otobüs bileti alarak kısa bir yolculuk gerçekleştirdikten sonra varmak mümkün oluyor. Yolculuğun ardından şehir merkezine yaklaşık 10 km mesafede konumlanan Konya Otobüs Terminali’ne ulaşarak buradan araç kiralayabilirsiniz. Alacağınız Konya Akşehir araba kiralama hizmeti ile ilçeye kısa ve konforlu bir yolculuktan sonra varabilir ve gezinize başlangıç verebilirsiniz.

Hava ve kara yolunun yanı sıra demir yolu ulaşımı da Akşehir’de kullanabileceğiniz diğer ulaşım alternatifi oluyor. Konya’ya tren vasıtasıyla ulaşabileceğiniz iller arasında; Ankara, İzmir, Afyon, Uşak, Adana, İstanbul ve Eskişehir yer alıyor. Bu illerden yapacağınız yolculuk sonrasında Konya Tren Garı’na ulaşmanızın ardından Konya Akşehir araç kiralama şirketleri vasıtasıyla Akşehir’e geçiş yapabilirsiniz. 

Konya Akşehir’de Araç Kiralama

Konya Akşehir’de araç kiralama işlemini yapabileceğiniz pek çok şirket bulunuyor. Bu şirketlerin sunduğu olanaklar, Akşehir’de kiralama hizmetini avantajlı hale getiriyor. Konya Akşehir araç kiralama fiyatları, bu avantajlı noktalardan önemli bir tanesini oluşturuyor. Ucuz araç bulabileceğiniz firmalar, bütçenizi korumaya yardımcı olurken aynı zamanda konforunuzdan da ödün vermemenizi sağlıyor. 

Araç teslim aldığınız andan itibaren, araç kiralama firmaları tarafından konfor düzeyinizi artıracak pek çok avantaj size özel olarak sunuluyor. Bu avantajlardan bir tanesi, dilediğiniz özellikteki aracı seçebilme imkanına sahip olmanız. Bu sayede dilediğiniz özelliklere sahip araç ile Konya Akşehir’de keyifli bir sürüş deneyimi yaşayarak gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Size sunulan ekstra hizmetler arasında; kasko, navigasyon ve ekstra şoför gibi ayrıcalıklar da bulunuyor. Güvenliğinizi ve konforunuzu artıran bu alternatifler, aldığınız hizmetten daha da memnun olmanızı sağlıyor. Araç kiralama şirketleri, kiralık otomobiller hakkında merak ettiğiniz diğer tüm sorularınızın cevaplarını da anında vererek kafanızda bir soru işareti kalmamasını sağlıyor.

Konya Akşehir’de Gezilecek Yerler

  • Temin ettiğiniz Konya Akşehir kiralık oto ile yapacağınız gezide ilk durak olarak şehir merkezine 129 km mesafede bulunan Nasreddin Hoca Türbesi’ni belirleyebilirsiniz. Yeşil alanlarla çevrili bu türbeye giderek Akşehir gezinize başlayabilirsiniz. Sahip olduğu farklı mimarisinin özel kıldığı bu türbede dikkat çeken bir diğer detay ise, dünyanın tam ortasını sembolize eden bir noktanın burada bulunması oluyor.
  • Konya Akşehir kiralık araba fiyatlarının sunduğu avantaj sayesinde burada pek çok noktayı gezebilir ve dolu dolu bir Akşehir turu gerçekleştirebilirsiniz. Gezinizde doğal alanlara da yer vermek istiyorsanız başka bir durak olarak şehir merkezine 129 km mesafede bulunan Nasrettin Hoca Gülmece Parkı’nı seçebilirsiniz. Birbirinden önemli heykellerin bulunduğu bu park, kanalların arasında konumlanıyor. Doğası ile de dikkat çeken park, tertemiz havası ve içerisinde bulunan mekanları ile eğlenceli vakit geçirmenizi sağlıyor. 
  • Tarihi Akşehir evleri de ilçede ziyaret edebileceğiniz lokasyonlardan bir tanesini oluşturuyor. İlçenin tarihi dokusundan ve geleneksel mimarisinden birçok iz bulabileceğiniz bu evler, restorasyon çalışmaları yapılarak günümüze geliyor. Aynı zamanda kentsel sit alanı olarak korunan Akşehir evlerinin bulunduğu daracık sokaklarda gezerken hoş vakitler geçirebilirsiniz.

Konya Akşehir Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız