Konya Meram

Konya Meram Araç Kiralama

Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük şehri olan Konya, turistik, eğitim ve iş hayatı açısından oldukça önemli bir noktada bulunuyor. Meram ise Konya’nın merkez ilçelerinden biri olarak özellikle tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Lezzet turizmi ile de dikkat çeken Meram, köklü tarihi ile de ziyaretçilerin kaliteli vakit geçirmesini sağlıyor. Isparta, Adana, Antalya, Mersin ve Ankara gibi önemli şehirler ile bağlantı sağlayan ana yollara sahip olan Meram, bu şehirlerden seyahat edenlerin de her zaman uğrak yerlerinden biri olmayı sürdürüyor. 

Eğitim, sanayi, tarım ve hayvancılık üzerine faaliyet gösteren Meram’ı ziyaret etmek için Konya Meram araç kiralama firmaları hizmet veriyor. Antalya, Karaman, Isparta, Afyon, Eskişehir gibi sayısız şehre komşu olan Konya, tam merkezinde ise Meram’a sahip. Konya Meram’ı ziyaret etmek için de komşu şehirlerden araç kiralayarak gelmek mümkün. Antalya’dan araç kiralayarak Meram’a ulaşmak da birçok ziyaretçinin tercihleri arasında yer alıyor. 

Konya Meram araç kiralama fiyatları, farklı segmentlerde araçların olmasından kaynaklı farklı bütçelere hitap edebiliyor. İstediğiniz özelliklerde araç kiralayarak siz de araç kiralamanın keyfini çıkarabilirsiniz ve seyahatinizi bu avantajları göz önünde bulundurarak planlayabilirsiniz. 


Konya Meram Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konya Meram oto kiralama işlemlerini tamamlamadan önce Meram hakkında kısa araştırma yapmak ve ilçeyi keşfetmekte yarar var. Planlı ve araştırma yapılarak gidilen Meram, tatilinizin veya seyahatinizin daha verimli geçmesine yardımcı oluyor. 

Konya Meram kiralık araç ile seyahat edilebilen Konya’nın en önemli yerlerinden biri. Meram’da bulunan tarihi yerler, tarımsal alanlar ve yöresel lezzetleri keşfetmenizi sağlayacak restoranlar, seyahatiniz için önemli küçük detaylar arasında yer alıyor. Konya’nın merkez ilçesi olan Meram, Konya Havalimanı’na da yaklaşık olarak 1 saatlik uzaklıkta. Havalimanına yakın olan ilçe, uçak bileti satın alarak gelen ziyaretçilerin havalimanında araç kiralayarak araçlarını teslim alabilmesine de imkan tanıyor. Konya Havalimanı araç kiralama işlemi yaparak siz de aracınızı havalimanından teslim alabilirsiniz ve seyahatinize başlayabilirsiniz. 

Konya Meram araba kiralama ve araç teslim işlemlerinizi yaptıktan sonra, farklı konaklama seçenekleri ile dikkat çeken ilçede konaklayabilirsiniz. Her bütçeye uygun konaklama imkanlarından yararlanarak seyahatinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.


Konya Meram’a Nasıl Gidilir?

Konya Meram’a gitmek isteyen kişilerin merak ettiği konulardan biri de ulaşım. Konya Meram’a gitmek, ulaşım altyapısının oldukça gelişmiş olmasından kaynaklı oldukça kolay. Konya Havalimanı’nı kullanarak Meram’a ulaşabilirsiniz. Konya uçak bileti satın alarak havalimanına varabilirsiniz ve araç kiralama imkanlarından faydalanarak havalimanından araç kiralayabilirsiniz ve yaklaşık 1 saat içerisinde havalimanından Meram’a ulaşabilirsiniz. Ayrıca Meram’a ulaşmak için Meram otobüs bileti satın alabilirsiniz. 

Konya Meram araç kiralama şirketleri, havalimanından araç teslim seçeneği sunduğu için, Meram’a ulaşımınız artık daha kolay. Öte yandan Ankara’ya 312 km mesafede olan Meram’a merkezi yolları kullanarak da ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca Meram’a ulaşmak için araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek araç teslim noktalarını öğrenebilirsiniz. Otobüs veya tren yolculuğu yaparak da Meram’a ulaşmak çok kolay. Otogar veya tren garından kiraladığınız araçları teslim alarak, kısa süre içerisinde Meram’a ulaşabilirsiniz. Öte yandan Antalya araç kiralama firmalarından araç kiralayarak Konya’nın ilçesi Meram’a ulaşım sağlayabilirsiniz.


Konya Meram’da Araç Kiralama

Konya Meram’da araç kiralama işlemini cazip hale getiren en önemli etken ise araba fiyatları oluyor. Konya Meram kiralık araba fiyatları, her bütçeye hitap edebilecek ve seçilen araçların segmentine bağlı olacak şekilde değişiyor. Bu da araç kiralama işlemini daha avantajlı hale getiriyor. 

Konya Meram kiralık araba seçenekleri, seyahatinizin verimli geçmesini sağlarken, sizlere de bazı avantajlar sunuyor. Araç teslim noktalarının esnekliği, sigorta ve kasko seçeneğinin olması ve farklı özelliklerde araçların hizmet vermesi, araç kiralama işlemini oldukça cezbedici bir hale getiriyor. Özellikle navigasyon hizmetinin dahil edildiği kiralık araçlar, oldukça konforlu bir deneyim sunuyor. 

Konya Meram kiralık oto firmaları, güler yüzlü çalışanları ve hizmet kalitesi ile siz ziyaretçilerin her türlü yardımına koşuyor. Ayrıca dezenfekte edilerek ve temizlenerek teslim edilen araçlar, sevdiklerinizle keyifli bir seyahat planlamanıza da olanak sağlıyor. 


Konya Meram’da Gezilecek Yerler

  • Seçtiğiniz lokasyondan araç teslim işleminizi yaparak, sayısız doğal güzelliği görmeye başlayabilirsiniz. Meram Bağları, şehir merkezinden 8 km uzaklıkta bulunuyor ve ortadan akan bir çay ve bu çayın etrafında yer alan dinlenme alanları dikkat çekiyor. 
  • Konya Meram’da görülmesi gereken tarihi yerler de bulunuyor. Bunlardan biri olan Sahip Ata Külliyesi, Selçuklular zamanında yapılan yerlerden sadece biri ve içerisinde camii, hamam, han, türbe ve külliye bulunuyor. Ayrıca şehir merkezine uzaklığı da yaklaşık olarak 1 km. 
  • Ucuz araç kiralama avantajlarından yararlanarak Meram’ın yanı sıra Konya’nın merkezinde yer alan dini yerleri ve müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Konya Arkeoloji Müzesi, Meram’ın turistik anlamda en gözde yerlerinden biri ve merkeze 850 m uzaklıkta. Eski çağlardan, Roma, Bizans gibi önemli devletlerden kalıntıları inceleyebilir ve tarihe kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. 
  • Kiraladığınız araç ile şehri keşfederken, şehir merkezine yaklaşık 5 km mesafede bulunan Selçuklu döneminden kalma Ateşbazı Veli Türbesini de ziyaret edebilirsiniz. 
  • Meram’ın önemli tarihi yerlerinden biri olan ve merkeze 650 m mesafede bulunan Sırçalı Medrese Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz ve Selçuklu, Osmanlı gibi büyük devletlerin eserlerini inceleyebilirsiniz. 


Konya Meram Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız