Konya Kulu

Konya Kulu Araç Kiralama

Konya’nın kuzeyinde bulunan Kulu ilçesi, 300 yıllık geçmişe sahip. Kulu ilçesi, 1926 yılında Şereflikoçhisar, 1933 yılında Cihanbeyli ilçesine bağlanıyor. 1954 yılında Ankara’nın Bala ve Haymana ilçelerine ait bazı köyler Kulu sınırına ekleniyor ve Konya’nın bir ili oluyor. İlçenin hayvancılık ve tarım sektörlerinde oldukça gelişmiş olması ilçeyi dikkat çekici kılıyor. Konya Kulu araç kiralama ile ilçeyi ziyaret etmek ve gezmek mümkün. Dilerseniz Ankara, Aksaray ve Kırşehir ile komşu sınırında bulunan Kulu ilçesinde araç kiralayabilirsiniz. Kulu’ya yakın illerden ya da ilçelerden araç kiralama işlemi yaparak da Kulu’yu detaylı bir şekilde gezebilirsiniz. Ankara araç kiralama şirketleri ile Kulu’ya keyifli bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Konya Kulu araç kiralama fiyatlarını araştırarak bütçenize uygun olan aracı kiralayabilirsiniz. Birçok araç seçeneği bulunan araç kiralama firmalarından sizin ihtiyacınızı karşılayacak olan doğru aracı seçerek uygun lokasyondan teslim alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Konya Kulu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Konya Kulu oto kiralama işleminden önce Kulu hakkında bilinmesi gerekenler var. Konya ve Kulu ile ilgili edineceğiniz bilgilerin seyahatinizi daha eğlenceli hale getirmesi mümkün.

Kulu ilçesi, Derya Harabeleri üzerine kurulan bir ilçe olarak dikkat çekiyor. İlçede pek çok medeniyet yaşıyor ve günümüze kadar eserleri kalıyor. İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük ilçesi olan Kulu, adını Kulubey’den alıyor. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçe, Osmanlı Dönemi’nde orduya lojistik destek veren bir ilçe olarak biliniyor. İlçeye ilk yerleşen yörüklerden sonra, kürt aşiretler ve Nogay Türklerinin gelmesi ile ilçe yoğun bir göç alıyor.

Kulu ilçesinin doğal yapısı bakımından geniş ve düz arazileri bulunuyor. Arazi yapısında çok az engebe var. İlçenin batısında Karacadağ bulunuyor ve yüksekliği 1739 metre olarak biliniyor. İlçenin doğusunda 3 km mesafede Küçükgöl’e ilçe merkezinden doğan derenin suyu akıyor. İlçede Gökler Köyü, Kozanlı Göleti ve Tuz Gölü mevcut.

Kulu, tarım sektörünü canlı tutan İç Anadolu Bölgesi’nin önemli bir ilçesi olarak biliniyor. Engebesiz arazi yapısı, ziraat için oldukça elverişli. İlçedeki çiftçiler mercimek, arpa, buğday, pancar, kimyon ve anason gibi ürünlerin ekimini yaparak ilçeyi canlı tutmaya devam ediyor.

Konya Kulu kiralık araç ile Kulu ilçesinde gezebileceğiniz pek çok farklı rota var. Rotanızı Kulu’ya çevirdiğinizde sizleri mağaralar ve göller karşılıyor. Etli ekmeğin anavatanı olan Konya Kulu’da bu lezzeti deneyimlemeden geri dönmek olmaz. Bunun yanı sıra sac arası, höşmerim tatlısı ve bamya çorbasının tadına bakacağınız restoranlara uğrayarak damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.

Konya Kulu kiralık araba ile seyahatlerinizin hem renkli hem de konforlu geçmesi mümkün. Konya şehir merkezinde bulunan havalimanından Konya Havalimanı araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak Kulu ilçesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Araç kiralama ile hem zaman tasarrufu hem de ilçeyi keşfetme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Konya Kulu’ya Nasıl Gidilir?

Konya’nın Kulu ilçesine gitmek isteyenler için birkaç farklı ulaşım imkanı karşınıza çıkıyor. Öncelikle Konya’ya uçak, hızlı tren ya da Konya otobüs bileti ile ulaşıp oradan da Kulu’ya geçebilirsiniz. Başka bir seçenek ise Konya Kulu araç kiralama şirketlerinden istediğiniz aracı kiralayarak hem hızlı hem de rahat bir yolculukla Kulu’ya ulaşmak olarak biliniyor. 

Kulu’ya ulaşmak için Konya uçak bileti alarak Konya’ya bağlı havalimanları seçeneğini kullandıysanız şehre ulaşmanız daha kısa sürüyor. Otobüs ile Konya’ya oradan da Kulu’ya otobüs ile ulaşım imkanını da değerlendirebilirsiniz. 

Türkiye’nin her şehrinden Konya’ya ulaşım bulunuyor. Otobüsle; 

  • Ankara-Kulu arası 116 km, 
  • Kırşehir- Kulu arası 139 km, 
  • Niğde- Kulu arası 204 km, 
  • Aksaray- Kulu arası 143 km mesafe olarak biliniyor. 

Konya ile Kulu arasında 145 km mesafe bulunuyor. Konya Otogar’dan Kulu’ya gitmek için en yakın araç kiralama ofislerinden kiralama işlemini yapabilirsiniz.

Konya Kulu’da Araç Kiralama

Konya Kulu kiralık oto ile seyahat etmek oldukça kolay. Araç kiralama konusunda birçok seçeneğin bulunduğu şirketlerde isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan araçları bulmanız mümkün. Hem araç konusunda pek çok opsiyonun olması hem de fiyat aralığının geniş olması bütçenizi sarsmıyor.

Konya Kulu kiralık araba fiyatları her bütçeye uygun ve avantajlı fiyatlar ile karşınıza çıkıyor. Şahsi araçlar ile yapılan seyahatler tatilinizin konforunu artırıyor. 

Kiraladığınız araçlar için araç teslim gününde kiralama şirketlerine ekstra taleplerde bulunabilir ya da sormak istediğiniz soruları yöneltebilirsiniz. Araç içi temizlik hijyen konusunda hassas olan kiralama şirketleri, araç kiralamak isteyen misafirlerine dezenfekte edilen araçları özenle hazırlıyor.

Konya Kulu’da Gezilecek Yerler

  • Düden Gölü: Konya Kulu araba kiralama seçenekleri ile dilediğiniz aracı kiralayarak Kulu’yu cazip kılan yerleri ziyarette bulunabilirsiniz. Düden Gölü Kulu şehir merkezine 4,9 km uzaklıkta yer alıyor. 180 kuş çeşidinin bulunduğu bu göl, Flamingo diyarı olarak anılıyor. 
  • Gök Gölü: İlçe merkezine 28,2 km kadar mesafede yer alıyor. Sit alanı olarak korumaya alınan göl, sazlarla kaplı görüntüsüyle dikkat çekiyor. Mayıs ortasında yeşil bir görünümü olan göl, sonbahar ve kış mevsiminde ise sarıya dönen doğası ile profesyonel fotoğrafçıların uğrak mekanı haline geliyor.
  • Düden Gölü: Ucuz araç kiralama yöntemi ile Kulu’ya ulaşarak özel kiralık araçlarınız ile Düden Gölü’nü de gezebilirsiniz. İlçe merkezine 4,9 km uzaklıkta bulunan Düden Gölü, manzarası ve doğası ile görülmeye değer.

Konya Kulu Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız