Antalya Kaş

Antalya Kaş Araç Kiralama

Sahip olduğu kültürel ve doğal cevherleriyle turizmin başkenti olarak bilinen Antalya, tatil sezonunun vazgeçilmez duraklarından. Akdeniz’e uzun bir kıyı şeridiyle bağlanan Antalya, şehir merkeziyle birlikte popüler ilçelere sahip. Bu ilçeler arasında Kaş, Antalya’nın Muğla il sınırına yakın bir noktasında yer alıyor. Muğla araç kiralama fırsatlarından yararlanarak ulaşabileceğiniz Kaş, Antalya merkeze yaklaşık 190 km uzaklıkta. Öte yandan Antalya Kaş araç kiralama imkanlarının geliştiği şehirde pek çok ayrı modelde aracı kiralayarak çevre bölgelere seyahat edebilirsiniz. Antalya Kaş çevresinde görülmeye değer önemli turistik merkezler sıralanıyor. Üstelik avantajlı oranlara sahip Antalya Kaş araç kiralama fiyatları sayesinde bütçe dostu bir tatil gerçekleştirerek seyahatinize devam edebilirsiniz.


Antalya Kaş Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Arkasına Batı Torosları alan Antalya, Akdeniz’e açılan kıyılarıyla ünlü. Mavinin çeşitli tonlarını keşfedebileceğiniz masmavi deniziyle Antalya ideal yerleşim ve tatil yerlerini barındırıyor. Sıcak iklimiyle dikkat çeken Kaş ise dünyaca bilinen dalış alanları, sosyal ortamı ve huzurlu doğasıyla tercih ediliyor. 

Antalya Kaş’ı seyahat duraklarınız arasında alırken bölge hakkında bilmeniz gereken birçok nokta var. Kaş, ilçe genelinde araçla seyahate uygun yapısının yanı sıra yürüme mesafesinde çeşitli eğlence mekanlarına sahip. Bölgede mekanlar arasında ve yakın turistik merkezlere Antalya Kaş araba kiralama işlemini gerçekleştirerek çok daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Tatiliniz boyunca yapabileceğiniz aktiviteler, deneyebileceğiniz yerel restoran ve kafeleriyle Kaş kendine özgü bir atmosfer sunuyor. Kaş’ın serin ve berrak sularında teknelerle su altı dünyasını keşfedebilir, düzenlenen su sporu faaliyetlerine katılabilirsiniz. 

Antalya Kaş araç kiralama şirketleri tatil beklentinizle uyumlu kiralama programlarını ideal araç seçenekleriyle birlikte sağlıyor. Böylece kiralık özel aracınızla Kaş’ın her noktasını dilediğiniz şekilde deneyimleme şansını elde edebiliyorsunuz. Temel geçimini balıkçılık, tarım ve turizmle sağlayan Kaş’ın yerel mutfağında zeytinyağlı lezzetlerle deniz ürünleri ön plana çıkıyor. Bölge genelinde değişen bütçe ve damak zevklerine hitap etmeyi başaran pek çok mekan hizmet veriyor. Şiş köfteden patlıcan reçeline birçok yöresel lezzeti Kaş’ın merkezi ve merkeze yakın bölgelerde deneyebilirsiniz. 

Yakınlığı sayesinde Isparta oto kiralama firmalarından araç kiralayarak da Kaş’a ulaşmanız mümkün. Kaş, özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi yoğunluğu yaşıyor. Antalya Kaş kiralık araba seçenekleri ilçenin çeşitli noktalarında istediğiniz kiralama aralığında seyahat ihtiyacınızı karşılamayı hedefliyor.


Antalya Kaş’a Nasıl Gidilir?

Uluslararası havalimanına sahip şehirlerden Antalya pek çok ilden kara bağlantısıyla ulaşıma açık. Planladığınız seyahat rotasına istinaden Antalya yolculuğunuzu farklı araç ve yollar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bir Kaş otobüs bileti alarak tatilinizi doğrudan Kaş’ta başlatabilirsiniz. İlçe merkezinde yer alan otogardan Antalya Kaş kiralık araç işletmelerine ulaşarak bölgedeki tatilinizi dilediğiniz noktadan başlatabilirsiniz. Kiralık araçlar çoğunlukla farklı özelliklerle donatılan modelleri ile bütçenize uygun bir seyahat gerçekleştirmenizi sağlıyor. 

Bölgeye hava yoluyla gelmek istediğinizde ise Antalya uçak bileti almanız ve Antalya Havalimanı’na iniş yapmanız gerekiyor. Kaş merkeze 200 km uzaklıkta bulunan Antalya Havalimanı araç kiralama olanakları sayesinde vakit kaybetmeden Kaş’a gelebilirsiniz. Bununla birlikte Ankara-Kaş arası 640 km iken, Muğla-Kaş arası 238 km. Akdeniz kıyısı boyunca Mersin’den Kaş’a gelmek yaklaşık 815 km ile 10,5 saat tutuyor. Uçak yolculukları Kaş’a ulaşma süresini oldukça düşürmesi sebebiyle tercih edilirken Antalya Kaş oto kiralama gözde opsiyonlar arasında. Oto kiralama yol güzergahını izleme açısından sürücülere zaman ve rota esnekliği sağlıyor.


Antalya Kaş’ta Araç Kiralama

Tatil dönemleri arasında aktif hizmet veren konaklama ve restoran işletmeleriyle Kaş tatili çekici bir noktaya ulaşıyor. Farklı şehir ve tatil bölgelerinden Kaş’a gelmeyi düşündüğünüzde kiralık araçlar pek çok kolaylık sağlıyor. Mesela, kiraladığınız araçla Kaş-Antalya arasında kalan Alanya gibi diğer çekim merkezlerine de uğrayabilirsiniz. Araç teslim ve kiralama işlemlerini profesyonel şekilde yöneten birçok firmaya Kaş ve Antalya’dan başvurabilirsiniz. 

Kaş çevresindeki gezi noktalarının belirli bir kısmına araçla ulaşım mümkün oluyor. Antalya Kaş araç kiralama firmaları tarafından sağlanan yol danışmanlığıyla Kaş’ta gitmek istediğiniz yerlere güvenle ulaşabilirsiniz. Araç kiralama şirketleri mevcut bütçe aralığına, istenen kiralama süresine ve yolcu sayısına uygun seçenekleri sıralıyor. Aracın kaskosundan sigortasına gereken tüm evrak işleri ise firmalar tarafından gerçekleştiriliyor. Bununla beraber Antalya Kaş kiralık araba fiyatları bütçe sınırlarında hesaplı bir ulaşım seçeneği oluşturuyor.


Antalya Kaş Gezilecek Yerler

  • Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan pek çok tarihi alan Kaş’ın sınırlı içinde yerini alıyor. Bunlardan Patara Antik Kenti ve plajı Kaş’ın simgelerinden birisi olarak ilçe merkezine 62 km uzaklıkta. Antalya Kaş kiralık oto hizmetini kullanarak aracınızla uğrayabileceğiniz Patara Plajı’nda denizin keyfini çıkarabilir, antik kenti gezebilirsiniz.
  • MÖ 4. yüzyıla ait Kaş’ın ünlü Aslanlı Kral Lahiti tarih severleri Uzunçarşı’da karşılıyor. İlçe merkezine 19 km uzaklıkta bulunan Aslanlı Lahit’ten aynı bölgedeki Antiphellos Antik Tiyatrosu’na yürüyerek 10 dakika içinde ulaşabilirsiniz.
  • Tarihi mirasları ve doğal güzellikleriyle bilinen Kaş’ta Xanthos Antik Kenti koruma altındaki bölgeler arasında. Eşsiz doğa manzarasıyla antik kente Kaş merkezinden kiraladığınız ucuz araç ile yaklaşık 1 saat 10 dakika içinde gidebilirsiniz.
  • Avrupa’nın üçüncü, Türkiye’nin ise birinci sayılan Saklıkent Kanyonu ise Kaş merkezden 75-80 km uzaklıkta. 18 km uzunluğundaki Saklıkent Kanyonu’nda 4 kilometrelik yürüyüş ve safari turlarına katılabilirsiniz.


Antalya Kaş Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız