Ankara Çubuk

Ankara Çubuk Araç Kiralama

Ankara, Türkiye’nin yönetim merkezine ev sahipliği yapmasıyla ve ‘başkent’ sıfatını taşıyor. Ankara’nın önemli ilçelerinden biri olarak ise Çubuk ilçesi öne çıkıyor. Kentin ulaşım zenginliklerine katkı sağlayan Çubuk, Esenboğa Uluslararası Havalimanı’na ev sahipliği yapıyor ve önemini artırıyor. İlçenin ekonomisine olumlu etki eden havalimanın dışında tarım ve hayvancılık faaliyetleri de ekonomisi içindeki yerini alıyor. İlçenin havalimanını bünyesinde bulundurmasıyla, Türkiye’nin hemen hemen her yerinden Ankara Çubuk’a ulaşım mümkün oluyor. Aynı zamanda Ankara otobüs bileti satın alarak da Türkiye’nin birçok kentine yolculuk yapabilirsiniz. Birçok kente yakın olan Çubuk’a araç kiralayarak da seyahat edebilirsiniz. Örneğin; Eskişehir araç kiralama seçeneklerinden yararlanarak başkente gidebilirsiniz. Çubuk ve Eskişehir arasının 285 km olduğunu hatırlatalım. Eskişehir’den Ankara’ya araç kiralama seçeneğiyle yaklaşık olarak 3 saatte ulaşabilirsiniz. Eğer Ankara’ya havayolu kullanarak gelmek isterseniz Ankara uçak bileti fırsatlarına bakabilirsiniz. Ayrıca Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Böylelikle araç teslim alarak Ankara Çubuk’a ulaşabilirsiniz. İlçenin civarında gezmek, farklı bölgelere yolculuk yapmak için de Ankara Çubuk kiralık araç seçeneklerine yönelebilirsiniz.

Ankara Çubuk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Çubuk oto kiralama seçeneklerine başvurup, bölgeyi gezmeye başlamadan önce ilçe hakkında bazı detayları bilmeniz yararlı oluyor. Başkent Ankara’nın ilçelerinden biri olan Çubuk, Esenboğa Uluslararası Havalimanı’na bünyesinde yer vermesiyle dikkat çekiyor. Bu nedenle Ankara Çubuk’a ve çevresine ulaşım son derece gelişmiş durumda oluyor. Ulaşım seçeneklerinden istifade etmek için çeşitli yöntemlerine başvurabileceğiniz gibi Ankara Çubuk araç kiralama firmaları arasından da tercih yapabilirsiniz. Ankara Çubuk’un bu ulaşım olanakları, bölgenin ekonomisine de katkı sunuyor. İlçenin ekonomisine etki eden diğer sektörler ise tarım ve hayvancılık olarak öne çıkıyor. Diğer yandan Ankara Çubuk’ta organize hayvancılık tesisleri de gelişim gösteriyor. Çubuk bir diğer dikkat çekici özelliği ise Ankara merkeze yakın bir mevkide konumlanıyor olması şeklinde öne çıkıyor. Çubuk’un Ankara’nın merkezine uzaklığı 40 km. Çubuk’tan Ankara ulaşım sağlamak için otobüsle seyahat edebilirsiniz. Başka bir alternatif olarak ise Ankara Çubuk araba kiralama opsiyonlarına yönelebilirsiniz. Araç kiralayarak ulaşımınızı da daha hızlı ve konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Ankara Çubuk’a Nasıl Gidilir?

Ankara’nın önemli ilçeleri arasında bulunan Çubuk’a gitmek için birçok ulaşım olanaklarını değerlendirebilirsiniz. İlçe özellikle Ankara Esenboğa Havalimanı’na sınırları içerisinde yer vererek, bu anlamdaki opsiyonlarını artırıyor. Türkiye’nin birçok yerinden ve yurt dışından Ankara Çubuk’a ulaşım sağlamanız oldukça kolay oluyor. Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra da Ankara Çubuk kiralık araba seçeneklerine yönelme imkanınız da bulunuyor. Bu yönteme başvurarak Çubuk’tan ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan çevre bölgelere ulaşımınızı kolay bir hale getirebilirsiniz. Hava yolu dışında Ankara Çubuk’a seyahat etmek için otobüs seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Tüm bunların dışında Ankara Çubuk’un ulaşımı etkili kılan bir başka nokta ise çevre kentlere yakın olması. Bu kapsamda çevre kentlerden araç kiralayarak da Çubuk’a gelebilirsiniz. Örneğin; Kırıkkale araç kiralama opsiyonlarından istifade edebilir ve Çubuk’a yolculuk yapabilirsiniz. Kırıkkale ve Ankara Çubuk arasının 86 km olduğunu belirtelim. Araç kiralayarak Kırıkkale bir saat civarında Çubuk’a gelebilirsiniz. Sadece başka bölgelerden gelmek için değil, Çubuk’ta gezmek için de araba kiralayabilirsiniz. Bunun için Ankara Çubuk araç kiralama ofislerine yönelebilirsiniz.

Ankara Çubuk’ta Araç Kiralama

Ankara’nın Çubuk ilçesinde kullanıcıların taleplerine karşılık vermek için mesai harcayan birçok rent a car firması bulunuyor. Çeşitli kiralama hizmetlerine olanak tanıyan bu araç kiralama ofisleri, her kullanıma uygun marka ve model portföyüne sahip oluyor. Bu marka ve model seçenekleri arasından yapacağınız tercih, Ankara Çubuk araç kiralama fiyatları üzerinde de etkili oluyor. Kiralama fiyatlarını etkileyen diğer hususlar ise; otomatik ve manuel olarak sunulan şanzıman türü, genel olarak dizel ve benzinli alternatifler bulunduran yakıt seçenekleri olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte kiralamak istediğiniz aracın donanım paketi de fiyatlara etki edebiliyor. Ankara Çubuk kiralık araba fiyatları üzerinde söz sahibi olan bir başka önemli nokta da kiralama süresi oluyor. Kiralama süresi uzadıkça fiyatlar uygun seviyelere inebiliyor. Araç kiralama sırasında yapacağınız bu tercihler ucuz araç kiralamanıza zemin hazırlayabilir özelliklere sahip oluyor.

Ankara Çubuk’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Ankara Çubuk zengin ulaşım olanaklarının dışında gezilecek yerler bakımından bol seçenek sunmasıyla da biliniyor. İlçe bu anlamda da ziyaretçilerine cömert davranmayı ihmal etmiyor.

  • Karagöl, Çubuk’ta doğal bir bölge olarak ön plana çıkıyor. Krater gölü olma özelliği ge taşıyan Karagöl, atmosferiyle ve manzarasıyla huzur vadediyor. Karagöl ve Çubuk merkezin 28 km olduğunu hatırlatalım. Karagöl’e ulaşmak için Ankara Çubuk kiralık oto alternatiflerine göz atabilirsiniz.
  • Sele köyü, kutsal olduğuna inanılan iki türbeye ve bir Cem evine bünyesinde yer veriyor. Köyde bulunan Kalender Veli ve Siyami Dede türbeleri, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Sele Köyü, Çubuk merkezden 16 km uzaklıkta konumlanıyor. Ankara Çubuk araç kiralama şirketleri arasından tercih yapabilir, araç kiralayarak bölgeyi gezebilirsiniz.
  • Şifalı sıcak suları ile ünlü olan Melikşah Hamamı, yılın her mevsiminde ziyaretçileri için kapılarını açık tutuyor. Burada rahatlamanın ve dinlenmenin keyfine varabilirsiniz. Hamam, Çubuk’tan 25 km uzaklıkta yer alıyor.
  • Çubuk -2 Barajı, aynı zamanda bir mesire alanı. Burada doğayla baş başa kalabilir ve piknik yapabilirsiniz. Çubuk – 2 Barajı ve Çubuk arası sadece 6 km.

Ankara Çubuk Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız