Ankara Demetevler

Ankara Demetevler Araç Kiralama

Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık ikinci ili Ankara’nın yirmi beş ilçesinden biri olan Demetevler, şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunuyor. 5000 yıllık bir tarih geçmişi olan Ankara, çok fazla gezilecek ve görülecek yer barındırmasıyla öne çıkıyor. En gelişmiş illerimizden biri olan Ankara’nın büyük bölümü İç Anadolu bölgesinde yer alıyor.  Kırıkkale, Bolu, Eskişehir, Konya, Kırşehir ve Aksaray ile komşu olan Ankara, kültürel ve tarihi mirasının yanında doğal güzellikleri ve gece hayatıyla da ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Ankara’nın yöresel lezzetlerini tatmak, doğal güzelliklerini, kültürel ve tarihi mirasını yansıtan yerlerini keşfetmek isteyenler için Ankara Demetevler araç kiralama işlemi oldukça cazip bir seçenek olarak öne çıkıyor. Eğer siz de Eskişehir, Çankırı, Bolu, Konya, Kırşehir ve Aksaray ile komşu olan Ankara’da Demetevler’i ziyaret etmek istiyorsanız Ankara Demetevler araç kiralama şirketlerine ulaşabilir, araba kirala işleminin beraberinde getirdiği avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bunun yanında eğer isterseniz, Ankara’nın komşu illerinden birinden de araç kiralama işlemi yaparak Ankara’ya ulaşabilirsiniz. Örneğin, Konya araç kiralama şirketleriyle iletişime geçerek ve kendinize uygun aracı seçerek Ankara’ya konforlu bir gezi düzenleyebilirsiniz. 

Ankara Demetevler araç kiralama fiyatlarını inceleyerek, çeşitli araba modelleri arasından özellikleri ve fiyatı size uygun olan aracı seçebilirsiniz. Bütçe aşımını dert etmeden, kendi tercihinize göre seçtiğiniz aracınızın araç teslim noktasını kiralama işlemini gerçekleştirdiğiniz firmadan öğrenebilir, aracınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 


Ankara Demetevler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Demetevler araba kiralama işlemine başlamadan önce Ankara Demetevler hakkında bilgi sahibi olmanız tatilinizi daha keyifli ve düzenli geçirmenize yardımcı oluyor. 

Şehir merkezine sadece birkaç dakikalık mesafede bulunan Ankara Demetevler kiralık araç ile kendi rotanızda ve rahatınızda tüm Ankara’yı gezme olanağı sağlıyor. Genç nüfusun Demetevler’de daha çok olmasından dolayı bu bölge genel halk tarafından cıvıl cıvıl olarak tanımlanıyor. Aynı zamanda günümüzde hala köy görünümü ve yaşantısını yansıtan yerlerden biri olarak da öne çıkıyor. 

Demetevler’in şehir merkezine ve çevre ilçelere olan yakınlığından ötürü, Ankara Demetevler kiralık oto ile birçok yer gezme olanağına sahip oluyorsunuz. Anıtkabir başta olmak üzere, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, Atatürk Orman Çiftliği gibi hem kültürel hem tarihi hem de doğal güzelliğe sahip birçok yeri kiralık aracınızla konforlu bir şekilde gezme fırsatına sahip oluyorsunuz. Bunun yanında Ankara’nın Ankara tava, Beypazarı Güveci, İnceğiz çorbası Tamtak tiridi ve Efelek sarması gibi yöresel lezzetlerini denemek için çeşitli restoranlara da kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’nın Ankara Demetevler’e sadece yarım saatlik mesafede bulunuyor olması da uçak ile seyahat etmek isteyen kişiler için uçak yolculuğunu oldukça tercih edilebilir bir hale getiriyor. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama fırsatlarını değerlendirerek havalimanına iniş yaptıktan sonra hemen şehri keşfetmeye başlayabiliyorsunuz. 

Ankara Demetevler’i ziyaretiniz boyunca konaklayacağınız yeri doğru seçmek tatilinizi keyifli geçirmek için gereken en önemli adımlardan biri. Ankara Demetevler oto kiralama işlemini bitirdikten sonra bu bölgede bulunan çeşitli konaklama imkanlarını birebir görebiliyor ve size uygun olanı seçebiliyorsunuz. Ankara Demetevler bölgesinde ve çevresinde birçok konaklama imkanı olduğunu söylemek mümkün. Beş yıldızlı otellerden daha uygun fiyatlı pansiyon ve butiklere kadar birçok konaklama tesisini inceleyebilirsiniz. 


Ankara Demetevler’e Nasıl Gidilir?

Ankara Demetevler’e gitmek isteyen kişiler birden çok ulaşım yolu imkanına sahip. Ankara Demetevler’e hem hava yolunu hem kara yolunu hem de demiryolunu kullanarak ulaşabiliyorsunuz. 

Öncelikle Ankara Esenboğa Havalimanı’nın Ankara Demetevler’e ulaşımı kolaylaştırdığının altını çizmekte fayda var. Türkiye’nin her yerinden Ankara’ya uçuş seferleri düzenleniyor. Ankara uçak bileti satın aldıktan sonra Ankara şehir merkezine 27.9 km, Ankara Demetevler’e ise 30 km uzaklıkta bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşabiliyorsunuz. 

Uçağınız Ankara Esenboğa Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra havalimanı çevresinde hizmet veren Ankara Demetevler araç kiralama firmalarıyla iletişime geçebiliyor, size uygun araca firma yetkililerin de yardımıyla karar verdikten sonra aracınızı hemen teslim alabiliyorsunuz. 

Ankara Demetevler’e ulaşmak için hava yolu ulaşımının yanında kara yolunu da tercih edebiliyorsunuz. Yine Türkiye’nin hemen hemen her noktasından otobüs ile Ankara Demetevler’e ulaşma imkanınız bulunuyor. Yolculuk mesafeleri şöyle belirtiliyor:

 • İstanbul-Ankara arası otobüs yolculuğu yaklaşık 454 km
 • Bursa-Ankara arası otobüs yolculuğu yaklaşık 385 km
 • İzmir-Ankara arası otobüs yolculuğu yaklaşık 585 km
 • Kırıkkale-Ankara arası otobüs yolculuğu yaklaşık 77 km
 • Çankırı-Ankara arası otobüs yolculuğu yaklaşık 131 km
 • Bolu-Ankara arası otobüs yolculuğu yaklaşık 186 km
 • Konya-Ankara arası otobüs yolculuğu yaklaşık 258 km
 • Kırşehir-Ankara arası otobüs yolculuğu yaklaşık 180 km
 • Aksaray-Ankara arası otobüs yolculuğu ise yaklaşık 225 km

Ankara otobüs bileti aldıktan sonra şehir merkezine 6.1 km ve Ankara Demetevler’e 8.7 km uzaklıkta bulunan Ankara Şehirler Arası Otobüs Terimali’ne ulaşabiliyor, araç kiralama firmalarıyla iletişime geçebiliyorsunuz. Böylelikle kendi rotanızda ve konforunuzda hareket etmek için seyahatinize Ankara Demetevler kiralık arabanızla başlayabiliyorsunuz. 

Ankara Demetevler’e ulaşmak için tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise tren yolculuğu yapmaktan geçiyor. Türkiye’nin birçok şehrinden Ankara’ya günlük hızlı tren ve tren seferleri düzenleniyor. Özellikle İstanbul’dan Ankara’ya gitmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen hızlı tren seferleri günde karşılıklı olarak 6 sefer yapıyor. İstanbul Pendik bölgesinden kalkan tren, Ankara’ya yaklaşık 4 saat 15 dakika içerisinde varıyor. İstanbul’un yanında birçok farklı şehirden de Ankara’ya hızlı tren yolculuğu yapma fırsatınız bulunuyor. 


Ankara Demetevler’de Araç Kiralama

Ankara Demetevler kiralık araba fiyatları, yapacağınız araba kiralama işlemini oldukça uygun fiyatlı hale getiriyor. Birçok farklı araba modelini, arabaların modele özgü özelliklerini ve kendi ihtiyaçlarınızla ne kadar ötüştüğünü değerlendirdikten sonra kolaylıkla hem bütçenize uyacak hem de sizi rahat ettirecek aracı seçebiliyorsunuz. 

Konumuyla şehir merkezine kısa mesafede bulunan Demetevler’de araç kiralamak, Ankara’yı boydan boya dilediğiniz gibi gezmenizi kolaylaştırıyor. Araç kiralama sayesinde hem ekstra ulaşım masraflarından kurtuluyor hem de daha güvenilir, hijyenik ve esnek bir seyahat yapabiliyorsunuz. 

Bunun yanında aracınıza karar verip teslim aldıktan sonra araç kiralama şirketlerinin aklınıza takılan soruları cevaplamak ve size yardımcı olmak için sizinle iletişim halinde olacağını bilmenizde de fayda var. Kimseye bağlı kalmadan gezmek, ekstra masrafları gözden çıkarmak ve kendi gezi noktalarınızı belirlemek için Ankara Demetevler’de araç kiralama işleminin seyahatinizi kolaylaştıracağını ve daha keyifli hale getireceğini söylemek mümkün. 


Ankara Demetevler’de Gezilecek Yerler

 • Ucuz araç kiralamak Ankara Demetevler çevresini ve Ankara’nın diğer ilçelerini gezmeye olanak sağlıyor. Ankara genelinde gelmişken görmeden gitmemeniz gereken birçok yer bulunuyor. Demetevler’e yakınlığıyla dikkat çeken Atatürk Orman Çiftliği Demetevler’e sadece 4.5 km uzaklıkta bulunuyor. Atatürk Orman Çiftliği şehir koşuşturmasından yorulan ve derin bir nefes almak isteyenler için güzel seçenek olarak öne çıkıyor. Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesini, Atatürk'ün Selanik'te doğduğu evin bir benzerini, Karadeniz havuzunu ve devlet mezarlığını bünyesinde barındıran çiftlik aynı zamanda Ankara'nın en büyük yeşil alanı olarak biliniyor.
 • Her yıl binlerce kişiyi ağırlayan Anıtkabir’de mutlaka gezilecek yerler listenizde olması gereken yerlerden. Anıtkabir’de 1960 yılında hizmete açılan Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, İstiklal Kulesi, Mehmetçik Kulesi, Hürriyet Kulesi, Misak-ı Milli Kulesi, Aslanlı Yol ve Barış Parkı gibi birçok etkileyici bölüm bulunuyor.  Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarını ziyaret etmek ve 750.000 m2 alana yayılan kompleksi gezmek isteyenler için Anıtkabir’in Ankara Demetevler’e 9.1 km uzaklıkta bulunduğunu söylemekte fayda var. 
 • Klasik Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan evleriyle açık hava müzesi olarak nitelendirebilecek Beypazarı ise Ankara Demetevler’e 88.1 km mesafede bulunuyor. Evlerin ahşap süslemeli pencerelerini ve cumbalı balkonlarını görmek, Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyerek tarihte yolculuk yapmak isteyenler için Beypazarı güzel seçeneklerden biri. 
 • Ankara Demetevler’e 163 km uzaklıkta bulunan Tuz gölü Ankara, Konya ve Aksaray şehirlerinin sınırları içinde yer alıyor. Bu büyüleyici ve doğal güzelliği görmenin yanında Tuz Gölü’nde 85 farklı kuş, 120’den fazla memeli ve 40’a yakın endemik bitki türünü keşfetmeniz de mümkün. Doğa gezileri yapmayı sevenler için Tuz gölü Ankara’ya gidenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer. 
 • Zengin termal kaynaklarıyla Türkiye’Nin en önemli sağlık turizmi ilçelerinden biri haline gelen Kızılcahamam, Ankara Demetevler’e 65.8 km uzaklıkta bulunuyor. 1700 km2 alana yayılmış yemyeşil Kızılcahamam’da kaplıca deneyimi yaşayabilir, bir gününüzü bölgede bulunan termal otellerde geçirmeyi tercih edebilirsiniz. 
 • Hem doğa gezisi yapmak hem de ördekler, kazlar ve kuğuları izlemek isteyenler için Kuğulu Göl ve Parkı da gezilmesi gereken yerler listesine eklenmeli. Ankara Demetevler’e sadece 11.2 km uzaklıkta bulunan Kuğulu Parkı’nda manzaranın keyfine varabilir, şehir karmaşasından uzaklaşabilirsiniz. 


Ankara Demetevler Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız