Ankara Polatlı

Ankara Polatlı Araç Kiralama

Polatlı, Ankara’nın ilçeleri arasında yer alıyor. İlçe, Ankara şehir merkezinden yaklaşık 80 km uzaklıkta konumlanıyor. Ankara şehir merkezinin batısında yer alan Polatlı ayrıca merkeze en yakın ilçelerden biri oluyor. Polatlı ve çevresinin ilk defa yerleşim yeri olarak kullanıldığı tarih de oldukça eski medeniyetlere dayanıyor. Bu zamana dek Polatlı’nın pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığı biliniyor. Polatlı’nın ekonomisi tarih süresince tarım ağırlıklı geliyor. Bu topraklarda en fazla üretilen ürünler ise buğday, soğan, arpa ve şeker pancarı oluyor.

Başkentimiz Ankara’nın görülmesi ve gezilmesi gereken ilçelerinden biri olan Polatlı’yı gezmek ve keşfetmek için Ankara Polatlı araç kiralama işlemi son derece konforlu oluyor. Sizler de Ankara’ya gelmişken tarih bakımından da oldukça önemli olan Polatlı’yı rahatlıkla gezmek istiyorsanız burada araba kiralayabilir ve araba kiralamanın sunduğu fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. Dilerseniz yakın il ve ilçelerden de arabanızı kiralayarak Polatlı’ya doğru bir gezi planlaması da yapabilirsiniz. Örneğin Ankara Eryaman ya da Eskişehir araç kiralama şirketleri ile Polatlı’ya rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Polatlı araç kiralama fiyatlarına göz atarak bütçenize en uygun arabayı kiralayabilir ve aynı zamanda bütçenizin de dışına fazla çıkmadan daha uygun bir program yapabilirsiniz. Farklı talepler doğrultusunda şekillenen araç segmentleri ile ön plana çıkan araba kiralama fiyatlarından en doğru tercihi yapabilir ve bulunduğunuz yerden aracınızı teslim alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ankara Polatlı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Polatlı araba kiralama işlemini tamamlamadan önce Polatlı hakkında bazı bilgileri bilmenizde yarar var. Öğreneceğiniz bu bilgiler ile Polatlı’yı daha verimli bir şekilde gezebilirsiniz.

Polatlı ilçesinin yer aldığı bölgede yapılan bazı araştırmaların sonucu, bölgenin M.Ö.3000’li yıllar öncesinde bir tarihe uzandığını gösteriyor. Hatta Polatlı ilçesine bağlı olan Yassıhöyük Köyü’nde yer alan Gordion Antik Kenti’nin de bu tarihlerde kurulduğu biliniyor. Bu yıllardan sonra bölgede Frigyalılar, Hititler, Persler, Lidyalılar, Roma İmparatorluğu, Selçuklu Devleti, Bizanslılar ve Osmanlı İmparatorluğu hüküm sürüyor. Bu medeniyetlere ait izler ve kalıntılar da bölgede hala bulunuyor. Polatlı ilçesinin isminin ise Türklerin bölgeyi aldıktan sonra konulduğu tahmin ediliyor. Polatlı’nın ilçe merkezinin günümüzdeki yerleşimi 19. yüzyılda Menteşe ve Zafer Mahallesi’nde oluşuyor. Bölgenin asıl gelişimi ise Ankara-İstanbul demiryolunun 1892 yılında buradan geçmesi ile gerçekleşiyor.

Ankara Polatlı kiralık aracınızla keşfedebileceğiniz pek çok yere sahip. Polatlı’da yer alan müzeler, tarihi anıtlar ve antik kent keşfedilmeyi bekliyor. Ayrıca Polatlı’da Ankara’nın meşhur aspavası, tavası, yaprak döneri ve bici aşı gibi meşhur yemeklerin tadına bakabileceğiniz restoranlar bulunuyor.

Ankara’nın Polatlı ilçesi Ankara Polatlı kiralık araba hizmeti ile rahatlıkla gezilebiliyor. Buraya dilerseniz bulunduğunuz şehirden uçak ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan araç kiralama alternatifleri ile konforlu bir yolculuğa hemen çıkabilirsiniz. Ya da Ankara otobüs bileti alarak da Ankara’ya rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ankara Polatlı oto kiralama işleminizi yaptıktan sonra sizlere ayrıca farklı konaklama seçenekleri de sunuluyor. Bütçenize göre en uygun şekilde sunulan konaklama seçenekleri, ekonomik fiyat aralıkları ile dikkat çekiyor. Özellikle ilçe ve şehir merkezine yakın olan otellerde konaklama daha çok tercih edilen alternatifler arasında yer alıyor.

Ankara Polatlı’ya Nasıl Gidilir?

Polatlı’ya farklı şehirlerden gelecekseniz eğer karşınıza farklı ulaşım seçenekleri çıkıyor. Bu alternatiflerden en fazla tercih edileni ise uçak oluyor. Ankara uçak bileti satın alarak Ankara’ya uçabilir ve Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama seçenekleri ile konaklayacağınız yere rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında kara yolu ulaşımı olarak otobüsle de Ankara’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Eskişehir’den hızlı tren ile de Polatlı’ya ulaşım mevcut.

Ankara Polatlı’da Araç Kiralama

Ankara Polatlı kiralık araba fiyatları, Ankara’yı rahat ve konforlu gezebilmek adına son derece uygun rakamlar sunuyor. Farklı talepler doğrultusunda farklılık gösteren fiyatlar, çok uçuk rakamlar ödemenize engel oluyor. Kişisel aracınızla seyahat etmeye nazaran çok daha uygun bir seçenek olan araç kiralama işlemi, beraberinde farklı imkanları da getiriyor.

Ankara Polatlı araç kiralama firmaları yolculuğunuzun daha konforlu ve güvenli geçmesi için farklı hizmetler sunuyor. Farklı araba segmentleri hizmetinize sunan firmalar, hasar sigortası ve ilave kasko gibi olanakları da talebinize bırakıyor. Aynı zamanda birbirinden farklı hizmetler ve imkanlar da araç kiralama firmaları tarafından sizlere sağlanıyor.

Araç teslim anından aracın bırakılma anına kadarki süreçte araç kiralama firmaları merak ettiğiniz her soruya yanıt veriyor. Sürekli temizlenen ve dezenfekte edilen araçları size teslim eden firmalar, bu yönü ile araç kiralama işlemini daha uygun bir alternatif haline getiriyor.

Ankara Polatlı’da Gezilecek Yerler

  • Polatlı’ya gelindiğinde ilk ziyaret edilen yer genellikle Gordion Antik Kenti oluyor. Ucuz araç kiralayarak gelebileceğiniz bu antik kent, Frigya’nın başkenti olma özelliğini taşıyor. İlçe merkezine 29 km ve Ankara’ya 67 km uzaklıkta yer alan antik kentte Frigler’e ait birçok kalıntı da bulunuyor.
  • Ankara Polatlı kiralık oto hizmeti ile gezebileceğiniz yerler arasında Duatepe Anıtı yer alıyor. Kurtuluş Savaşı döneminde Büyük Taarruz öncesinde düşman kuvvetlerinden alınan bir tepe olan Duatepe, Polatlı’nın geneline hakim bir konumda yer alıyor. Polatlı’ya 5 ve Ankara’ya 90 km uzaklıkta bulunan Duatepe, görülmeye değer yerlerin başında geliyor. 
  • Malıköy Tren İstasyonu da yine Polatlı’da görülmesi gereken yerler arasında buluyor. Müzeye dönüştürülen bu istasyonun içinde şehitlik anıtı da bulunuyor. Ankara’ya 37 km uzaklıkta konumlanıyor. Sizler de Ankara Polatlı araç kiralama şirketleri ile anlaşarak dilediğiniz gibi Polatlı ve Ankara’yı gezebilirsiniz.


Ankara Polatlı Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız