Ankara Akyurt

Ankara Akyurt Araç Kiralama

Ankara Akyurt, ülkemizin başkenti konumunda olan ve tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Ankara’da geniş ve düzgün bir arazi üzerinde bulunmakta olup, eski adının Ravlı olduğu biliniyor. Tarihi Eski Tunç Çağı’na kadar uzanan Ankara Akyurt’un bünyesinde geçmişten günümüze kadar gelen birçok tarihi, kültürel ve doğal yapı bulunuyor. Günümüze kadar farklı kültürleri bir arada barındırmış olan Ankara Akyurt’un geçim kaynağı sanayiye dayanıyor.

Ankara Akyurt’u ziyaretiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken birçok mekan bulunuyor. Bölgeyi daha konforlu bir şekilde seyahat etmek isterseniz araç kiralama firmaları aracılığıyla Ankara Akyurt araç kiralama işleminizi gerçekleştirme imkanınız bulunuyor. Ankara Akyurt ilçesine ziyaret etmek istiyorsanız Ankara’ya komşu olan Kırıkkale, Çankırı, Bolu, Eskişehir, Konya, Kırşehir ve Aksaray araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Ankara Akyurt’taki seyahatinizi, her bütçeye uygun olan Ankara Akyurt araç kiralama fiyatları sayesinde ekonomik şekilde gerçekleştirme imkanınız bulunuyor. Araç kiralama şirketleri arasından taleplerinize ve bütçenize uygun olan şirkete karar verdikten sonra bulunduğunuz bölgeden size tahsis edilen aracı kolaylıkla teslim alma imkanınız bulunuyor.

Ankara Akyurt Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankara Akyurt oto kiralama işleminizi gerçekleştirmeden önce Ankara Akyurt hakkında bazı önemli detaylara sahip olmanız ve bölge hakkında araştırma yapmanızda fayda bulunmakta. Bölge hakkında önemli bilgilere sahip olduğunuz andan itibaren Ankara Akyurt’ta geçireceğiniz zamanlar çok daha keyifli olacak.

Ankara Akyurt seyahatiniz boyunca Ankara Akyurt kiralık araç firmaları sizlere birçok kolaylık sunmakta olup, seyahatinizi daha keyifli hale getirecek avantajlar sunuyor. Ankara Akyurt’a 22,1 km mesafede konumlanan Ankara Esenboğa Havalimanı bölgeyi ziyaretiniz sırasında mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz birçok mekana yakın mesafede bulunuyor. Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama şirketleri sayesinde kiralık aracınızı havaalanından temin edip seyahatinize direkt havalimanından başlama imkanınız bulunuyor.

Ankara Akyurt ziyaretçilerine ev konforunu aratmayacak, her isteğe ve bütçeye uygun birçok konaklama alternatifleri sunmakta olup, Ankara Akyurt araba kiralama işleminizi tamamladıktan sonra bölgedeki konaklama alternatiflerini değerlendirmenizde fayda bulunuyor.

Ankara Akyurt’ta kiralık aracınız gezebileceğiniz birçok eşsiz mimariye ve güzelliğe sahip tarihi, kültürel ve doğal mekan bulunuyor. Ankara Akyurt’ta gerçekleştirdiğiniz seyahatiniz sırasında Akyurt’a 41,7 km mesafede konumlanan, ziyaretçilerine eşsiz duygular yaşatan Anıtkabir’i, Osmanlı Dönemi’nde tımarlı sipahi eğitimlerinin gerçekleştiği merkezlerden biri olan, Hitit, Frig, Galat, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Dönemi’nden kalan bir çok tarihi yapıyı bünyesinde barındıran ve Akyurt’a 140 km mesafede konumlanan Beypazarı ilçesini, Akyurt’a 74,1 km mesafede konumlanan ve zengin termal kaynakları sayesinde Türkiye’nin en önemli sağlık turizmi merkezlerinden biri haline gelen Kızılcahamam’ı ziyaret etmenizde fayda bulunuyor. Aynı zamanda bölgedeki geçirdiğiniz süre boyunca Ankara’nın eşsiz tatlara sahip yöresel lezzetlerinden olan bici aşı, Ankara tava, inceğiz çorbası, efelek sarması ve diğer yöresel lezzetleri denemeden bölgedeki gezinizi sonlandırmamanızda fayda var. Bu lezzetlerin tadına Ankara Akyurt’ta bulunan restoranlarda bakmanız mümkün.

Ankara Akyurt’a Nasıl Gidilir?

Ankara Akyurt’a bulunduğunuz şehirden birçok farklı alternatifle ulaşma imkanınız bulunuyor. Tercihinize ve bulunduğunuz şehre göre Ankara’ya hava yolu, kara yolu veya demir yolu ile rahatlıkla ulaşma imkanınız bulunuyor.

Ankara Akyurt’a hava yolu seçeneğiyle ulaşmak isterseniz Ankara uçak bileti temin ettikten sonra Ankara Esenboğa Havalimanı araç kiralama işleminizi gerçekleştirip kiralık aracınızla havalimanından Akyurt’a ortalama 30 dakikada ulaşmanız mümkün. Ankara Akyurt araç kiralama şirketleri size kiralık aracınızı dilediğiniz lokasyondan teslim alma olanağı sunuyor.

Ankara Akyurt’a bulunduğunuz şehirden kara yolu ile ulaşmak isterseniz Ankara otobüs biletinizi uygun olduğunuz tarih için temin edip Akyurt’a 34,6 km mesafede konumlanan Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde yolculuğunuzu sonlandırmanız mümkün. Gerek ülkemizden gerekse yurt dışından birçok misafire ev sahipliği yapan Ankara Akyurt, Kırıkkale’ye 69,9 km, Çankırı’ya 95,3 km, Bolu’ya 214 km, Eskişehir’e 285 km, Konya’ya 443 km, Kırşehir’e 392 km ve Aksaray’a 286 km uzaklıkta. Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin bünyesinde her bütçeye ve isteklere uygun kiralık araç bulunduran araç kiralama şirketleri bulunuyor. 

Ankara Akyurt’a ulaşmak için diğer bir ulaşım alternatifi olarak karşımıza demir yolu çıkıyor. Akyurt’a ortalama 40 km mesafede konumlanan Ankara YHT Tren Garı ile Eskişehir’e yaklaşık 1.5 saatte, İstanbul’a 4,5-5 saat civarında, Kırıkkale’ye 1 saat 40 dakikada, Konya’ya ortalama 2 saatte ulaşma imkanınız bulunuyor.

Ankara Akyurt’ta Araç Kiralama

Ankara Akyurt kiralık araba fiyatları her bütçeye uygun şekilde bulunmakta olup, bölgede geçireceğiniz süreçte bütçenizi makul seviyede tutmanıza olanak sağlıyor. Konuklarının farklı taleplerine ve ihtiyaçlarına göre değişmekte olan araç kiralama fiyatları her bütçeye uygun olarak karşımıza çıkmakta. Özel aracınızla yapacağınız seyahatten çok daha ekonomik olan araç kiralama işlemi aynı zamanda araç kiralama firmalarının sağladığı ek hizmetler sayesinde çok daha konforlu ve keyifli bir seyahat geçirme imkanı sunuyor.

Bölgeye gelen ziyaretçilerine konforlu bir yolculuk yaşatan Ankara Akyurt araç kiralama firmaları konuklarına birçok olanak sunuyor. Firmalar konuklarının taleplerine göre hasar sigortası ve ekstra kasko gibi ek hizmetler sunmakta olup, aynı zamanda dilerseniz firmalardan ekstra şoför ve navigasyon talep etmeniz mümkün. Araç teslim işleminizi gerçekleştirdiğiniz andan itibaren aracınızı kiraladığınız şirkete her türlü soru ve talepleriniz için günün her saati ulaşma imkanınız bulunmakta.

Ankara Akyurt’ta Gezilecek Yerler:

  • Bölgedeki seyahatinizi konforlu ve keyifli bir şekilde gerçekleştirmek için Ankara Akyurt araba kiralama şirketlerinden ucuz araç kiralama işleminizi tamamladıktan sonra ilk ziyaret noktanızın Ankara’nın Altındağ ilçesinde konumlanan ve Akyurt’a 38,4 km uzaklıkta olan Ankara Kalesi olmasında fayda var. Tarihi M.Ö. 2. yüzyıla kadar uzanan Ankara Kalesi’nin Galatlar tarafından inşa edildiği tahmin edilmekte olup, kalenin tarih boyunca Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde kullanıldığı biliniyor.
  • Bölgedeki geziniz boyunca Ankara Akyurt kiralık arabanızla ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz noktalardan biri de eşsiz bir doğaya sahip olan Mogan Gölü. Birçok endemik bitki çeşidini bünyesinde barındıran Mogan Gölü Türkiye’deki 15 özel koruma alanlarından birisi olmakta olup, Eymir Gölü’nün bir parçası olarak havzada yer alıyor. Ankara Akyurt’a 77,8 km mesafede konumlanan Mogan Gölü’ne ortalama 1 saatte ulaşma imkanınız bulunuyor.
  • Seyahat noktalarınıza eklemeniz gereken diğer bir yer ise Altınköy Açık Hava Müzesi oluyor. Ankara Akyurt’a 28,8 km mesafede konumlanan Altınköy Açık Hava Müzesi’ne Ankara Akyurt kiralık oto ile kolaylıkla ulaşma imkanınız bulunuyor. 500 dönümlük bir araziyi kapsayan Altınköy Açık Hava Müzesi’nde ahşap köy evleri, köy sokakları, bakkal dükkanları ve camiler sergilenmekte olup, müzede Osmanlı ve Türk yemeklerini tatma imkanınız bulunuyor.


Ankara Akyurt Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç Kiralama Hakkında Blog Yazılarımız